McCoy Peak Lodge – BEAVER CREEK

McCoy Peak Lodge by Beaver Creek Mountain Lodging lüx bir dağ ve kayak otelidir. East West oteller zincirine bağlıdır. Öğrencilerimiz bu otelde genellikle housekeeping pozisyonunda çalışırlar ve görevleri misafir odalarının yataklarını değiştirip yeniden yapmak, toz almak, odayı süpürmek, tuvalet- banyo temizlemektir. Saatlik ücretleri 15$’dır. Önceliği para kazanmak olan öğrencileri tatmin edecek bir işletmedir.

Biz bu otele bu sene 8 öğrencimizi yerleştirdik. Otelin 100e yakın çalışanı var ve bunların çoğu Amerikalı.

Öğrenci Amerika’ya giderken Denver’e iniş yaparsa servislerle Beaver Creek’e kolaylıkla varabilir.

Şehrin İnternet Sitesi: https://www.colorado.com/cities-and-towns/beaver-creek

Beaver Creek Mountain Lodging İnternet Sitesi: https://beavercreekmountainlodging.com/

PARA KAZANMAK:

Colorado eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 11.10 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 11-14$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalamanın bir tık üstünde olması dolayısıyla Colorado; Wyoming, Utah ve Montana eyaletlerinde olduğu gibi Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmalarıyla güzel birikim yapabilirler. Şehirde konaklama ücretleri ise haftalık 150-200$ arasında değişmektedir. Bu da saatlik ücretlerle doğru orantıda bir fiyatlandırmadır.

İkinci iş alternatifleri için harita:

İşletmemizin etrafında birçok otel ve restoran vardır. Şehirde yabancı öğrenci nüfusu çok yoğun olmadığından öğrenci elini çabuk tuttuğu takdirde kolaylıkla ikinci iş imkanı bulabilir. Haritada görünen pembe yer isimlerinin hepsi otel turuncuların hepsi ise restorandır.

SOSYAL HAYAT:

Colorado eyaleti daha çok dağlık, küçük kasabalara ev sahipliği yapar. Bu küçük kasabalar aynı zamanda zengin Amerikalıların gerek yazın gerek kışın favori tatil yerlerindendir. Küçük kasabaların yoğunlukta olması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini gece kulüplerinden çok lokal eğlencelerde (ev partileri, barlar gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Uzun doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı ve kano yapmak bu eyalette yazın yapılacak aktivitelerin başında gelir. Otomobil fuarları, maçlar, çalışan yemekleri ve tatil kutlamaları da öğrencinin yazına renk katacak etkinliklerdendir.

Beaver Creek Güncel Aktiviteler: https://www.beavercreek.com/explore-the-resort/activities/beaver-creek-events.aspx

GEZİLECEK YERLER:

Öğrenciler izin günlerini sadece 3 saat uzaklıkta olan ünlü Rocky Mountain National Park’a giderek değerlendirebilirler. Ya da büyük şehir özlemlerini gidermek istediklerinde 2 saat uzaklıktaki eyalet başkenti Denver’e gidip alışveriş yapabilirler. Aynı zamanda bol vakti olduğu takdirde Wyoming’e Yellowstone National Park’ı görmeye, Utah’a Salt Lake City’yi gezmeye otobüsle gidebilir.

Colorado Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Colorado Eyaletinin Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

rocky mountain

 

İlginizi çekebilir..

Mayıs Ayı İndirimleri

Mayıs Ayı İndirimleri Es Dubai Mayıs Ayı İndirimleri Clubclass Mayıs Ayı İndirimleri ILSC Mayıs Ayı İndirimleri Kaplan Mayıs Ayı İndirimleri