Language Studies International, Brisbane (LSI)

Language Studies International, Brisbane (LSI)

Brisbane , Avustralya’nın en büyük 3.şehridir. Yaklaşık 3 milyon nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Subtropikal iklimin varlığı bu şehri Avustralya’da en yaşanabilir yerlerden biri yapmaktadır.Şehrin dinamik yapısı, eğlence ve sanat anlamında gençlere okul sonrası aktiviteler için geniş imkanlar sunar. Gold Coast ,Noosa ,Byron Bay ve Sunshine Coast gibi turistik yerlere 1-2 saat uzaklıktadır. Şehrin birçok yerinde bulabileceğiniz dünya mutfaklarına ait zengin alternatifler başka kültürlerle iç içe olmasına yardımcı olacaktır.Brisbane, aynı zamanda IT,Madencilik ve Turizm alanında birçok sektöre öncülük ettiği için iş imkanı açısından da öğrencilere iyi fırsatlar sunmaktadır.

Language Studies International dil okulunun Brisbane merkezi 1996 yılında kurulmuştur. Okulun değişik ülkelerden birçok öğrencisi olmakla birlikte, Türk öğrencilerin bu dil okulunu seçme oranı %2’dir. LSI Brisbane, şehrin tam kalbinde, ulaşım hizmetlerine, restoranlara ve mağazalara yakın tarihî bir binada yer almaktadır. En kaliteli ürünlerle dolu Queen Street Alışveriş Merkezi, nehir kenarındaki Botanik bahçeleri ve finans- ticaret bölgeleri kolaylıkla erişilebilecek uzaklıktadır.

LSI, 1965 yılında ilk dil okulunun Londra’da açılmasıyla başlayan sürecine günümüzde 8 ülkede 16 farklı dil okuluyla, 50 yılı aşkın bir süredir profesyonelce devam etmektedir. İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta’da dil okulları bulunan LSI, aynı zamanda Fransa ve İsviçre’de dil merkezlerine ve farklı ülkelerde de partner okullara sahip bir zincir okuldur. Hedefleri; sizin en iyi şekilde dil öğrenme deneyimi yaşamanızdır. Öğretmenlerinden öğrenci işlerine kadar tüm çalışanlar LSI öğrencilerinin sorularını cevaplamak ve en kaliteli eğitim deneyimini sağlamak için özenle seçilmiştir. Tüm okullar şehir merkezlerindedir ve en son teknoloji ile donatılmıştır.

 

LSI YouTube Okul Tanıtım Videosu: Tanıtım videosu

LSI/Brisbane Okul Web Sitesi : Okulun resmi web sitesi

Okulun Konumu : LSI Okul Konumu

Brisbane Şehir Videosu : Brisbane Tanıtım Videosu

 

Neden LSI? Neden LSI – Brisbane?

 • Öğrencilerin %98’i son derece memnun ayrılıyorlar ve LSI’ı tavsiye ediyorlar.
 • Zincir bir okuldur ve kampanyalı fiyatları sayesinde çok uygun fiyatlara son derece kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.
 • Türk oranının en az olduğu okullardandır.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
 • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve bilgisayar odaları bulunur.
 • Okulda öğrenci buzdolabı, mikrodalgası ve yemek odası bulunmaktadır.
 • Zincir bir okul olmasına karşın, öğrenci mevcudu olarak butik bir okul ayrıcalığı verir.
 • Öğretmenleri çok uzun yıllardır LSI ile beraber çalıştıkları için öğrencileri anlamada ve tanımada çok daha deneyimliler.

LSI-Brisbane Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Birçok öğrencimizin aklında hep şu soru vardır “Gittiğim şehirde nerde kalacağım, nasıl bir deneyim olacak, kalacağım aile güvenli mi?” Konaklama için seçilen aileler ülkenin eğitim bakanlığı tarafından akredite olan ve okul tarafından özenle seçilmiş ve belli şartlara sahip olan ailelerdir. Bundan dolayı ailelerin güvenilirliği konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Aileler bu işi uzun yıllardır profesyonel olarak yaptıkları için öğrenci memnuniyetine ve hassasiyetine önem vermektedirler. Öğrencimizin konaklama esnasında kendisi için önem taşıyan durumları (çocuklu aile istememe , evcil hayvanın olmaması vs.) daha gitmeden okula bildirdiğimiz için beklentileri yüksek oranda karşılanabilecektir.

Öğrencilerimiz genellikle ilk 4 haftalık süreç için aile yanı konaklamayı tercih ederler. Avustralyalı aileler ile tanışıp uzun süre kalacakları ülkenin kültürüne ve yaşamına alışmak için harika bir fırsattır. Aile yanı konaklama seçeneğinde aile, öğrenciye sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunarlar. Öğrencilerimiz konaklama bitiminden sonra, kendileri paylaşımlı evlerde oda ayarlayabilirler. Ortalama oda fiyatları haftalık 150-250 AUD arasında olacaktır. Okula uzaklık 15-55 dakika arasındadır. Minimum 16 yaş sınırı vardır.

Yurt konaklaması

Yurt Konaklama ise başka bir konaklama seçeneğimizdir. Yurtta konaklama tek kişilik oda veya çift kişilik oda şeklinde olabilir. Genellikle oda içinde banyo-tuvalet bulunmaktadır.

Adalong Yurt seçeneğinde öğrencilerimiz dilerseler yarım pansiyon ( sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ) seçeneği ile yemek ihtiyaçlarını tercih edebilirler.

Yine Student One ise okulun sağlamış olduğu başka bir yurt konaklama seçeneklerinden biridir.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yarı-Yoğun İngilizce (25 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yoğun İngilizce (30 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Öğleden sonra dersleri (10 Ders) – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Akademik İngilizce – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL/IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • SAT/GMAT Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Genç Öğrenci Dersleri (6-17 Yaş) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Pathways

LSI Brisbane Akreditasyonlar ve Ödüller

LSI yüksek standartlarını korumaya dikkat etmekte ve ulusal anlamda akreditasyon planlamasını aktif bir şekilde sürdürmektedir.Avustralya’da NEAS adlı kuruluşa akredite olmuştur.

“NEAS is the Global Leader in Quality Assurance for the English Language Teaching Community”

LSI Sosyal Medya Hesapları

– LSI-Facebook –

– LSI-Twitter –

– LSI-Instagram –

– LSI-YouTube –

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurtdışı Eğitim: Avustralya’daki öğrencimizin deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Brisbane Öğrencimizin deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Avustralya’da 7 yıl yaşamış danışmanımızın deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Neden Brisbane ?

YERO Yurtdışı Eğitim : Öğrencimizin Avustralya Vize Süreci Deneyimi

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

Öncelikle Avustralya vize başvurunuz online olarak yapılır. Evraklar Konsolosluğun kendi sayfasından adınıza açılan hesaptan PDF olarak sisteme yüklenir. Sadece parmak izi ve biyometri işlemleri için Konsolosluğun anlaşmalı olduğu VFS Global adlı aracı kuruluşa önceden randevu alarak başvurulur. Bazen konsolosluk görevlileri sizinle telefon üzerinden bir mülakat yapabilir. Vize başvurunuzu okulunuzun başlangıç tarihinden en az 4 hafta önce yapmalısınız.

Genelde Avustralya vize başvuruları çok kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre 3 haftadan daha fazla sürebilmektedir.

Vize başvurusu öncesinde Avustralya’da kayıt yaptırdığınız okul sizin sağlık sigortanızı yapar. OSHC, ( Overseas Student Health Cover ) Avustralya’da bulunduğunuz süre boyunca sağlık için gerekli olan bir sağlık sigortasıdır. Avustralya’da vizenizi uzatacağınız zaman aynı şekilde OSHC’yi de uzatmanız gerekecektir.

Avustralya vize başvurusu yapmadan önce eğitim ücretinin tamamını ödemelisiniz. Okul ödemesini yaptıktan sonra okulunuz COE ( Certificate of Enrollment ) gönderecektir. Barkodlu olacak bu evrakınız olmadan vize başvurusu yapamazsınız.

Avustralya’da uzatılabilen vize alabilmeniz için minimum 16 haftalık bir programa başvurmalısınız ve bu süre maksimum 52 hafta olabilir.

Yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz olacaktır. Okul tatillerinde ise herhangi bir sınırlama yoktur.

Başvurunuzu okulun size sağlayacağı konaklama olmadan da başvurabilirsiniz. Çoğu öğrencimiz konaklamasını gitmeden kendi ayarlıyor,vizenizi aldıktan sonra danışmanlarınızla konaklama opsiyonları için planlama yapabilirsiniz.

Son notumuz ise konaklama iptal detayları ile ilgili olacak. Kursun başlangıç tarihinden en az 7 gün önce yapılan iptallerde, bağımsız hizmet sağlayıcıların LSI’dan tahsil ettikleri cezalar dâhil, LSI’ın ödemiş olduğu konut masrafları düşüldükten sonra tüm konaklama ücretleri iade edilir. İptal bildiriminin 7 günden az süre varken yapılmış olması durumunda, 1 haftalık konaklama ücreti ya da bağımsız hizmet sağlayıcıların LSI’dan tahsil ettikleri cezalardan hangisi büyükse o tutar tahsil edilir.Avustralya için şunu söyleyebiliriz ki; konaklama için vizeyi aldıktan sonra da ayarlayabilirsiniz. Konaklama ile ilgili karar verirken danışmanınız ile bu konuyu değerlendirmenizde mutlaka fayda olacaktır.

 

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...