MT OLYMPUS THEME PARK AND WATER PARK RESORT

Mt.Olympus, WI (Spring) – Acadex Thailand

MT OLYMPUS THEME PARK AND WATER PARK RESORT

C:\Users\Hp\Desktop\unnamed.jpg

Mt. Olympus Water & Theme Park | Wisconsin Dells

Mt Olympus Theme Park and Water Park Resort oldukça büyük bir su parkı ve eğlence merkezidir. Hades adı verilen dünyanın en büyük roller-coasterı burada bulunur. Tema ve su parklarıyla hem outdoor hem de indoor aktivitiler sunar. Bu park sahibinin Yunan asıllı olmasından ötürü Yunan mitolojisi temalıdır. Her yıl ortalama 750 uluslararası çalışana iş verir. Öğrenci genelde Chicago Havalimanına iner dilerse Madison Havalimanını da kullanabilir. Bölgeye ulaşabilmek için özel shuttle, otobüs ya da tren kullanabilir. Flex AM, Flex PM, Front Desk Attendant, Houseperson, Lifeguard, Housekeeping, Lifeguard ve Ticket Seller pozisyonlarında istihdam sağlar.

Mt.Olympus, WI (Spring) – Acadex Thailand Flex AM pozisyonunda öğrenci housekeeping, genel temizlikte ya da çamaşırhanede çalışır. Bu tesisin ihtiyaçlarına göre değişir. Bazen çalışana supervisior ekstra sorumluluklar verebilir. Genelde sabah 8 akşam 4 arasında çalışılır ama iş programı değişebilir. Öğrenci bu saatlere uyum gösterebilmelidir. Saatlik ücreti $9’dır. Güleryüzlü olunmalı ve takım çalışmasına uyum sağlanmalıdır. Çalışanlar yanında siyah pantolon, siyah çorap ve rahat siyah ayakkabılar getirmelidir. Tişörtler $34 karşılığında tesisten alınır.

Flex PM pozisyonunda öğrenci housekeeping, genel temizlikte ya da çamaşırhanede çalışır. Bu tesisin ihtiyaçlarına göre değişir. Bazen çalışana supervisior ekstra sorumluluklar verebilir. Pazartesiden perşembeye Genelde akşamüstü 4 gece 00.30 arasında çalışılır ama iş programı değişebilir. Cuma ve Pazar arası akşamüstü 4 gece 2 arasında çalışılır. Öğrenci bu saatlere uyum gösterebilmelidir. Saatlik ücreti $9’dır. Güleryüzlü olunmalı ve takım çalışmasına uyum sağlanmalıdır. Çalışanlar yanında siyah pantolon, siyah çorap ve rahat siyah ayakkabılar getirmelidir. Tişörtler $34 karşılığında tesisten alınır.

Ticket Seller pozisyonunda çalışan bilet satar, ziyaretçileri karşılar, onlara yardım eder, kasada durur. Saatlik alınan Case Study: Mt. Olympus Bolsters Employee Recruiting With DailyPay ücret $9’dır. Öğrenci akıcı bir seviyede İngilizce konuşabiliyor olmalıdır. Bazen çalışana supervisior ekstra sorumluluklar verebilir. Öğrenci yanında siyah ayakkabı ve siyah çorap getirmelidir. Pantolon ve tişört işveren tarafından $88 karşılığında verilir.

Housekeeping pozisyonunda öğrencinin sorumlulukları odalar ve ortak alanların temizliğidir. Supervisior bazen öğrenciye farklı görevler de verebilir. Öğrenci supervisior ve iş arkadaşlarıyla iletişim kurabilmelidir. Hızlı ve etkili çalışabiliyor olması gerekir, aynı zamanda fiziksel olarak güçlü olmalıdır. Saatlik ücreti $9’dır. İş kıyafetleri işveren tarafından öğrenciye verilir. Çalışanlar yanında siyah pantolon, siyah çorap ve rahat siyah ayakkabılar getirmelidir. Tişörtler $34 karşılığında tesisten alınır.

The gods must be smiling on Dells' Mt. Olympus Lifeguard pozisyonunda öğrenci ziyaretçilerin can güvenliğinden sorumludur. Bazen genel temizlikte de görev alabilir. İngilizce seviyesi iyi olmalı, yüzme testini başarıyla geçebilmelidir. 200-500 arası yüzebilmeli ve simülasyon olarak bir kurtarma testine girer. Bundan sonra sertifikasını alır. Eğitimi boyunca saatlik $9 alırken, sınavı geçtikten sonra $9.50 alır. Yanlarında flip flop getirmelidirler.

Houseperson pozisyonunda öğrenci soyunma odaları ve lobi gibi ortak alanlardan sorumludur. Ziyaretçilerle iletişim halindedir. Bazen genel temizlik görevinde de rol alırlar. Supervisior ihtiyaç halinde ek görev de verebilir. Saatlik ücreti $9’dır.

Mt Olympus Theme Park and Water Park Resort websitesi: https://www.mtolympuspark.com/

İkinci iş alternatifleri:

Wisconsin Dells’te Work and Travel yapan öğrenci sosyalleşmek için çokça imkan bulacak aynı zamanda da ikinci iş bulma olanağı oldukça yüksek olacaktır. Turistik bir bölge olmasından kaynaklı kafeler, restoranlar, dondurmacılar ve mağazalar fazladır ve bunların hepsi öğrenciye ikinci iş alternatifi yaratır. Fakat bu noktada ikinci iş bulmak öğrenciye bağlıdır, çok fazla J1 öğrencisi olduğu için öğrencinin çabasına bağlıdır. Ama genel manada fazlaca tesis, mağaza ve restoranın öğrenciye ek iş olarak imkan yarattığını söyleyebiliriz.

C:\Users\Hp\Desktop\mt.png

Wisconsin eyaleti:

Life with Louie C:\Users\Hp\Desktop\indir.jpg Wisconsin eyaleti, Amerika’nın Midwest bölgesinde yer alır. Lake Superior ve Michigan gölüne kıyısı vardır. 72 bölgeye ayrılmıştır.vBaşkenti Madison, en büyük kenti ise Milwaukee’dir. Yaklasık 6 milyon nüfusu vardır. İklimi güney ve güneybatıda oldukça ılımandır, kışın ise karlıdır. Adını Wisconsin nehrinden alır. Peynirleriyle meşhurdur ve tarımda önde gelen eyaletlerden biridir. Bu sebeple America’s Dairyland olarak da bilinir. Eyalette 80.000’den fazla çiftlik vardır. Wisconsin Üniversitesine ev sahipliği yapar. Gölleri, restoranları, geniş park ve bahçeleriyle ünlüdür. Şehirden bunaldığınızda göllere gidip doğayla içiçe olabilirsiniz

Mutfak kültürü dünyanın her yerinden lezzeti toplaması ve kendi kültürüyle harmanlaması sebebiyle oldukça zengindir.

Harley Davidson Nasıl Kuruldu? | Başarı ve Kuruluş Hikayesi | Yeni ... Harley Davidson markası Wisconsin Dells’te son derece ünlüdür. Milwakuee’de bu markaya ait bir müze vardır. Spor takımları da son derece popülerdir. Milwakuee Bucks, Green Bay Packers’dır. Miller Park da Milwakuee’deki en ünlü beyzbol stadlarından biridir. Öğrenci buraları ziyaret edebilir. Turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri Cave of Mounds Natural Landmark’tır. Life with Louieçizgifilmi bu eyalette geçmektedir ve oradaki kafe ziyarete açıktır. Miller buraya özgüdür ve onlarca çeşidi vardır.

Wisconsin Dells bölgesi: City of Wisconsin Dells

Wisconsin Dells Wisconsin eyaletinde yer alır. Su parkları, eğlence parkları, oteller, restoranlar ve gece kulüpleriyle oldukça tursitik bir yerdir.Wisconsin Dells, Wisconsin Dells ve Lake Dalton olarak iki şehirden oluşur. Normalde nufüsu 6 bindir ama yazları Work and Travel öğrencileriyle beraber bu nüfus neredeyse iki katına çıkar. Bu bölgede öğrenci herkesin bildiği Wallmarta kolayca ulaşabilir, birçok outletten alışveriş yapabilirsiniz. Wisconsin Dells’te neredeyse her yer birbirine yürüme mesafesindedir. Maximum yarım saat içerisinde bir ucundan diğer ucuna ulaşılabilir. Öğrenci dilerse taksi de kullanabilir, her mesafe için ücret $7dir. Ayrıca öğrenci taksi ulaşım araçlarını da kullanabilir, 14 kişiye kadar bu kangurulara binip ücreti bölüşebilirler. Şehirde ulaşımda bisiklet de sıkça kullanılır. 7 kişiye kadar $7, 7den fazla kişi kullanırsa kişibaşı $1’dır.

Bölgede halkın büyük çoğunluğu Avrupa kökenlidir bununla beraber farklı kültür ve ülkeden birçok insan yaşar. Yaz aylarında bu kültürel çeşitlilik artar.

C:\Users\Hp\Desktop\aerial_UW_wide16_2825_why_wisconsin_header_02.jpg

Car Free Journey: Wisconsin Dells, Wisconsin – Ecocities Emerging

Sosyal aktiviteler:

Öğrenci boş zamanlarını değerlendirecek birçok aktiviteyi bu bölgede rahatlıkla bulacaktır. Wisconsin Dells oldukça eğlenceli ve sosyalleşmeye imkan veren bir bölgedir. Bünyesinde bulundurduğun birçok göle gidip fotoğraf çekilebilir, şehrin yoğunluğundan kaçıp huzur bulabilirsiniz J1 öğrencilerinin yoğunlukla bulunmasından ötürü birçok aktivite de bu bölgede sıklıkla yapılır. Bunlardan bazıları oryantasyonlar, piknikler ve partilerdir. Tatil günlerini gezerek geçirmek isteyen öğrenciler için Chicago arabayla 3 saat, Madison ise 1 saatlik uzaklıktadır. Milwakuee 2 saattir. Dells bölgesi J1 öğrencilerine Entertainment Card avantajı sunar. Öğrenci bu kartla bir defaya mahsus olmak üzere su parkları ve eğlence parklarında birçok aktiviteye katılabilir ve bir çok restoranda indirim alabilir.

Wisconsin websitesi için: https://www.wisconsin.gov/

 

İlginizi çekebilir..

MALTA’YA GİDERKEN

MALTA’YA GİDERKEN Malta, İtalya’nın Sicilya adasının hemen altında bulunan bir Avrupa şehridir. Ülkenin bir ucundan bir ucuna araçla 1 saat ulaşılabilir. İklimi dolayısıyla Kıbrıs’a bezemektedir. ...