LIDEN&DENZ MOSKOVA

C:\Users\pro2000\Desktop\29792922_10155178508681949_2664369669149818880_o.jpg

LIDEN&DENZ MOSKOVA

C:\Users\pro2000\Desktop\29792922_10155178508681949_2664369669149818880_o.jpg

Rusya’nın başkenti Moskova, sunduğu muhteşem masalsı görüntüleriyle her mevsim ayrı güzel olan bir şehirdir. Birçok tarihi olaya tanıklık eden dünyanın en ünlü meydanlarından biri olan Kızıl Meydanı, Moskova’nın sembolü Kremlin Sarayı, rengarenk kubbeleriyle şato görünümüyle Aziz Vasil Katedrali, tarihi, canlı kafeleri ve restoranlarıyla hem öğrenciler hem de turistler için en güzel rotalardan biri Moskova.

Neden Liden&Denz Moskova ?

Okulumuz Liden & Denz, Belorusskaya Tren İstasyonu ve metroya kısa bir yürüyüş mesafesinde, şehrin merkezinde, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na ait bir binanın zemin katında yer almaktadır. 11 adet sınıfa, bireysel öğrenim merkezine ve wi-fi bağlantı da içeren en son teknolojiye sahiptir

  • Liden & Denz, “Dünya Dilleri” kategorisinde prestijli ST Yıldız Ödülü’nü beş kez kazandı!Üst üste beş kez ödülü kazanan Liden & Denz, ST Super Star statüsünü alarak ST Onur Listesi’nde bir yer alıyor.

Okulun olanakları

  • Metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde , iyi konumdadır.
  • 11 adet derslik
  • Ücretsiz kablosuz internet
  • Kitap ve video kütüphanesi
  • Öğrenci salonu
  • Ücretsiz çay ve kahve ikramları
  • Sosyalleşme alanı
  • 100 öğrenci kapasitesi

Sunulan Programlar:

Konaklama

Aile Yanında Konaklama

C:\Users\pro2000\Desktop\246099863.jpg

Ev sahibi aileler farklı kökenlerden gelebilir ve yaşlı bir çift veya çocuklu geleneksel bir aile olabilir. Ev sahibi aileleri seçerken temel öncelik öğrencilerimize güvenli ve dostça bir ortam sağlamaktır. Ev sahibi aileler özenle seçiliyor ve dünyanın dört bir yanından gelen yeni insanlarla tanışmayı çok seviyorlar. Öğrencilerin Moskova’da kaldıkları süre boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda, ev sahibi aileler yardım ve destek sağlamaya konusunda oldukça yardımseverlerdir.

Öğrenciye özel (tek kişilik) bir yatak odası verilecektir. Talep edilmesi üzerine çift kişilik odalar da mevcuttur. Banyo ve mutfak aile ile paylaşılmaktadır. Sadece kahvaltı ya da yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) konaklama paketleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Paylaşımlı daire (18yaş+)

Bir öğrenci yaşam tarzından zevk almayı ve diğer öğrencilerle birlikte yaşamayı tercih edenler için ortak dairelerde tek kişilik odalar sunulmaktadır. Moskova’daki ortak daireler çok merkezi bir konumdadır ve çoğu Liden & Denz kampüsüne yürüme mesafesindedir. Tüm daireler, Moskova’daki turistik yerlere erişim sağlayan metro istasyonlarına yakındır.

Moskova’daki tüm paylaşımlı dairelerde Wi-Fi vardır. Nevresimler, havlular, çamaşır makinesi ve mutfak ekipmanları temin edilmektedir.

Paylaşılan dairelerde konaklama Pazar gününden Pazar gününe kadar 1 hafta kabul edilir.

Moskova Stüdyo-Daireleri

Bir öğrenci kendi başına kalmak için bir yer arıyorsa en iyi seçenek özel bir daire kiralamaktır. Büyük şehirlerin çoğunda olduğu gibi mükemmel daire ve ev sahibi bulmak istemeyenler için iyi bir alternatiftir.

Liden & Denz konaklama memuru bütçeye uygun doğru yeri bulmanıza yardımcı olacaktır. En iyi seçenek ve en düşük fiyatları garantilemek için dil kursu rezervasyonu yaptırırken aynı zamanda konaklama rezervasyonu yapmanızı öneririz.

Faydalı Linkler

Liden&Denz web sitesi : https://lidenz.ru/learn-russian-in-moscow/

Liden&Denz Youtube : https://www.youtube.com/user/LearnRussian

Liden&Denz Facebook hesabı : https://www.facebook.com/Learn.Russian.In.Russia

Liden&Denz Instagram hesabı : https://www.instagram.com/lidenz/

Liden&Denz Twitter hesabı: https://twitter.com/russiancourses

Liden&Denz Google Maps : https://goo.gl/maps/YZwDeRdEc2zg3Efe6

ÖĞRENCİLERİMİZE RUSYA HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR

Yüzölçümü bakımından dünyanın en geniş ülkesi Rusya’nın anadili Rusça , başkenti Moskova ve para birimi Ruble’dir. Ülkeye karasal iklim hakimdir. Türkiye ile her ne kadar aynı zamanda aynı mevsimler yaşansa da kışlar Rusya’da çok daha soğuk geçer. Türkiye ile saat farkı yoktur.

Rusya’ya dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz 30 güne kadar olan sürelerde Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır. Daha uzun eğitim süreleri için okulundan gelen gerekli kayıt belgelerinizle birlikte vizenize başvuru yapılır ve ortalama 10 gün işlemleriniz sürer.Eğer vizenizi de aldıysanız sizi 3-4 saatlik bir uçak seyahati bekliyor demektir. Rusya’ya vardıktan sonra toplu taşıma araçları , taksi veya daha önceden okuldan talep edeceğiniz transfer araçlarıyla , kalacağınız yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Konaklama alternatifleri oldukça fazladır ancak iptal etme durumlarında muhakkak erken bildirim yapmadığınız durumlarda kesinti yapılabileceğini hatırlatmak isteriz.

Seyahat sigortası Rusya’da vize alırken ve ülkeye girişte sorulur. Bu sebeple okuldan veya sigorta şirketlerinden destek alarak muhakkak Yurtdışı Seyahat Sigortanızı yaptırmalısınız.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin