MADISON WESLI

C:\Users\Lenovo\Desktop\WESLI\wesli-front.jpg

WISCONSIN ESL INSTITUTE MADISON

WESLI Madison 1981 yılında Madison’da kurulmuştur. Madison 300.000 nüfusu ile büyük şehrin kültürel avantajlarını sunacak kadar büyük çeşitli bir şehirdir. Ayrıca, güvenli, samimi ve rahat olacak kadar küçüktür. Madison çok çağdaş bir üne sahiptir. Şehir sakinlerinin %60’ı üniversite mezunudur. Aslında öğrenciler ve üniversite fakültesi Madison nüfusunun %30’undan fazlasını oluşturmaktadır. Wisconsin- Madison Üniversitesi’nin 40.000’den fazla öğrencisi vardır ve Big Ten’in üyesidir. Aynı zamanda okul dünyanın en iyi 50 üniversitesinden biridir. Bu nedenle Madison ABD’nin en ilerici şehirlerinden birisidir.

C:\Users\Lenovo\Desktop\WESLI\wesli-front.jpg

NEDEN WESLI MADISON

Çünkü Madison bir öğrencinin beklediği her şeyi ona verebilecek büyüklükte ve güvenlik olarak da oldukça ileri bir seviyededir. Yapılan araştırmalarda birçok otorite tarafından Amerika’nın en iyi ,en yaşanılabilir , en fit şehirlerinden birisi seçilmiştir. Aynı zamanda Madison sporcu özellikle de koşucular için oldukça uygun bir şehir olarak görülür. WESLI diğer dil okullarına göre oldukça az bir Türk popülasyonuna sahiptir. Madison aynı zamanda standart Amerika büyük şehirlerine oranla yaşam masrafının daha düşük olduğu bir dil okulu lokasyonudur. Madison’ı cazip kılan diğer noktalar ise, Chicago’ya 2 saat, Milwaukee’ye 1 saat ve Mineapolise 4 saat uzaklıkta oluşudur. Bu da öğrenciye boş günlerinde gezmek için oldukça iyi fırsatlar çıkarır.

C:\Users\Lenovo\Desktop\WESLI\WESLI-Entrance-e1518208425991.jpg

C:\Users\Lenovo\Desktop\WESLI\Classroom_2.jpg

WESLI MADISON OLANAKLARI

7 Sınıf

-Bilgisayar Laboratuvarı

-Ücretsiz WI-FI Hizmeti

-Öğrenci Destek Merkezi

-Bekleme Odası

-Tüm sınıflarda klima ve ısıtıcılar

-Tüm sınıflar TV

C:\Users\Lenovo\Desktop\WESLI\Classroom_4LR.jpg

Konaklama İmkanları

WESLI Madison okulu öğrencilerine aile yanı ve yurt olarak 2 farklı konaklama opsiyonu sunar.

-Aile Yanı Konaklama : Madison’da aile ile yaşamak Amerikan geleneklerini ve kültürünü ilk elden deneyimlemenin eşsiz bir yoludur. İngilizcenizi her gün gerçek Amerikalılarla pratik yaparak ileriye taşıma fırsatı yakalarsınız.Aileler sizlere kahvaltı ve akşam yemeği sunmaktadır. Evler ortalama olarak 5-10 km uzakta bulunurlar okula ortalama 20-45 dk otobüs mesafesindedir.

C:\Users\Lenovo\Desktop\WESLI\51356307_331663034106955_5487450264061345792_n.jpgC:\Users\Lenovo\Desktop\WESLI\55672296_421362528684573_2847938590015488000_n.jpg

-Yurt Konaklaması: WESLI Madison’ın öğrencilerine sunduğu yurt konaklamalarını paylaşımlı öğrenci daireleri olarak da adlandırılabilir. Okula yürüyerek 3dk. Mesafede bulunan yurtlarda, öğrenciler her dairede 2 oda ve 2 banyoya aynı zamanda paylaşımlı mutfağa sahiptirler. Öğrenciler tek kişilik ya da 2 kişilik paylaşımlı oda tercihinde bulunabilirler.

C:\Users\Lenovo\Desktop\WESLI\CNL_6398.jpg C:\Users\Lenovo\Desktop\WESLI\CNL_6360.jpg

Sunulan Programlar

Genel İngilizce (20 Ders)

-Yarı Yoğun İngilizce (25 Ders)

-Yoğun İngilizce (30 Ders)

-Akademik İngilizce Hazırlık, 26,30,35 Ders olarak

-İş İngilizcesi (20, 24, 30 Ders)

-Teacher Training Programı

C:\Users\Lenovo\Desktop\WESLI\Classroom_13.jpg

Okulun web sitesi: https://wesli.com/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC1sQllhePtlZ_GypIxiRV8Q

https://www.youtube.com/watch?v=34Tj35IU3Rs

Instagram: https://www.instagram.com/wesli_madison/

Lokasyon: https://goo.gl/maps/D27eYH2ninUvR6mq9

C:\Users\Lenovo\Desktop\WESLI\wesli-computer-lab.jpg

Akreditasyon:

ISO

-NAFSA

-Quality English

-SEVP

-CEA

-English USA

Sağlık Sigortası

ABD’ye girerken sağlık sigortasına ihtiyacınız olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitime başlayamazsınız yani okulun kapısından içeri girememeniz çok olası, dolayısıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı. Bu sağlık sigortası dilerseniz ücret karşılığı okuldan dilerseniz özel sigorta acentalarından temin edilebilir.

TIPS

– ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile birlikte anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde kargolanıyor. Ancak vizenize ortalama olarak 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

– ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir diğer önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle haftada maksimum 18 saat olacak şekilde katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

-Okul aile yanı konaklama seçeneğinde isteğe bağlı özel diyet programlı yiyecekler sunabilir.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin