LSI

Neden LSI?

Dil eğitimi sektöründe 55 yıllık deneyime sahip olan LSI, 8 ülkeye yayılmış 15 şubesiyle modern ve son teknolojiyle donatılmış dersliklere sahip bir okullar zinciridir. Şehirlerin kalbinde konumlanmış kendilerine ait binalarıyla, farklı profesyonel alanlar için özelleştirilmiş programlarıyla, ve yüksek kalite dil eğitimini uygun fiyatlara sunmasıyla öğrencilerin güven duyduğu ve sıklıkla tercih ettiği okullardan biri haline gelmiştir. LSI, günümüzde İngilizce öğretmeyi gerçek anlamda kendine misyon edinmiş dil okullarından biridir.

Neden Vancouver?

Gündüzleri karların içinde kayak yapmak, akşamüstü plajda güneşlenip denize girmek mi? Vancouver’dan bahsediyor olmalısınız! Şehir merkezinden yarım saat uzaklıkta North Shore Dağları’nın yamacından ağaçlık adaları izlemek, ağaçlarla bezenmiş sahil şeridinde ince beyaz kumların üzerinde yürümek, ve daha niceleri . National Geographic tarafından dünyanın en güzel 10 sahil kasabası arasında gösterilen Vancouver’da gününüzün tamamını dışarıda geçirebilirsiniz . Vancouver, özetle dünyanın “en yaşanılabilir” üçüncü şehri seçilmiştir! Kuzey Amerika kıtasındaki en büyük üçüncü film prodüksiyon merkezi olan bu kent, şehrin tam kalbinde bulunan ve New York’taki Central Park’tan daha büyük yüzölçümüne sahip olan doğal parkı Stanley Park ile müthiş bir ‘huzur bulma alanına’ ev sahipliği yapar . Vancouver’ın ekonomisi de Kanada’da en hızlı gelişim göstermekte olan ekonomi olarak tarif edilmektedir . Kanada’da bulabileceğiniz en ılıman iklim, yine Vancouver’dadır . Tabi bu arada dünyaca ünlü müzelerin, renkli gece hayatının, müthiş sanat festivallerinin ve Kuzey Amerika’daki en iyi suşi de dahil olmak üzere lezzetli yemeklerin tadını çıkarmayı unutmayın!

Akreditasyonlar ve Üyelikler

 • Languages Canada
 • PTIB (Private Training Institutions Branch)
 • Cambridge English Language Assessment – Exam Preparation Centre

Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (Haftada 20 ders)
 • Yoğun İngilizce (Haftada 25 ders)
 • Ultra-yoğun İngilizce (Haftada 30 ders)
 • Öğleden Sonra
 • Birebir
 • İş İngilizcesi
 • Üniversiteye Geçiş (Pathway)
 • Akademik İngilizce (IELTS, TOEFL iBT, TOEIC, Cambridge) Junior (12 – 17 yaş)

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı: Sakin ve huzurlu bir aile ortamında her gün İngilizce pratiği yapma ve gerçek bir yuvanın sıcaklığı ve rahatlığı içinde yaşama fırsatı aile yanı konaklamada! Birlikte çalışılan tüm aileler okul tarafından özenle seçilmekte ve konfordan, kucaklayıcılıktan ödün vermemek adına devamlı ve düzenli olarak denetlenmektedir. Tam pansiyon aile yanı konaklamada kahvaltınız, öğle atıştırmalıklarınız ve akşam yemeğiniz her gün aileniz tarafından hazırlanır. Okul ile aile arasındaki mesafe toplu taşıma ile 45 dakika – 1 saat arasındadır. Bir odada tek veya çift kişi kalınabilir ve lavabo aile ile ortak kullanılmaktadır.

Öğrenci Yurdu: Dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle birlikte yaşamak, yeni arkadaşlar edinmek ve kültürel etkileşimi doruğunda deneyimlemek için seçilebilecek en güzel yol olsa gerek! Tekli veya çift kişilik odaların kişiye özel veya paylaşılan tuvaletleri bulunur. Odalar düzenli olarak temizlenir ve yatak çarşafları her hafta yenilenir. Çoğu yurtta kahvaltı sunulmaktadır.

Oteller: LSI, kampüslerine yakın mevkilerde bulunan uygun oteller konusunda öğrencilerine yönlendirme ve rezervasyon hizmeti sunmaktadır.

Rezidans Oteller: Otel seçeneğine göre daha uygun maliyete sahip bu konaklama türünde haftalık olarak oda temizlik hizmeti sunulur, ancak konfor sağlayan imkanlar bakımından otellere göre biraz daha kısıtlıdır. Bazı rezidans otellerde mutfak da bulunmaktadır.

Vize Süreci

Kanada vizesine başvuru süreci, VFS Global adlı kurum aracılığıyla telefonla veya internet üzerinden konsolosluktan randevu alınarak başlar. Ardından biyometri işlemleri için başvuru sahibi bireysel olarak konsolosluğa müracaat eder. Başvuru Ankara’dan veya İstanbul’dan gerçekleştirilebilir. Vize başvurusunda başvuru sahibinin sponsor olarak gösterdiği banka hesabında, kalacağı her ay için 1100 CAD, uçak bileti için ortalama 1000 CAD, ve toplam kurs ücretinin tamamı hazır bulunmalıdır. 25 haftaya kadar olan kısa süreli vizenin ücreti 185 CAD, 25 haftanın üzerinde verilen uzun süreli vizenin ücreti ise 235 CAD’dır. Kısa süreli vize uzatılamazken, 25 haftanın üzerinde verilen vizeler daha sonra uzatma talebinde bulunulması durumunda uzatılabilmektedir. Vizenin sonuçlanması genellikle 10 iş günü sürmekle beraber, bu sürenin uzaması da son derece olağandır. Kanada konsolosluğu genellikle ülkeye giriş-çıkış yapmaya olanak tanıyan “multiple” vize verir.

LSI Vancouver İnternet Sayfası

https://www.lsi.edu/en/schools/canada/lear

n

englis

h

i

n

vancouve

r

LSI Vancouver Tanıtım Videosu

https://vimeo.com/35418260

1

Kanada’yı öğrencimiz Büşra’dan dinleyin

https://www.youtube.com/watch?v=Kcj869O_1s

o

İlginizi çekebilir..

BRACCO RESTAURANT-ARNOLDS PARK-IA

Bracco Restaurant Amerika Birleşik Devletleri’nin Iowa eyaletinde bulunan Okoboji şehrinin en önemli work and travel noktalarından biridir. Bracco Restaurant Okoboji, Amerika Birleşik Devletleri’nin Iowa eyaletinde ...