LSI Toronto

Neden LSI?

Dil eğitimi sektöründe 55 yıllık deneyime sahip olan LSI, 8 ülkeye yayılmış 15 şubesiyle modern ve son teknolojiyle donatılmış dersliklere sahip bir okullar zinciridir. Şehirlerin kalbinde konumlanmış kendilerine ait binalarıyla, farklı profesyonel alanlar için özelleştirilmiş programlarıyla, ve yüksek kalite dil eğitimini uygun fiyatlara sunmasıyla öğrencilerin güven duyduğu ve sıklıkla tercih ettiği okullardan biri haline gelmiştir. LSI, günümüzde İngilizce öğretmeyi gerçek anlamda kendine misyon edinmiş dil okullarından biridir.

Neden Toronto?

Günümüzün en hızlı büyümekte olan şehirlerinden biri; Toronto! Toronto şehri New York’a, veya daha yakından bir örnekle İstanbul’a, benzeyen bir şehir olmasına rağmen daha temiz, daha arkadaş canlısı insanların bulunduğu, ve yaşamın daha uygun maliyetli olduğu bir bölgedir. Coğrafi olarak New York, Chicago ve Montreal gibi metropollerin arasında konumlanmış olan Toronto,

2.93 milyonluk nüfusuyla Kanada’nın en büyük şehridir. 15,000’den fazla restorana ev sahipliği yapan dev kent, yılın 305 günü boyunca güneşin ışıkları tarafından bezenir ve yılda 43 milyonu aşkın turiste kucak açarak Kanada’nın en gözde turizm cenneti haline gelmiştir. Toronto’da müzeleri, gece kulüplerini, restoranları, eğitimiyle dünya çapında ün kazanmış üniversiteleri ve CN Kulesi gibi göz kamaştıran yapı ve gökdelenleri bir arada bulabilirsiniz. Kozmopolit şehrin kalabalığına karşın huzurunu korumayı başaran çok nadir bölgelerden biri olan Toronto, Kuzey Amerika kıtasındaki en güvenilir şehir olmasının yanı sıra, günümüzde dünyanın da en “yaşanılası” şehri olarak tanımlanmaktadır. Muhtemelen binlerce müzisyeni, sanatçıyı ve sinema yapımcısını Toronto’ya çeken de, bu bitmek tükenmeyen enerji ile huzur ve sakinliğin sihirli karışımı olmaktadır.

Akreditasyonlar ve Üyelikler

 • Languages Canada
 • PTIB (Private Training Institutions Branch)
 • Cambridge English Language Assessment – Exam Preparation Centre

Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (Haftada 20 ders)
 • Yoğun İngilizce (Haftada 25 ders)
 • Ultra-yoğun İngilizce (Haftada 30 ders)
 • Öğleden Sonra
 • Birebir
 • İş İngilizcesi
 • Hukuk İngilizcesi
 • Tıbbi İngilizce
 • Üniversiteye Geçiş (Pathway)
 • Akademik İngilizce (IELTS, TOEFL iBT, TOEIC, Cambridge)
 • Junior (12 – 17 yaş, yazları 6 – 11 yaş programları da mevcut

)

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı: Sakin ve huzurlu bir aile ortamında her gün İngilizce pratiği yapma ve gerçek bir yuvanın sıcaklığı ve rahatlığı içinde yaşama fırsatı aile yanı konaklamada! Birlikte çalışılan tüm aileler okul tarafından özenle seçilmekte ve konfordan, kucaklayıcılıktan ödün vermemek adına devamlı ve düzenli olarak denetlenmektedir. Tam pansiyon aile yanı konaklamada kahvaltınız, öğle atıştırmalıklarınız ve akşam yemeğiniz her gün aileniz tarafından hazırlanır. Okul ile aile arasındaki mesafe toplu taşıma ile 45 dakika – 1 saat arasındadır. Bir odada tek veya çift kişi kalınabilir ve lavabo aile ile ortak kullanılmaktadır.

Öğrenci Yurdu: Dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle birlikte yaşamak, yeni arkadaşlar edinmek ve kültürel etkileşimi doruğunda deneyimlemek için seçilebilecek en güzel yol olsa gerek! Tekli veya çift kişilik odaların kişiye özel veya paylaşılan tuvaletleri bulunur. Odalar düzenli olarak temizlenir ve yatak çarşafları her hafta yenilenir. Çoğu yurtta kahvaltı sunulmaktadır.

Oteller: LSI, kampüslerine yakın mevkilerde bulunan uygun oteller konusunda öğrencilerine yönlendirme ve rezervasyon hizmeti sunmaktadır.

Rezidans Oteller: Otel seçeneğine göre daha uygun maliyete sahip bu konaklama türünde haftalık olarak oda temizlik hizmeti sunulur, ancak konfor sağlayan imkanlar bakımından otellere göre biraz daha kısıtlıdır. Bazı rezidans otellerde

VmiuztefaSküdraecbiulunmaktadır.

Kanada vizesine başvuru süreci, VFS Global adlı kurum aracılığıyla telefonla veya internet üzerinden

konsolosluktan randevu alınarak başlar. Ardından biyometri işlemleri için başvuru sahibi bireysel olarak konsolosluğa müracaat eder. Başvuru Ankara’dan veya İstanbul’dan gerçekleştirilebilir. Vize başvurusunda başvuru sahibinin sponsor olarak gösterdiği banka hesabında, kalacağı her ay için 1100 CAD, uçak bileti için ortalama 1000 CAD, ve toplam kurs ücretinin tamamı hazır bulunmalıdır. 25 haftaya kadar olan kısa süreli vizenin ücreti 185 CAD, 25 haftanın üzerinde verilen uzun süreli vizenin ücreti ise 235 CAD’dır. Kısa süreli vize uzatılamazken, 25 haftanın üzerinde verilen vizeler daha sonra uzatma talebinde bulunulması durumunda uzatılabilmektedir. Vizenin sonuçlanması genellikle 10 iş günü sürmekle beraber, bu sürenin uzaması da son derece olağandır. Kanada konsolosluğu genellikle ülkeye giriş-çıkış yapmaya olanak tanıyan “multiple” vize verir.

LSI Toronto İnternet Sayfası

https://www.lsi.edu/en/schools/canada/learn-english-in-toronto

LSI Toronto Tanıtım Videosu

https://vimeo.com/295337893

Kanada’yı öğrencimiz Büşra’dan dinleyin

https://www.youtube.com/watch?v=Kcj869O_1so

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin