KORE LEXIS SEOUL

C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\lexis-korea.png

LEXIS KOREA

C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\lexis-korea.png

Lexis Kore, Asya’nın en hareketli ve dinamik şehirlerinden ikisinde en yüksek akademik kalitede Korece dil programları sunmaktadır. Hem Seul hem de Busan kampüsleri, şehir merkezinde, yenilikçi dil programlarını tamamlamak için modern bir çalışma ortamı sağlayan doğru amaca yönelik tesislerde bulunmaktadır. Öğretmenler ve tüm çalışanlar, Korece öğrenme deneyimleri boyunca öğrencilere kişisel ve özgün destek sunmaktadır. İster yoğun bir akademik program isteyin, ister seyahat ve iş için Korece konuşma becerilerinizi geliştirmekle ilgilenin, Lexis Korea her seviyeye uygun yüksek kaliteli programlar sunar. Lexis Kore, prestijli ESL Dünya Okulu ödülünün birden fazla kazandı ve yaygın olarak dil eğitimi alanındaki zirve başarısı olarak kabul edilen STM Dünya Dil Okulu Yıldız Ödülü ile ödüllendirildi.

Lonely Planet son zamanlarda Güney Kore’yi ziyaret edilmesi gereken ilk 10 ülkesinde ikinci sıraya yerleştirirken, şimdi Kore’ye gelmek ve sunduğu gizemleri ve heyecanı keşfetmek için mükemmel bir zaman.

C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\seoul-2-540x300.jpg

LEXIS KOREA SEOUL

LEXIS SEOUL, Asya’nın en iyi bilinen moda ve eğlence bölgelerinden birinin kalbinde, Gangnam İstasyonu’na sadece birkaç adım uzaklıktadır. Yüzlerce kafe, restoran, bar ve kulüp kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Hızlı ve verimli Seoul Metrosu, Gangnam’ı şehrin geri kalanına ve ötesine bağlar.

Lexis Kore, Any Tower binasının üç katını kaplar ve Gangnam’ın hareketli sokaklarının manzarasını sunan tavandan tabana kadar cam pencerelere sahiptir. Aynı zamanda çatı bahçesi alanı, öğrencilere aşağıdaki şehrin gürültüsünden sessiz bir sığınak sunmaktadır.

18 büyük klimalı sınıfıyla Lexis Korea, öğrencilerin çalışma deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlamak için tasarlanmış birinci sınıf olanaklara sahiptir.

C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\seoul-1-540x300.jpg

Neden LEXIS Korea Seoul ?

Güney Kore’nin başkenti Seul, yaşamla dolu, keşif ve eğlence için sonsuz fırsatlar sunan canlı ve enerjik bir şehirdir.

Seoul ‘köyler şehri’ olarak bilinir. Aynı zamanda Gangnam’ın moda çılgınlığını, Hongdae’deki alternatif müzik sahnelerini ve Myeongdong’un çeşitli alışveriş caddelerini de deneyimleyebilirsiniz.

Asya’nın önde gelen kültürel yerlerinden biri olan Seul, beş eski saray ve beş UNESCO Dünya Mirası alanına sahiptir. Yedi yüzden fazla müzede, yüzlerce gösteri merkezinde ve sayısız galeride kendinizi kaybedebilirsiniz. Dünyanın önde gelen moda butiklerinin görebilirsiniz.

Seul’ün sadece bir hafta veya birkaç ay boyunca burada olup olmadığınıza bakılmaksızın herkes için bir şeyleri vardır. Yılın hangi zamanı olursa olsun, neredeyse sonsuz bir eğlence seçeneği sizi her zaman bekliyor.

C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\seoul-3-540x300.jpg

LEXIS Korea Seoul Olanakları

Toplam kapasite 200 öğrenci

-18 derslik

-Ortalama 12 kişilik sınıflar

-Kütüphane

-Ücretsiz WI-FI

-Öğrencilerin kullanabileceği mini mutfak, Kettle ve Mikrodalga Fırın içerir.

-Flat Screen Televizyon

C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\seoul-4-540x300.jpg

Konaklama İmkanları

Okul öğrencilere Aile yanı, öğrenci rezidansları, mini studio tipi oda ve öğrenci dairesi olmak üzere 4 farklı konaklama opsiyonu sunuyor.

Aile Yanı Konaklama : Aile yanında konaklamalar, öğrencilerin yerel bir aileyle yaşamalarına, Kore’de günlük hayatı deneyimlemelerine ve ev yapımı muhteşem Kore yemeklerinin tadını çıkarmasına izin verir. Dil becerilerinizi geliştirmenin ve bu büyüleyici ülke hakkında daha fazla bilgi edinmenin, kendinizi kültüre ve topluma tam olarak sokmaktan daha iyi bir yolu yoktur. Bazı aileler şehir merkezindeki dairelerde, diğerleri banliyölerdeki daha büyük evlerde yaşıyor, ancak evlerde misafir olarak sıcak bir şekilde karşılanacaksınız ve Korelilerin iyi bilinen misafirperverliğini yaşama şansına sahip olacaksınız.

C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\homestay.jpg

Mini Studio: Lexis Korea, hem Gangnam hem de Seomyeon’daki çeşitli mini stüdyo yerlerinden konaklama ayarlayabilir. Daha çok ‘goshiwon’ olarak bilinen mini stüdyolar, normalde üniversite öğrencileri tarafından kullanılan düşük fiyatlı konaklama yerleridir.

Odalar sade mobilyalar ve özel banyo ile donatılmıştır. Mutfak ve çamaşır yıkama olanakları ortaktır. Mini stüdyoların mümkün olan en ucuz özel konaklama yeri olmasına rağmen odaların çok küçük olduğunu lütfen unutmayın.

C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\mini studio.jpg C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\ministudio-2.jpg

Öğrenci Rezidansları: Lexis Öğrenci Yurdu, Lexis Kore öğrencilerinin özel kullanımı için yüksek kaliteli öğrenci yurtları sağlar. Bu stüdyo tipi konaklama biriminde temel mobilyalar, en-suite tuvalet / banyo, ücretsiz WiFi, özel çamaşırhane ve mutfak olanakları ile donatılmış tek, ikiz ve dört kişilik yatak seçenekleri bulunmaktadır.

Lexis Öğrenci Yurdu binası, Lexis Seul kampüsünün hemen yanında, okula bir dakikalık yürüme mesafesinde ve Gangnam İstasyonu’nun ulaşım merkezine üç dakikadan daha az bir mesafede yer almaktadır. Lexis Öğrenci Yurdu’nun çevresinde, öğrencilerin seçebileceği sayısız kafe, bar ve restoran bulunmaktadır.

C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\rezidans.jpg

Öğrenci Dairesi: Lexis Seul’den sadece 3 dakikalık kısa bir yürüyüş mesafesinde ve Gangnam istasyonuna 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Yatak odası ve oturma odası, tamamen mobilyalı ankastre mutfak ve özel çamaşır yıkama olanakları ile sürgülü kapı ile ayrılabilir. Ayrıca konuklar için ek ücret ödemeden bir fitness merkezi de mevcuttur.

C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\daire.png

Sunulan Programlar

15 Ders Korece ( Haftada), Her pazartesi başlar, hafta içi hergün dersler vardır. 4 haftadan 52 haftaya kadar alınabilir, giriş seviyesiyle başlanabilir. 09.00-12.15 arası dersler olur.

25 Ders Korece (Haftada), Her pazartesi başlar, hafta içi hergün dersler vardır. 4 haftadan 52 haftaya kadar alınabilir, giriş seviyesiyle başlanabilir. 09.00-15.15 arası dersler olur.

-TOPIK Sınav Hazırlık Kursu; Korece’de Yeterlilik Testi (TOPIK), anadili olmayanların Korece dilinde ifade ve anlama yeteneklerini ölçmek için tasarlanmış yazılı bir testtir. TOPIK Sınava Hazırlık Kursumuz sizi hem TOPIK sınavına hem de Korece konuşulan bir ortamda yaşamak ya da çalışmak isteyenlere hazırlamak için mükemmel bir yoldur.

-Üniversite Pathway, Pathway programımız, Güney Kore’deki bir lisans veya yüksek lisans programına alternatif bir aerodinamik yol sunmak için tasarlanmıştır. Üniversite ve Yüksek Lisans programlarına kabul için Korece eğitimdir.

Corporate Training; Kurumsal Eğitim programımız, şirketlere ve kuruluşlara Korece dil becerilerini geliştirme eğitimi ve Kore kültürünü daha iyi anlamalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Yerel Koreli işletmelere, eğitim kurumlarına ve yerel veya denizaşırı devlet kuruluşlarına yüksek kaliteli genel, ticari veya uzman dil eğitim programı sunuyoruz.

LEXIS KOREA Seoul Faydalı Linkler

Web Sitesi: http://lexiskorea.com/

http://lexiskorea.com/study-in-seoul/study-in-seoul/

Youtube: https://www.youtube.com/user/LexisKorea

Instagram: https://www.instagram.com/lexiskorea/

Twitter: https://twitter.com/LexisKorea

Lokasyon: https://goo.gl/maps/3Nm3kk9zxUM3fF7h6

Ödüller

-ESL World School award

-STM World Language School Star Award

TIPS

Türkiye vatandaşı öğrenciler Güney Kore’ye 3 aya kadar vizesiz girebilirler.

3 Ay’dan uzun olacak seyahatleriniz için vize başvurunuzu İstanbul ve Ankara Büyükelçilikleri üzerinden yapılır.

-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli süreli pasaport sahibi olmanız tavsiye edilir.

– Vize verilme süresi ortalama 5 iş günüdür.

İlginizi çekebilir..

LSI Language Studies International

LSI Language Studies International LSI okullarının geçmişi 1965’e dayanmaktadır. O süreçten sonra 50 yılını devirmiş, 15 okulla 8 ülkeye yayılmış köklü ve zincir bir okuldur. ...