LIDEN&DENZ ST. PETERSBURG

C:\Users\pro2000\Desktop\2361160_1024x576.jpg

LIDEN&DENZ ST. PETERSBURG

Saint Petersburg, ülkenin uzak batısındaki Baltık Denizi kıyısında kurulmuş federal bir şehir. Şehir, 1918’e kadar Rusya Federasyonu’nun başkenti olmuş ve günümüzde hala krallara layık atmosferini muhafaza ediyor.

Saint-Petersburg UNESCO bölgesinde yer alıyor ve sıkça dünyanın en güzel kanallarının, katedrallerinin, saraylarının, geniş caddelerinin ve müzelerinin olduğu yer olarak kabul ediliyor.

C:\Users\pro2000\Desktop\2361160_1024x576.jpg

St.Petersburg’daki yeni Liden & Denz kampüsü, Nevsky Prospekt’e bir blok uzaklıkta bulunan Ulitsa Zhukovskogo 3’teki tarihi merkezin tam kalbinde, canlı bir bölgede yer almaktadır. Semt, kitapçıları, bağımsız barları ve sonsuz yemek seçenekleri ile bilinir. En yakın metro istasyonu Ploshad Vosstania / Mayakovskaya 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

St.Petersburg’da olabilecek en merkezi konumdadır. Okul baştan sona yeniden inşa edilmiştir. Eskiden de bir okul olan tarihi bir neo-klasik binadır. Yüksek tavanlar, bol miktarda gün ışığı alan 17 büyük sınıf, geniş bir dinlenme ve kendi kendine çalışma alanları, öğrenme ortamınızı motive edici, rahat ve ilham verici hale getirmek için gerekli olan her şey vardır.

  • Liden & Denz, “Dünya Dilleri” kategorisinde prestijli ST Yıldız Ödülü’nü beş kez kazandı!Üst üste beş kez ödülü kazanan Liden & Denz, ST Super Star statüsünü alarak ST Onur Listesi’nde bir yer alıyor.

Okul Olanakları

  • Metro istasyonuna 10 dakikalık yürüme mesafesinde
  • 17 modern sınıf
  • Ücretsiz internet
  • Öğrenci iPad’leri
  • Öğrenci salonu ve bireysel çalışma alanı
  • LED aydınlatma
  • Kendi kahvenizi alabilirsiniz
  • 185 öğrenci kapasitesi

Sunulan Programlar:

C:\Users\pro2000\Desktop\st-petersburg-a-gidecekle_15d7.jpeg

Konaklama

Aile Yanında Konaklama

C:\Users\pro2000\Desktop\images (1).jpg

Ev sahibi aileler farklı kökenlerden gelebilir ve yaşlı bir çift veya çocuklu geleneksel bir aile olabilir. Ev sahibi aileleri seçerken temel öncelik öğrencilerimize güvenli ve dostça bir ortam sağlamaktır. Ev sahibi aileler özenle seçiliyor ve dünyanın dört bir yanından gelen yeni insanlarla tanışmayı çok seviyorlar. Öğrencilerin kaldıkları süre boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda, ev sahibi aileler yardım ve destek sağlamaya konusunda oldukça yardımsevelerdir.

  • Öğrenciye özel (tek kişilik) bir yatak odası verilecektir. Talep edilmesi üzerine çift kişilik odalar da mevcuttur. Banyo ve mutfak aile ile paylaşılmaktadır. Sadece kahvaltı ya da yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) konaklama paketleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Paylaşımlı daire (18yaş+)

Bir öğrenci yaşam tarzından zevk almayı ve diğer öğrencilerle birlikte yaşamayı tercih edenler için ortak dairelerde tek kişilik odalar sunulmaktadır. Oldukça merkezi bir konumdadır ve çoğu Liden & Denz kampüsüne yürüme mesafesindedir.

Faydalı Linkler

Liden&Denz web sitesi : https://lidenz.ru/learn-russian-in-st-petersburg/

Liden&Denz Youtube : https://www.youtube.com/user/LearnRussian

Liden&Denz Facebook hesabı : https://www.facebook.com/Learn.Russian.In.Russia

Liden&Denz Instagram hesabı : https://www.instagram.com/lidenz/

Liden&Denz Twitter hesabı: https://twitter.com/russiancourses

Liden&Denz Google Maps : https://goo.gl/maps/hW5ZiAUh7XRZMcVF8

ÖĞRENCİLERİMİZE RUSYA HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR

Yüzölçümü bakımından dünyanın en geniş ülkesi Rusya’nın anadili Rusça , başkenti Moskova ve para birimi Ruble’dir. Ülkeye karasal iklim hakimdir. Türkiye ile her ne kadar aynı zamanda aynı mevsimler yaşansa da kışlar Rusya’da çok daha soğuk geçer. Türkiye ile saat farkı yoktur.

Rusya’ya dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz 30 güne kadar olan sürelerde Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır. Daha uzun eğitim süreleri için okulundan gelen gerekli kayıt belgelerinizle birlikte vizenize başvuru yapılır ve ortalama 10 gün işlemleriniz sürer.Eğer vizenizi de aldıysanız sizi 3-4 saatlik bir uçak seyahati bekliyor demektir. Rusya’ya vardıktan sonra toplu taşıma araçları , taksi veya daha önceden okuldan talep edeceğiniz transfer araçlarıyla , kalacağınız yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Konaklama alternatifleri oldukça fazladır ancak iptal etme durumlarında muhakkak erken bildirim yapmadığınız durumlarda kesinti yapılabileceğini hatırlatmak isteriz.

Seyahat sigortası Rusya’da vize alırken ve ülkeye girişte sorulur. Bu sebeple okuldan veya sigorta şirketlerinden destek alarak muhakkak Yurtdışı Seyahat Sigortanızı yaptırmalısınız.

İlginizi çekebilir..

Sprachcaffe Frankfurt

Sprachcaffe Languages Plus,Germany Sprachcaffe Languages Plus eğitime merak sarmış Sarno kardeşler tarafından 1973 yılında kurulmuştur.Dünya çapında ofisleri 30 farklı destinasyonlarıyla,kaliteli eğitimci kadrosuyla hedef olarak konuşma ...