LSI – Language Studies International – San Diego

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\KamoHousing2-7.jpg

LSI – Language Studies International – San Diego

LSI, 1965 yılında ilk dil okulunun Londra’da açılmasıyla başlayan sürecine günümüzde 8 ülkede 16 farklı dil okuluyla, 50 yılı aşkın bir süredir profesyonelce devam etmektedir. İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta’da dil okulları bulunan LSI, aynı zamanda Fransa ve İsviçre’de dil merkezlerine ve farklı ülkelerde de partner okullara sahip bir zincir okuldur. Hedefleri; sizin en iyi şekilde dil öğrenme deneyimi yaşamanızdır. Öğretmenlerinden öğrenci işlerine kadar tüm çalışanlar LSI öğrencilerinin sorularını cevaplamak ve en kaliteli eğitim deneyimini sağlamak için özenle seçilmiştir. Tüm okullar şehir merkezlerindedir ve en son teknoloji ile donatılmıştır.

LSI San Diego’da sizleri renkli, enerjik bir hayat ve birçok kültürün bir arada bulunduğu bir ortam beklemektedir. Ülkenin batı kıyısında bulunan şehirde deniz, kum, güneş ve eğitimin bir arada olacağı bir eğitim programı hedefleyen öğrenciler için harika bir lokasyon olmakla birlikte Los Angeles, Las Vegas gibi şehirlere yakın olmasıyla da ön plana çıkar. Okyanus manzaralı piknik keyifleri, henüz keşfedilmemiş kumsallarda geziler, vapur gezileri, plaj voleybolları, sahildeki frizbi oyunları, sörf turnuvaları ve daha birçok farklı aktiviteyi bir arada bulabilir, eğitim sürecinizi, kültürel ve sosyal anlamda da farklı bir ortam ile renklendirmiş olursunuz.

LSI San Diego Internet Sitesi: – LSI-San Diego –

Okulun Konumu: – LSI-San Diego Konumu –

LSI YouTube San Diego Videosu: – LSI-San Diego YouTube –

San Diego Tanıtım Videosu: – San Diego Tanıtım Videosu –

Neden LSI? Neden LSI – San Diego?

 • Öğrencilerin %98’i son derece memnun ayrılıyorlar ve LSI’ı tavsiye ediyorlar.
 • Zincir bir okuldur ve kampanyalı fiyatları sayesinde çok uygun fiyatlara son derece kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.
 • Türk oranı %4’tür.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
 • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve bilgisayar odaları bulunur.
 • Okulda öğrenci buzdolabı, mikrodalgası ve yemek odası bulunmaktadır.
 • Online öğrenim sistemleri mevcuttur. E-LSI sistemi ile öğrenciler sınav sonuçlarını ve eksiklerini görebilir, sistem üzerinden çalışmalarını tamamlayabilirler.
 • Sosyal aktiviteler konusunda fazlasıyla çeşitli bir okul. Tüplü dalışlardan, LA Lakers basketbol maçlarına, Las Vegas turlarına kadar hatta çok daha çeşitli farklı alternatifler bulunmakta.

LSI-San Diego Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Öğrencilerin Amerikan kültürünü ve California hayatını en rahat şekilde yaşamaları için aile yanı konaklamalar dikkatle seçilirler. Öğrenciler tercihleri doğrultusunda özel banyolu ya da tek-çift kişilik odalarda kalabilir, isterlerse aile ile kahvaltı ya da kahvaltı ve akşam yemeği seçeneklerinden faydalanabilirler. Okula uzaklık 15-55 dakika arasındadır. Minimum 16 yaş sınırı vardır.

Rezidans & Daire (Residence & Apartment) Konaklamaları

Bu tarz konaklamalar basit ve temiz bir konaklama arayan ve daha bağımsız öğrencilerin tercihidir.

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\KamoHousing2-7.jpg C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Kamohouse+(8+of+23).jpg

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yarı-Yoğun İngilizce (25 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yoğun İngilizce (30 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Öğleden sonra dersleri (10 Ders) – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Akademik İngilizce – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL/IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Bire Bir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • SAT/GMAT Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Genç Öğrenci Dersleri (6-17 Yaş) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Pathways

LSI San Diego Akreditasyonlar ve Ödüller

LSI yüksek standartlarını korumaya dikkat etmekte ve ulusal anlamda akreditasyon planlamasını aktif bir şekilde sürdürmektedir. ABD’de 5 farklı kurumdan akreditasyonu bulunmaktadır ve bunlar;

 • ACCET (Acrediting Coincil for Continuing Education & Training)
 • EnglishUSA
 • NYSED (New York State Educaiton Department)
 • Bildungsurlaub
 • BPPE (Bureau of Private Postsecondary Education)

LSI Sosyal Medya Hesapları

– LSI-Facebook –

– LSI-Twitter –

– LSI-Instagram –

– LSI-YouTube –

LSI YouTube San Diego Videosu: – LSI-San Diego YouTube –

San Diego Tanıtım Videosu: – San Diego Tanıtım Videosu –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

-Öncelikle ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde adresinize kargolanıyor. Ancak vizenize ortalama olarak kurs başlangıç tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

-ABD’ye girerken sağlık sigortasına ihtiyacınız olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitime başlayamazsınız yani okulun kapısından içeri girememeniz çok olası, dolayısıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı.

-ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir başka önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

– Son notumuz ise konaklama iptal detayları ile ilgili olacak. Kursun başlangıç tarihinden en az 7 gün önce yapılan iptallerde, bağımsız hizmet sağlayıcıların LSI’dan tahsil ettikleri cezalar dâhil, LSI’ın ödemiş olduğu konut masrafları düşüldükten sonra tüm konaklama ücretleri iade edilir. İptal bildiriminin 7 günden az süre varken yapılmış olması durumunda, 1 haftalık konaklama ücreti ya da bağımsız hizmet sağlayıcıların LSI’dan tahsil ettikleri cezalardan hangisi büyükse o tutar tahsil edilir.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin