Londra’da MBA Fırsatı

Yero Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimize başta, İngiltere, Amerika, Kanada, Almanya, İtalya gibi ülkeler olmak üzere yurtdışında hemen hemen her alanda Yüksek Lisans eğitimi sunmaktayız.

Kendinize yapacağınız bu yatırımla hem İngilizcenizi halletmiş hem de büyük bir deneyim elde etmiş olursunuz. Böylelikle bu tecrübelerle iş hayatında her zaman bir adım önde olup kariyerinizi buna göre yönlendirebilirsiniz.

İngiltere’de MBA yapmak isteyen bir öğrencinin 4’lük not ortalamasında en az 2.50 ortalaması olmalıdır. Başvuracak kişinin 2-3 yıllık bir iş deneyimi olması kabul oranını etkileyecektir. İngilizce yeterlilik testlerinde başarılı olmak ve bunları geçerli belgelerle ispat etmek gerekmektedir. Kimi saygın üniversiteler, öğrencilerden GMAT skoru da istemektedir. Her okulun kendine özel şartları bulunmaktadır.

Fakat master programlarına kayıt için genel şartlar şu şekildedir.

  • Lisans eğitiminde alınmış olunan not ortalaması (GPA),
  • Alınmış olunan dersler ve içeriğinin programa uygunluğu,
  • İş tecrübesi ve kazanılmış başarılar,
  • Başvurulacak okul tarafından belirtilen minimum İngilizce seviyesi (TOEFL ve IELTS sınav sonuçları),
  • Bölümlerin içeriklerine göre alınacak GMAT ve GRE sınav sonuçları,
  • Eğitim maliyetini karşılayacak sponsor desteği,
  • Referans mektubu,
  • Niyet Mektubu,
  • Özgeçmiş.

Neden İngiltere de MBA eğitimi?

Özellikle son yıllarda MBA eğitiminin her sektörden ve her meslekten insan için faydalı bir eğitim olduğu su götürmez bir gerçek. MBA eğitimi, gerçekten, her sektörden ve her meslekten insanın, bir işletmenin amacının ne olduğunu, o amaca ulaşmak için neler yapılması gerektiğini, yapılanların nasıl daha iyi yapılabileceğini anlamasını sağlayan, onun ufkunu açan bir tecrübe.

İngiltere’de MBA eğitimi; saygın bir diploma, dünyanın en seçkin ülkelerinden birinde yaşama ve bunun yanı sıra sunduğu cazip iş fırsatlarıyla öğrencilerin hayatında bir dönüm noktasıdır.

ingiltere’de MBA yapan öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Bu sayede öğrenciler İngiltere’deki günlük yaşam masraflarını karşılayabilir. Ayrıca eğitimi tamamlandıktan sonra öğrencilere 1 yıl full time çalışma izni de verilmektedir. Bir yıllık full time çalışma izni ikinci yıl da uzatılabilir.

İlginizi çekebilir..

Work And Travel 2020 Kayıtları Başladı

Amerika’da hem çalışmak hem de gezmek için şimdiden yerini al! Work and Travel Programı 2020 yılında da binlerce öğrencinin hem Amerika’yı tanımasını, iş tecrübesi kazanmasını, ...