Mountain Creek Resort

Mountain Creek Resort

 

Mountain Creek Resort, New Jersey ,eyaletinin Vernon kasabasında bulunan büyük bir oteldir. İşletme, housekeeping, lifeguard, food and beverage pozisyonlarında işe alır.

Housekeeping; housekeeperlar, oda da müşteri olmadığı zaman odayı toplar,genel temizlik ve düzeni sağlar.

Lifeguard:Otelin havuzunda cankurtaranlık yapar.

Food and beverage; bu pozisyonda bazı günler mutfakta çalışıp siparişleri hazırlarsınız bazı günler de ise kasiyer olur müşterilerden siparişleri alırsınız.

Öğrenciler bu işletmede saatlik 11.00$ kazanır. Ortalama 30 saat çalışırlar. Fakat iş veren, çalışanlara fazla saat verir. Buraya gittikten sonra beni çok çalıştırıyorlar demeyin. Bu işletmede ortalama 1900 çalışanın 78’i uluslarası öğrencilerden oluşmaktadır. Bu öğrenciler için bir artıdır çünkü öğrenci yerli Amerikalılarla çok fazla takılma imkanı bulacaktır. İngilizcesini geliştirmesi açısında bu çok önemli. Bunun yanı sıra ne kadar çok uluslararası öğrenci çoğunlukta olursa çok fazla rakip ve çok az ikinci iş imkanı olur. Bu yüzden bu bölgede öğrencilerin böyle bir kaygısı olmayacak.

Öğrenciler, çalıştıkları yere yakın konaklamalarda kalırlar,iş yerinize yürüme mesafesinde. Konaklamalar da 2-3-4-5 kişilik odalarda kalırlar. Konaklama ücreti aylık 300$, haftalık 75$’dır.

İşletmenin resmi web sitesi : https://www.mountaincreek.com/

Vernon kasabası, New Hersey’de bulunmasına rağmen New York City’e çok yakındır. Bu yüzden bu bölge de New York’tan gelen çok fazla turist vardır. Bölgede Türk oranı azdır

Vernon kasabasının resmi web sitesi : http://www.vernontwp.com/

New Jersey eyaletinin resmi web sitesi : https://nj.gov/

İkinci iş alternatifleri için harita:

The George Inn Restoran’nda, mutfakta aşçıya yardım edebilir, garson olabilirsiniz(tabii İngilizce seviyesi önemli)

Dairy Swirl dondurma dükkanında crew member olarak çalışabilirsiniz. Bu aşamada sipariş ama, hazırlama ve temizlikten sorumlu olursunuz.

Quality Inn’de housekeeper olarak çalışabilir oda temizliği yapabilirsiniz ya da laundy bölümünde havlu ve çarşafların yıkanmasından ve katlanmasından sorumlu olabilirsiniz.

Bu tarz yerlerde ikinci iş yapabilirsiniz ama Mountain Creek Resort size yeterli saat vereceği için bunlara ihtiyacınız kalmayacaktır. 2019 yılında burada çalışan öğrencilerimiz ikinci işe ihtiyaç duymamışlardır ve buradan fazla saat almışlardır.

SOSYAL HAYAT/GEZİLECEK YERLER:

İzinli günlerinizde, Mountain Creek Resort’tan, New York eyaletinde bulunan The Village of Warwick’e gidebilirsiniz. Yaz boyunca akşamları konserler verilmektedir.

Ben avm gezmeden yapamam, alışveriş benim için bir tutku diyorsanız. Ünlü markaları içinde barındıran gidebileceğiniz yerlerden biri; Jersey Shore Premium Outlets.Montain Creek Resort’tan arabayla 1saat 40 dakika içinde burada olursunuz

  • Başka ve yakın bir alternatif olarak bulunan New York’ta Woodbury Common Premium Outlets’e de gidebilirsiniz. Çalıştığınız yerden arabayla

C:\Users\Hp\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\woodbury-common-12.jpg

  • Mountain Creek Resort’tan, Times Square’e arabayla 1s 20dk’da gidebilirsiniz.

YERO HEP SENİNLE <3

İlginizi çekebilir..

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin