LSI Paris

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\lsi---language-studies-international-paris_14576973171906.jpg

Fransa Avrupa’nın en gelişmiş ve en köklü tarihe sahip ülkelerinden biridir. Fransa’nın Avrupa ve dünya tarihindeki önemi ve bir kültür olarak etkisinin gelişimiyle Fransızca da dünya dilleri arasında önem kazanmıştır. Bu kapsamda birçok insan Fransızca’yı öğrenmek ya da halen var olan yetilerini geliştirmek için birkaç haftadan bir seneye uzanan ve içerik olarak çeşitlilik gösteren dil eğitimi programları için Fransa’ya giderler. Bahsettiğimiz programları Genel Fransızca, İş Fransızcası, Akademik Yıl Programı, Özel Programlar, Yaz Okulu ve Sınav Hazırlık Programları olarak sınıflandırabiliriz.

Genel Fransızca: Katılımcıların dilbilgisi, okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

İş Fransızcası: İş hayatında gerekli olabilecek terimlerin yanı sıra yazışma, sunum, telefon görüşmesi ve rapor hazırlama teknikleri gibi becerilere yöneliktir. Bunlara ek olarak sadece tıp alanı için Tıbbi Fransızca kursları da mevcuttur.

Akademik Yıl Programı: 11 aya kadar uzayabilen uzun süreli Fransızca programlarıdır. Uzun süreleri kapsadığı için genellikle daha ekonomik bir program olduğunu söyleyebiliriz.

Özel Programlar: Fransızcayı aşçılık ve şarap kursu gibi eğitimlerle birleştiren programlardır.

Yaz Okulu: Yaz mevsiminde 8-18 yaş grubu katılımcılar içindir. Bu programlar Fransızca eğitimini toplu aktivite, eğlenceler, geziler ve spor aktiviteleriyle birleştirirler.

Sınav Hazırlık Programları: Fransızca yetilerini uluslararası geçerliliği olan bir sınavla belgelemek isteyen katılımcılara yöneliktir.

Fransa’nın sunduğu bu eğitim olanaklarından yaralanabileceğiniz, hepsi kendi içinde farklı tarihe ve kültüre sahip olan şehirleri ve bununla birlikte ünlü dil okullarını aşağıda inceleyelim:

LSI Paris:

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\lsi---language-studies-international-paris_14576973171906.jpg

1965 yılında kurulan LSI dil okulu zincirinin Paris şubesi şehrin tarih kokan kalbinde bulunur. LSI Paris, Pompidou Merkezi’nin hemen yanında olup Notre Dame de Paris, sofistike ancak bohem tarzı Marais ve Les Halles bölgelerine çok yakındır. Okula metroyla kolayca ulaşılabilmektedir. Merkeziliği ve ünü ile ön plana çıkmış LSI Paris bütün ihtişamıyla sizleri beklemektedir.

LSI Paris Konum İçin Tıklayınız…

Paris Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

LSI Paris Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

Neden LSI?

LSI öğrencilerine sunulan modern sınıflar, kişisel çalışmaları için kütüphane ve bilgisayar odası, bireysel çalışma odaları, ücretsiz WIFI, öğrenci salonları, yemek odası, tekerlekli sandalye girişi ve teraslar okul çekiciliğini arttırırken İngiltere, Malta, Fransa, İsviçre, Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda gibi birçok ülkede şubeleri bulunan zincir, seçkin bir dil okulu olması ile verdiği profesyonel eğitimler baz alındığında seçkin eğitimle hayalini kurduğunuz gibi dil gelişimi sağlayacağınız bir okul tercihi olacaktır.

LSI Web Sitesi İçin Tıklayınız…

LSI Facebook Sayfası İçin Tıklayınız…

LSI Twitter Sayfası İçin Tıklayınız…

LSI Instagram Sayfası İçin Tıklayınız…

LSI Youtube Kanalı İçin Tıklayınız…

Konaklama alternatifleri:

-Aile Yanı Konaklama

9-4_580x258_accomm-homestay

Şehir merkezine 30-45 dk’lık mesafelerde seçkin ve güvenilir Fransa vatandaşı ailelerin yanında yapılan konaklamalar.

-Rezidans konaklama

03af6541_z

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dk’lık metro mesafeleri arasında suit konaklamadır.

 

Gibi konaklama türleri öğrencilerin tercihine sunulmaktadır.

LSI Paris, öğrencilerine;

-Genel Fransızca (Katılım için A2-C1 seviyesinde olmalısınız.)

– Sınav Hazırlık programları sunmaktadır.(DELF, DALF, TEF) (Katılım için A2-C1 seviyesinde olmalısınız.)

Dil programlarını sunmaktadır.

LSI okullarının sahip olduğu akreditasyonlar ve üyelikler:

British Council, English UK, PFE, Bildungsurlaub, Accet, English US, BPPE, Languages Canada, British Columbia, NEAS, NZQA, English New Zealand, Cambridge English Language Assessment, TEF, CCI Paris Ile-de-France, Le CIEP Devient France Education, Eaquals.

TIPS:

Bütün konaklamalar için kayıt oluşturduktan sonra iptal ya da değişiklik isterseniz bunu konaklama başlangıç tarihinize en geç 1.5-2 ay kala okula bildirmeniz gerekir. Aksi halde maddi kayıplara uğrayabilirsiniz.

Fransa’da dil eğitimi planlaması için yeşil pasaportlu öğrenciler 12 haftaya kadar vize başvurusu yapmadan eğitim alabilirler. Yeşil pasaportu olmayan öğrenciler ise vize işlemleri sırasında zorunlu olarak sağlık sigortası gösterilmelidir. Vize işlemleriniz için eğitime başlamayı planladığınız tarihe en geç 1.5 ay öncesinde harekete geçmelisiniz.

Yapacağınız sağlık sigortası genel olarak acil rahatsızlıkları kapsamaktadır. Göz, diş, estetik ya da kronik rahatsızlığınızdan kaynaklı yapacağınız hastane işlemlerinde ciddi maddi yükümlülüklerle karşılaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...