MC ACADEMY – MANCHESTER

https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/66454/640x480/23.jpg

MC ACADEMY – MANCHESTER

MC Academy (eski adıyla MCSE – Manchester Central School of English) mükemmel bir eğitim seviyesi öğretme tutkusu olan bir İngilizce Dil Akademisidir. Okulumuz ilk olarak 2005 yılında Manchester şehir merkezinde açıldı ve yıl boyunca yetişkinlere ve genç öğrencilere İngilizce dil kursları vermeye devam etti.MC Academy, British Council tarafından akredite edilmiştir ve English UK üyesidir.

MC Academy, Piccadilly Bahçeleri’ndeki Manchester şehir merkezinde, şehir içindeki ve dışındaki tüm önemli ulaşım bağlantılarına yakın bir konumdadır.

Yılın 50 haftası açık olan bir okulda dilediğiniz zaman eğitim alabilirsiniz. Okulun içinde kütüphane, öğrenci ortak alanı ve ibadet odası bulunmaktadır.

Öğrencilerimize ilham vermenin ve onları teşvik etmenin yanı sıra, kendilerini evlerinde hissetmelerini ve unutulmaz bir deneyime sahip olmalarını sağlamak için destek ve yardım sağlayan okulumuz, öğrencilerle ilgilenmekten zevk alır ve ister kişisel ister akademik olsun, her zaman destek için iletişime geçebilecek özel personel sağlıyor.

İngiltere’nin tarihi, kültürel ve spor alanlarında en önemli kentlerinden olan Manchester, 500.000’i aşkın nüfusuyla İngiltere’nin en gelişmiş 3. şehri kabul edilir. Barındırdığı birçok tiyatro, müze ve etkinlik alanıyla kültürel açıdan çok önemli bir şehirdir. Şehir genel olarak Victoria mimarisine uygun olarak inşa edilmiştir ve aynı zamanda İngiltere’nin en çok ziyaret edilen 3. şehridir. Sportif alanda da özellikle futbolda oldukça önemlidir çünkü Premier League’in en önemli takımlarından Manchester United ve Manchester City takımlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Manchester ismini Mamucium’dan almaktadır. Mamucium, Antik Roma dönemine ait olan Roma Kalesi’nin ve bu kalenin etrafındaki yerleşkenin ismidir.

Manchester gezi rehberi - YOLDASIN

MC ACADEMY Internet Sitesi: https://themcacademy.co.uk

Okulun Konumu: https://goo.gl/maps/kmJ13NZBnPVKkPrd8

MC ACADEMY YouTube Londra Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=ZH5pneCqGZI&feature=emb_title

Neden MC ACADEMY ? Neden MANCHESTER?

 • Personel, öğrencileri saha dışına çıkardığında (sosyal etkinlikler veya saha gezileri için) sağlık ve güvenlik raporları düzenler.
 • Okul tarafından sağlanan konaklamalar sıkı bir şekilde izlenir ve tüm tesislerde düzenli denetimler yapılır.
 • Her personel üyesi, en son işverenlerinin referansları ile desteklenen bir Geliştirilmiş DBS kontrolünden geçer.
 • Personeller olası istismar veya kötü muamele belirtilerini tanımak ve bununla nasıl başa çıkacağını bilmek için eğitilmiştir.
 • 16 yaş ve üstü öğrencileri ağırlamamıza rağmen, okulumuz öncelikle 18 yaş ve üstü öğrenciler için tasarlanmıştır.
 • Londra yerine yine gelişmiş ama nispeten daha sakin bir şehir seçmek isteyenler için idealdir.
 • Futbol meraklısı öğrenciler içinde oldukça cazip bir şehir olan Manchester ‘da gün içinde yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunmaktadır.
 • Öğrenciler memnun ayrılır ve arkadaşlarına tavsiye eder.
 • Anadili İngilizce olan, deneyimli öğretmenlerden İnglizce öğrenebilir ve aynı zamanda Avrupa’nın en heyecan verici şehirlerinden birini keşfedebilirsiniz.
 • Mancester’daki İngilizce Dil okulu iyi donanımlı geniş sınıfa sahiptir. Resepsiyon alanında kahve makinesi de bulunan ortak kullanım alanı vardır. Buradaki okulumuzda Cambridge Sınavlarına hazırlanabilirsiniz.
 • Türk oranı diğer okullara göre daha düşüktür ve aylara göre farklılık göstersede bu oran %3‘ü geçmemektedir.
 • Hedeflerinize ulaşmanız için çeşitli kurslar mevcut. Birkaç haftalığına İngilizce öğrenebilir, bir yıl boyunca eğitim alabilir ya da İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık gibi amaca yönelik kurslara katılabilirsiniz.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin canlı ve aktif noktasındadır.
 • Açık ve kapalı ortak kullanım alanları, ücretsiz internet erişimi sağlayan bir bilgisayar odası ve öğrenciler için bir kaynak kütüphane bulunur.
 • CELTA programları bulunur.

Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Herkese uygun, çok sayıda aile yanında konaklama mevcuttur; çocuklu ailelerden, tek yaşayanlara, emekli çiftlere kadar. Profesyonel acenteler de dahil olmak üzere tüm aileler ve yanında kalacağınız kişiler özenle seçilip düzenli olarak denetlenmektedir. Yatak odaları temiz ve konforludur ve tüm öğrencilere sessiz bir çalışma ortamı sağlamaktadır.Talep üzerine ve haftalık ekstra ücret karşılığında helal, glutensiz, vegan, laktoz intoleransı veya koşer gibi özel beslenme biçimlerine yönelik yiyecekler sunulur.

Yurt Konaklamaları

Bu tarz konaklamalar basit ve temiz bir konaklama arayan ve daha bağımsız öğrencilerin tercihidir. 20 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders)
 • Yarı-Yoğun İngilizce (25 Ders)
 • Yoğun İngilizce (30 Ders)
 • Akademik İngilizce.
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL ve IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler
 • Pathways

Akreditasyonlar ve Ödüller

 • British Council
 • Edication Uk

Bu Kaplan International Languages okulu, British Council tarafından akredite edilmiş olup; English UK ve ISI (the Independent Schools Inspectorate) üyesidir. Bu kurumlar, ülkedeki en iyi İngilizce dil okullarını temsil eden saygın eğitim kurumlarıdır.

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

-İngiltere’de dil okuluna gidecekseniz ,gideceğiniz günden en fazla 90 gün öncesine kadar başvuruda bulunabilirsiniz,konsoloslukta yüz yüze herhangi bir görüşme yapmazsınız , evraklarınızı aracı kurum olan TELEPERFORMANS ‘a teslim edersiniz ve işleminiz evraklarınız üstünden ilerler.

Bu kurumun bulunduğu iller;Ankara,İzmir,İstanbul,Bursa ve Antalya.

-İngiltere’ye girerken 6 aya kadar olan eğitimlerde sağlık sigortasına ihtiyacınız yoktur, isteğe bağlıdır. Ama 6 ayı geçen bir eğitim süreniz olacaksa İngiltere vize başvurusu yaparken zorunlu olarak sigorta ücreti ödemek zorundasınız.

– 6 aydan kısa eğitimler için vizeniz 180 günlük basılır, 6 aydan fazla eğitimler için 44 haftalık vizeniz onaylanır.

– Başvuru ücretleri, konaklama kayıt ücretleri, materyal ücretleri, havaalanı transferleri iade edilmeyecektir. İngiltere için aşağıda belirtilenler haricindeki tüm durumlarda; kayıt onay formunda belirtilen varış tarihinden 21 gün veya daha önce iptallerin yazılı olarak bildirilmesi veya vize reddinin yazılı belgesi ve ilgili destekleyici belgelerin sağlanması durumlarında; eğitim ve konaklama ücretlerinin %100’ü iade edilir. (Except, kurs konaklama kayıt ücretleri.) 7 Gün içinde yapılan iptal bildirimlerinde 1 haftalık konaklama ücreti + 100 GBP kesilerek kalan tutar iade edilir. Kurs konaklama kayıt ücretleri iade edilmez.Eğitime başladıktan sonra herhangi bir sebeple dönerseniz, para iadesi yapılmaz, hakkınız saklı kalır 1 yıl içinde kullanabilirsiniz.

MC Academy (Manchester, İngiltere) - Reviews - Language International

https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/66454/640x480/New_School_Pictures_032.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/66454/640x480/IMG_9377_min.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/66454/640x480/IMG_9407_min.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/AccommodationProduct/73954/640x480/_MG_8529_min.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/66454/640x480/23.jpg

https://themcacademy.co.uk/wp-content/uploads/2019/09/Classic-Room-En-suite1.png https://themcacademy.co.uk/wp-content/uploads/2019/09/Riverside-2.jpg https://themcacademy.co.uk/wp-content/uploads/2019/09/09__53_51_IMG_9399.jpg

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...