KORE LEXIS BUSAN

C:\Users\Lenovo\Desktop\BUSAN\busan-2.jpg

LEXIS KOREA

C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\lexis-korea.png

Lexis Kore, Asya’nın en hareketli ve dinamik şehirlerinden ikisinde en yüksek akademik kalitede Korece dil programları sunmaktadır. Hem Seul hem de Busan kampüsleri, şehir merkezinde, yenilikçi dil programlarını tamamlamak için modern bir çalışma ortamı sağlayan doğru amaca yönelik tesislerde bulunmaktadır. Öğretmenler ve tüm çalışanlar, Korece öğrenme deneyimleri boyunca öğrencilere kişisel ve özgün destek sunmaktadır. İster yoğun bir akademik program isteyin, ister seyahat ve iş için Korece konuşma becerilerinizi geliştirmekle ilgilenin, Lexis Korea her seviyeye uygun yüksek kaliteli programlar sunar. Lexis Kore, prestijli ESL Dünya Okulu ödülünün birden fazla kazandı ve yaygın olarak dil eğitimi alanındaki zirve başarısı olarak kabul edilen STM Dünya Dil Okulu Yıldız Ödülü ile ödüllendirildi.

Lonely Planet son zamanlarda Güney Kore’yi ziyaret edilmesi gereken ilk 10 ülkesinde ikinci sıraya yerleştirirken, şimdi Kore’ye gelmek ve sunduğu gizemleri ve heyecanı keşfetmek için mükemmel bir zaman.

LEXIS KOREA Busan

Lexis Busan, DS Tower’ın 6. katını, öğrencilerin yenilikçi ve modern bir okul ortamında çalışmalarından en iyi şekilde yararlanmasını sağlayan sınıf olanaklarıyla dolduruyor.

Busan’ın yükselen Seomyeon öğrenci bölgesinde ve son derece popüler Jeonpo Cafe Caddesi’nin hemen karşısında yer alan Lexis Busan, heyecanın tam ortasında yer alıyor denebilir.

Etkili ulaşım bağlantıları okulu Haendae ve Gwangalli plajları gibi cazibe merkezlerine bağlarken Seomyeon bölgesinin kendisi gece gündüz hayatla doludur. Üniversite öğrencileri ve şehrin genç profesyonelleri akşamları çok sayıda kafe, bar ve restoran keşfetmek için bölgeye akın ederken, gün boyunca ucuz ve lezzetli bir yemek için sonsuz seçenek var.

C:\Users\Lenovo\Desktop\BUSAN\busan-2.jpg

Neden LEXIS KOREA Busan ?

Kore Yarımadası’nın güney ucunda yer alan Güney Kore’nin en büyük ikinci şehri olan Busan, çarpıcı kumsalları ve canlı yiyecek sahnesiyle ünlü dinamik bir şehirdir ve taze, lezzetli deniz ürünleri mutfakların çoğunda anahtar unsurdur.

Başkentten çok daha rahat olan Busan, Seul’den tamamen farklı bir deneyim sunan bir tatil köyü şehri havası yayıyor. Doğa severler için bir cennet olan Busan, güzel bir sahil şeridi ve güneydeki okyanus manzaralarının yanı sıra kuzeydeki doğal dağlar ve uçurumlar ile çarpıcı doğal manzaralarla çevrilidir.

Hareketli şehir merkezinden sadece birkaç dakika uzaklıktaki Asya’nın fi yuva plajlarından birinde dinlenebilir, Kore’nin milli parklarının vahşi doğalarını keşfedebilir, bir tapınakta meditasyon yaparak iç huzuru keşfedebilir veya Kore’nin en büyük market sh pazarında taze deniz ürünlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

C:\Users\Lenovo\Desktop\BUSAN\busan-1.jpg

LEXIS Korea Busan Olanakları

Toplam kapasite 100 öğrenci

-10 derslik

-Ortalama 6 kişilik sınıflar

-Kütüphane

-Ücretsiz Wi-Fi

-Öğrencilerin kullanabileceği mini mutfak, Kettle ve Mikrodalga Fırın içerir.

-Flat Screen Televizyon

C:\Users\Lenovo\Desktop\BUSAN\busan-4-1.jpg

C:\Users\Lenovo\Desktop\BUSAN\busan-3.jpg

Konaklama İmkanları

Okul öğrencilere Aile yanı ve mini studio tipi olmak üzere 2 farklı konaklama opsiyonu sunuyor.

Aile Yanı Konaklama : Aile yanında konaklamalar, öğrencilerin yerel bir aileyle yaşamalarına, Kore’de günlük hayatı deneyimlemelerine ve ev yapımı muhteşem Kore yemeklerinin tadını çıkarmasına izin verir. Dil becerilerinizi geliştirmenin ve bu büyüleyici ülke hakkında daha fazla bilgi edinmenin, kendinizi kültüre ve topluma tam olarak sokmaktan daha iyi bir yolu yoktur. Bazı aileler şehir merkezindeki dairelerde, diğerleri banliyölerdeki daha büyük evlerde yaşıyor, ancak evlerde misafir olarak sıcak bir şekilde karşılanacaksınız ve Korelilerin iyi bilinen misafirperverliğini yaşama şansına sahip olacaksınız.

C:\Users\Lenovo\Desktop\KORE SEUL\homestay.jpg

Mini Studio: Lexis Korea, Seomyeon’daki çeşitli mini stüdyo yerlerinden konaklama ayarlayabilir. Daha çok ‘goshiwon’ olarak bilinen mini stüdyolar, normalde üniversite öğrencileri tarafından kullanılan düşük fiyatlı konaklama yerleridir.

Odalar sade mobilyalar ve özel banyo ile donatılmıştır. Mutfak ve çamaşır yıkama olanakları ortaktır. Mini stüdyoların mümkün olan en ucuz özel konaklama yeri olmasına rağmen odaların çok küçük olduğunu lütfen unutmayın.

C:\Users\Lenovo\Desktop\BUSAN\ministudio-1.jpg C:\Users\Lenovo\Desktop\BUSAN\ministudio-2.jpg

Öğrenci Dairesi: Busan’da, Lexis Busan kampüsümüzden 5 dakikalık kısa bir yürüyüş mesafesi uzaklığında bulunan Toyoko Inn’dir.

C:\Users\Lenovo\Desktop\BUSAN\accommodation_busan.jpg

Sunulan Programlar

15 Ders Korece ( Haftada), Her pazartesi başlar, hafta içi hergün dersler vardır. 4 haftadan 52 haftaya kadar alınabilir, giriş seviyesiyle başlanabilir. 09:00-12:15 arası dersler olur.

25 Ders Korece (Haftada), Her pazartesi başlar, hafta içi hergün dersler vardır. 4 haftadan 52 haftaya kadar alınabilir, giriş seviyesiyle başlanabilir. 09:00-15:15 arası dersler olur.

-TOPIK Sınav Hazırlık Kursu; Korece’de Yeterlilik Testi (TOPIK), anadili olmayanların Korece dilinde ifade ve anlama yeteneklerini ölçmek için tasarlanmış yazılı bir testtir. TOPIK Sınava Hazırlık Kursumuz sizi hem TOPIK sınavına hem de Korece konuşulan bir ortamda yaşamak ya da çalışmak isteyenlere hazırlamak için mükemmel bir yoldur.

-Üniversite Pathway, Pathway programımız, Güney Kore’deki bir lisans veya yüksek lisans programına alternatif bir aerodinamik yol sunmak için tasarlanmıştır. Üniversite ve Yüksek Lisans programlarına kabul için Korece eğitimdir.

Corporate Training; Kurumsal Eğitim programımız, şirketlere ve kuruluşlara Korece dil becerilerini geliştirme eğitimi ve Kore kültürünü daha iyi anlamalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Yerel Koreli işletmelere, eğitim kurumlarına ve yerel veya denizaşırı devlet kuruluşlarına yüksek kaliteli genel, ticari veya uzman dil eğitim programı sunuyoruz.

C:\Users\Lenovo\Desktop\BUSAN\busan-5.jpg

LEXIS KOREA Seoul Faydalı Linkler

Web Sitesi: http://lexiskorea.com/

http://lexiskorea.com/study-in-seoul/study-in-seoul/

Youtube: https://www.youtube.com/user/LexisKorea

Instagram: https://www.instagram.com/lexiskorea/

Twitter: https://twitter.com/LexisKorea

Lokasyon: https://goo.gl/maps/3Nm3kk9zxUM3fF7h6

Ödüller

-ESL World School award

-STM World Language School Star Award

TIPS

Türkiye vatandaşı öğrenciler Güney Kore’ye 3 aya kadar vizesiz girebilirler.

3 Ay’dan uzun olacak seyahatleriniz için vize başvurunuzu İstanbul ve Ankara Büyükelçilikleri üzerinden yapılır.

-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli süreli pasaport sahibi olmanız tavsiye edilir.

– Vize verilme süresi ortalama 5 iş günüdür.

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin