NOAH’S ARK WATERPARK AND FLAMINGO MOTEL

C:\Users\Hp\Desktop\Noahs-Ark-in-Wisconsin-Dells-Celebrates-40-Years-2-700x467.jpg

NOAH’S ARK WATERPARK AND FLAMINGO MOTEL

Noah's Ark

C:\Users\Hp\Desktop\images.jpg Noah’s Ark Water Park and Flamingo Motel Amerika’nın en büyük su parkıdır. Sezona göre değişmekle beraber her yıl ortalama 450 uluslararası çalışana işverir. Bu işveren ABD’nin Wisconsin eyaletinin Wisconsin Dells bölgesinde yer alır. Bu tatil köyü öğrenciye Housekeeping, Lifeguard, Admission Cashier, Grounds Crew, Retail ve Food and Beverage pozisyonlarında iş imkanı sunar. Minimum 30 saat çalışma zorunluluğu vardır. Bölgede saatlik ücret 9-10$ arasında değişirken konaklamalar ortalama 100$’dır. Otel odalarında ya da paylaşımlı evlerde kalır. Öğrenci apartlar ya da otel odalarında kalır. Öğrenci genelde Chicago Havalimanına iner dilerse Madison Havalimanını da kullanabilir. Bölgeye ulaşabilmek için özel shuttle, otobüs ya da tren kullanabilir.

Admission Cashier pozisyonunda öğrenci ziyaretçileri karşılar, biletlerden sorumludur. Temizlikte de yardımcı olur. Supervisior gerektiği zaman farklı görevler de verebilir. Öğrenci akıcı ve çok iyi bir düzeyde İngilizce konuşabilmelidir. Saatlik ücreti $9’dır. İş kıyafetleri işveren tarafından temin edilir. Çalışma programı düzenli değildir, haftanın herhangi birkaç günü olabilir.

C:\Users\Hp\Desktop\Noahs-Ark-in-Wisconsin-Dells-Celebrates-40-Years-2-700x467.jpg Food and Beverage pozisyonunda sipariş edilen yemeği hazırlama ve servis etme görevi bulunur. Öğrenci daime güleryüzlü olmalıdır. Genel temizlik ve diğer görevler de verilebilir. Saatlik ücreti $9’dır. Öğrenci iyi düzeyde İngilizce konuşabiliyor olmalıdır. Erkek öğrenciler sakalını mutlaka kesmelidir. İş kıyafetleri işveren tarafından öğrenciye verilir. Çalışma programı düzenli değildir, haftanın herhangi birkaç günü olabilir.

Grounds Crew pozisyonunda öğrenci çim biçer, ağaçları budar, eşya taşımak, piknik setlerini kurmak, barbeküyü hazırlamak gibi işlerden sorumludur. Saatlik ücreti $9’dır. Supervisior bazen çalışana farklı görevler de verebilir. Akıcı ve iyi düzeyde İngilizce konuşabilmesi gereken öğrenci aynı zamanda da düzenli katılım sağlamalıdır. Çalışma programı düzenli değildir, haftanın herhangi birkaç günü olabilir.

Noah's Ark Water Park - Wisconsin Dells - Noah's Ark Water Park ... Housekeeping pozisyonunda öğrencinin sorumlulukları odalar ve ortak alanların temizliğidir. Supervisior bazen öğrenciye farklı görevler de verebilir. Öğrenci supervisior ve iş arkadaşlarıyla iletişim kurabilmelidir. Hızlı ve etkili çalışabiliyor olması gerekir. Saatlik ücreti $9’dır. İş kıyafetleri işveren tarafından öğrenciye verilir. Çalışma programı düzenli değildir, haftanın herhangi birkaç günü olabilir.

Lifegurardlar su parkındaki ziyaretçilerin can güvenliğinden sorumludur. Daima güleryüzlü olmalıdır. Bazen genel temizlik gibi farklı görevler de supervisior tarafından öğrenciye verilebilir. Çalışanın yüzme seviyesi iyi olmalı en az 50 metre yüzebilmelidir. Öğrenci vardıktan sonra Lifeguard&CPR sertifikasını almalıdır. İşe en geç başlama tarihi 26 Hazirandır. Saatlik ücreti $9.10’dır. İş kıyafetleri işveren tarafından öğrenciye verilir. Çalışma programı düzenli değildir, haftanın herhangi birkaç günü olabilir.

Retail pozisyonunda öğrencinin sorumluluklarından bazıları kasada durmak, müşterilere yardım etmek, mağazayı temiz tutmak, ziyatretçileri karşılamaktır. Supervisior bazen çalışana farklı görevler de verebilir. Öğrenci müşterilerle iletişim kurabilecek düzeyde akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmelidir. Saatlik ücreti $9’dır. İş kıyafetleri işveren tarafından öğrenciye verilir. Çalışma programı düzenli değildir, haftanın herhangi birkaç günü olabilir. Aerial View of Noah's Ark... - Noah's Ark Waterpark Office Photo ...

Noah’s Ark Waterpark and Flamingo Motel’in websitesi: https://www.noahsarkwaterpark.com/

İkinci iş alternatifleri:

Wisconsin Dells’te Work and Travel yapan öğrenci sosyalleşmek için çokça imkan bulacak aynı zamanda da ikinci iş bulma olanağı oldukça yüksek olacaktır. Turistik bir bölge olmasından kaynaklı kafeler, restoranlar, dondurmacılar ve mağazalar fazladır ve bunların hepsi öğrenciye ikinci iş alternatifi yaratır. Fakat bu noktada ikinci iş bulmak öğrenciye bağlıdır, çok fazla J1 öğrencisi olduğu için öğrencinin çabasına bağlıdır. Ama genel manada fazlaca tesis, mağaza ve restoranın öğrenciye ek iş olarak imkan yarattığını söyleyebiliriz.

C:\Users\Hp\Desktop\na.png

Wisconsin eyaleti:

Life with Louie C:\Users\Hp\Desktop\indir.jpg Wisconsin eyaleti, Amerika’nın Midwest bölgesinde yer alır. Lake Superior ve Michigan gölüne kıyısı vardır. 72 bölgeye ayrılmıştır.vBaşkenti Madison, en büyük kenti ise Milwaukee’dir. Yaklasık 6 milyon nüfusu vardır. İklimi güney ve güneybatıda oldukça ılımandır, kışın ise karlıdır. Adını Wisconsin nehrinden alır. Peynirleriyle meşhurdur ve tarımda önde gelen eyaletlerden biridir. Bu sebeple America’s Dairyland olarak da bilinir. Eyalette 80.000’den fazla çiftlik vardır. Wisconsin Üniversitesine ev sahipliği yapar. Gölleri, restoranları, geniş park ve bahçeleriyle ünlüdür. Şehirden bunaldığınızda göllere gidip doğayla içiçe olabilirsiniz

Mutfak kültürü dünyanın her yerinden lezzeti toplaması ve kendi kültürüyle harmanlaması sebebiyle oldukça zengindir.

Harley Davidson Nasıl Kuruldu? | Başarı ve Kuruluş Hikayesi | Yeni ... Harley Davidson markası Wisconsin Dells’te son derece ünlüdür. Milwakuee’de bu markaya ait bir müze vardır. Spor takımları da son derece popülerdir. Milwakuee Bucks, Green Bay Packers’dır. Miller Park da Milwakuee’deki en ünlü beyzbol stadlarından biridir. Öğrenci buraları ziyaret edebilir. Turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri Cave of Mounds Natural Landmark’tır. Life with Louieçizgifilmi bu eyalette geçmektedir ve oradaki kafe ziyarete açıktır. Miller buraya özgüdür ve onlarca çeşidi vardır.

Wisconsin Dells bölgesi: City of Wisconsin Dells

Wisconsin Dells Wisconsin eyaletinde yer alır. Su parkları, eğlence parkları, oteller, restoranlar ve gece kulüpleriyle oldukça tursitik bir yerdir.Wisconsin Dells, Wisconsin Dells ve Lake Dalton olarak iki şehirden oluşur. Normalde nufüsu 6 bindir ama yazları Work and Travel öğrencileriyle beraber bu nüfus neredeyse iki katına çıkar. Bu bölgede öğrenci herkesin bildiği Wallmarta kolayca ulaşabilir, birçok outletten alışveriş yapabilirsiniz. Wisconsin Dells’te neredeyse her yer birbirine yürüme mesafesindedir. Maximum yarım saat içerisinde bir ucundan diğer ucuna ulaşılabilir. Öğrenci dilerse taksi de kullanabilir, her mesafe için ücret $7dir. Ayrıca öğrenci taksi ulaşım araçlarını da kullanabilir, 14 kişiye kadar bu kangurulara binip ücreti bölüşebilirler. Şehirde ulaşımda bisiklet de sıkça kullanılır. 7 kişiye kadar $7, 7den fazla kişi kullanırsa kişibaşı $1’dır.

Bölgede halkın büyük çoğunluğu Avrupa kökenlidir bununla beraber farklı kültür ve ülkeden birçok insan yaşar. Yaz aylarında bu kültürel çeşitlilik artar.

C:\Users\Hp\Desktop\aerial_UW_wide16_2825_why_wisconsin_header_02.jpg

Car Free Journey: Wisconsin Dells, Wisconsin – Ecocities Emerging

Sosyal aktiviteler:

Öğrenci boş zamanlarını değerlendirecek birçok aktiviteyi bu bölgede rahatlıkla bulacaktır. Wisconsin Dells oldukça eğlenceli ve sosyalleşmeye imkan veren bir bölgedir. Bünyesinde bulundurduğun birçok göle gidip fotoğraf çekilebilir, şehrin yoğunluğundan kaçıp huzur bulabilirsiniz J1 öğrencilerinin yoğunlukla bulunmasından ötürü birçok aktivite de bu bölgede sıklıkla yapılır. Bunlardan bazıları oryantasyonlar, piknikler ve partilerdir. Tatil günlerini gezerek geçirmek isteyen öğrenciler için Chicago arabayla 3 saat, Madison ise 1 saatlik uzaklıktadır. Milwakuee 2 saattir. Dells bölgesi J1 öğrencilerine Entertainment Card avantajı sunar. Öğrenci bu kartla bir defaya mahsus olmak üzere su parkları ve eğlence parklarında birçok aktiviteye katılabilir ve bir çok restoranda indirim alabilir.

Wisconsin websitesi için: https://www.wisconsin.gov/

ÖĞRENCİ ZİYARETLERİMİZ

C:\Users\Hp\Desktop\mbjknöçö\niyazi kirişçi1.jpg

C:\Users\Hp\Desktop\mbjknöçö\nazım allperen.jpg

C:\Users\Hp\Desktop\mbjknöçö\gülten şevval, ilayda demirtan, kemal şekerci, mert yaşar güler.jpg

YERO SENİNLE GÜZEL