LILA– LIVERPOOL

https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63890/640x480/Teacher_and_Class.jpg

LILA– LIVERPOOL

LILA *, 2004 yılında Liverpool’da bağımsız bir İngilizce dili akademisi olarak kuruldu. İki kız kardeş, Leanne Linacre ve Victoria Bligh tarafından kuruldu. Leanne ve Victoria kariyerlerine yurtdışında eğitim vermeye başladılar, İngiltere’ye döndüklerinde İngiltere’nin kuzeyinde daha kaliteli dil okullarına ihtiyaç duyulduğunu hissettiler ve Liverpool mükemmel bir seçim oldu.

LILA * “ Liverpool’un İngilizce öğrenmek için harika bir yer olduğunu düşünüyoruz (ve öğrencilerimiz de aynı fikirde!). ‘Vizyonumuz okulumuzun büyümesine katkıda bulundu ve sadık öğrencilerimiz İngiltere’de eğitim görmek için en iyi okul olarak bizi tavsiye ediyorlar.’ diyen kızkardeşler,  çağdaş bir ortam sağlayacaklarına, kaliteli öğretimle eksiksiz bir öğrenci deneyimi elde etmelerini sağlayarak paranın karşılığını fazlasıyla aldıklarından emin olacaklarına söz veriyor.

LILA * Liverpool, kozmopolit Liverpool şehrinde bulunan yenilikçi bir dil okuludur. Aile hissi ile orta büyüklükte bir okul ve amacımız inşa edilmiş okulumuz LILA * öğrencileri stil ve konfor içinde çalışıyor demektir.

LILA * Liverpool, bir LILA * öğrencisinin isteyebileceği her şeyi sağlayan çağdaş öğrenme olanaklarına sahiptir: Kaliteli öğretim, çok çeşitli kurslar, mükemmel konum, kişisel hizmet ve deneyiminizi şekillendirmeye yardımcı olacak kapsamlı bir sosyal yön çizer.

Liverpool, canlı ve ikonik bir kültürel yer olarak sunacak çok şey var. Londra dışındaki diğer şehirlerden daha fazla tiyatro, müze ve galeri var ve müzik, spor ve alışveriş yapmayı seviyorsanız Liverpool sizin için harika bir şehir olur.

LILA * muhteşem Liverpool One alışveriş bölgesinin hemen yanında ve Premiership’in en büyük 2 futbol takımından sadece bir otobüs yolculuğunda; Liverpool ve Everton FC Karşılaştırması. Beatles’a ev sahipliği yapan ve hala her gün muhteşem canlı müzik etkinliklerine ev sahipliği yapan ünlü ‘Cavern Club’ın hemen köşesinde.

LILA Internet Sitesi: https://www.lilalovetolearn.com/

Okulun Konumu: https://goo.gl/maps/nUMdPu6NU1EDVtDk6

LILA YouTube Liverpool Videosu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=RS7jV4rayHk&feature=emb_title

Neden LILA ? Neden LIVERPOOL ?

 • Sınıflar maksimum 6-12 kişiliktir ve ortalama olarak 10 öğrenci bulunur. Okulumuzda öğretmenler öğrenciler ile birebir ilgilenir.

 

 • Liverpool, canlı, ikonik, kültürel bir Avrupa varış noktası olarak sunacak çok şey var. Şehir, Londra dışındaki diğer İngiltere şehirlerinden daha fazla galeri ve müzeye sahiptir.
 • Rakipsiz bir gece hayatı sahnesi, şehrin dört bir yanındaki etkileyici alışveriş alanları, güzel yerel plajlar ve vahşi yaşam cennetleri bulunur ve Liverpool’u büyük bir kalbi olan küçük bir şehir haline getirir.
 • Öğrenciler memnun ayrılır ve arkadaşlarına tavsiye eder.
 • Hedeflerinize ulaşmanız için çeşitli kurslar mevcut. Birkaç haftalığına İngilizce öğrenebilir, bir yıl boyunca eğitim alabilir ya da İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık gibi amaca yönelik kurslara katılabilirsiniz.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul içinde vejetaryen ve helal seçenekleri de bulunan sıcak ve soğuk yiyecek servisi yapan kafeterya bulunmaktadır.
 • Okul şehrin canlı ve aktif noktasındadır.
 • Açık ve kapalı ortak kullanım alanları, ücretsiz internet erişimi sağlayan bir bilgisayar odası ve öğrenciler için bir kaynak kütüphane bulunur.
 • Küçük yaşlar için yaz programları bulunur.
 • Londra kadar sizi yormayacak ama yapacak pek çok şey bulabileceğiniz bir şehir tercih edebilirsiniz.

Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkânından da yararlanabileceksiniz.

Ailelerimizin çoğu, şehir merkezinde değil, Liverpool banliyölerinde, kolay ulaşım toplu taşıma araçlarıyla okula gidiş-dönüş yaklaşık 20-45 dakika sürmektedir.

Yurt Konaklamaları

Bu tarz konaklamalar basit ve temiz bir konaklama arayan ve daha bağımsız öğrencilerin tercihidir.

En-suite Banyo konaklama olanaklarımız LILA * Liverpool’a yürüme mesafesinde bulunmaktadır ve bir araya gelen arkadaş grupları ve hatta arkadaş edinmeyi umduğu tek gezgin için mükemmeldir.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders)
 • Yarı-Yoğun İngilizce (25 Ders)
 • Yoğun İngilizce (30 Ders)
 • Akademik İngilizce.
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL ve IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler
 • Genel İngilizce + İs İngilizcesi
 • Teacher Training
 • Küçük Yaşlar için Yaz Programları

Akreditasyonlar ve Ödüller

 • British Council
 • English Uk
 • Education UK

British Council tarafından akredite edilmiş olup; English UK ve ISI (the Independent Schools Inspectorate) üyesidir. Bu kurumlar, ülkedeki en iyi İngilizce dil okullarını temsil eden saygın eğitim kurumlarıdır.

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

-İngiltere’de dil okuluna gidecekseniz ,gideceğiniz günden en fazla 90 gün öncesine kadar başvuruda bulunabilirsiniz,konsoloslukta yüz yüze herhangi bir görüşme yapmazsınız , evraklarınızı aracı kurum olan TELEPERFORMANS ‘a teslim edersiniz ve işleminiz evraklarınız üstünden ilerler.

Bu kurumun bulunduğu iller;Ankara,İzmir,İstanbul,Bursa ve Antalya.

-İngiltere’ye girerken 6 aya kadar olaneğitimlerde sağlık sigortasına ihtiyacınız yoktur, isteğe bağlıdır. Ama 6 ayı geçen bir eğitim süreniz olacaksa İngiltere vize başvurusu yaparken zorunlu olarak sigorta ücreti ödemek zorundasınız.

– 6 aydan kısa eğitimler için vizeniz 180 günlük basılır, 6 aydan fazla eğitimler için 44 haftalık vizeniz onaylanır.

– Başvuru ücretleri, konaklama kayıt ücretleri, materyal ücretleri, havaalanı transferleri iade edilmeyecektir. İngiltere için aşağıda belirtilenler haricindeki tüm durumlarda; kayıt onay formunda belirtilen varış tarihinden 7 gün veya daha önce iptallerin yazılı olarak bildirilmesi veya vize reddinin yazılı belgesi ve ilgili destekleyici belgelerin sağlanması durumlarında; eğitim ve konaklama ücretlerinin %100’ü iade edilir. (Except, kurs konaklama kayıt ücretleri.) 7 Gün içinde yapılan iptal bildirimlerinde 1 haftalık konaklama ücreti + 300 GBP kesilerek kalan tutar iade edilir. Kurs konaklama kayıt ücretleri iade edilmez.Eğitime başladıktan sonra herhangi bir sebeple dönerseniz, para iadesi yapılmaz, hakkınız saklı kalır 1 yıl içinde kullanabilirsiniz.

https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63890/640x480/Reception_3.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63890/640x480/Room_5_-_Liverpool_FC.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63890/640x480/Teacher_and_Class.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63890/640x480/New_Barratt_House.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63890/640x480/Connect_IT_Suite_2.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63890/640x480/Corridor.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63890/640x480/Common_Room_Kitchen.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63890/640x480/Juniors_097.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63890/640x480/Juniors_102.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63890/640x480/Juniors_171.jpg

 

İlginizi çekebilir..

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin