Kennywood Amusement Park – Festival Fun Parks, LLC-PA

Kennywood Amusement Park – Festival Fun Parks, LLC-PA

Kennywood Amusement Park Amerika Birleşik Devletleri’nin Pennsylvania eyaletinin Pittsburgh şehrinde, West Mifflin bölgesinde yer almaktadır.1898 yılında açılan işletme 120 yılı aşkın bir süredir hizmet vermekte. İşletme food and beverage , ride operator, game operator, ticketing gibi pozisyonunda istihdam sağlamakta. Toplam 1200 çalışanı bulunan işletmede İngilizce seviyesine göre ya da işletmede ki her işte ihtiyaç durumuna göre görevler vermekte. Saatlik ücretler 9.00 $ bandındadır. Öğrenciler haftada ortalama 30 saat çalışmaktadırlar.

Kennywood resmi web sitesi : https://www.kennywood.com/

Öğrenciler Pittsburgh International Airport’a iner işveren öğrencileri karşılayabilir. Eğer öğrenci işveren karşılamasını kaçırmış ise otobüs ya da tran ile çok kolay bir şekilde ulaşımını sağlayabilir. Otobüs için Greyhound otobüs firmasını kullanabilirken, tren için Amtrak firmasını kullanabilir.

Greyhound için : https://www.greyhound.com/
Amtrak için: https://www.amtrak.com/home

KONAKLAMA:

West Mifflin bölgesinde konaklama fiyatları ortalama haftalık 30 $ bandındadır. Bu iş verenimizin sağladığı konaklama ücreti ise 2 haftalık 37.50 $’dır. West Mifflin’de konaklama tarzı genelde klasik müstakil, arkada bahçesi olan Amerikan evleri şeklindedir. Ev içerisinde mutfak araç gereçleri, koltuk, yatak, dolap, TV bulunmaktadır. Kızlar ayrı odada erkekler ayrı odada kalmaktadır. Evler 4 kişilik olup her odada 2 kişi kalmaktadır. Genelde konaklamalar iş yerlerine yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

PARA KAZANMAK:

Pennsylvania eyaletinin 1 Temmuz 2020 itibari ile asgari ücreti saatlik 8.50 $ olmuştur. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 8.5-9.0$ bandındadır. Parkın bulunduğu bölge genel Work and Travel bölgelerinden biraz daha büyüktür. Pittsburgh şehir merkezine sadece 20 dk uzaklıktadır. Genel Work and Travel bölgelerine göre kısmen büyük şehirde olduğu için öğrenciler çok rahatlıkla 2. İş imkanına sahiptirler. Öğrenciler hem 1. İşlerinden güzel para kazanıp hem 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmaları ve konaklama için çok cüzi bir giderleri olması sayesinde birikim sağlayabilmektedirler.

İkinci iş alternatifleri için harita:

İkinci iş imkanı oldukça fazla olan bu bölgede, öğrenciler genellikle otellere ve restorantlara başvuru yapmakta. İlk Türkiye’den yerleşip gittiğiniz işiniz deki çalışma saatlerini öğrendikten sonra ikinci işinizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Genelde otellerde sabahları çalışırken öğleden sonra ve akşamları restorantlarda, dondurmacılarda, hediyelik eşya dükkanlarında çalışabilirsiniz.

İkinci iş olarak Mc Donald’s, Taco Bell gibi zincir restorantlar, Al’s Fish and Chicken, 7-eleven ya da Speedy Cafe’ye başvuru yapabilir. Ayrıca Pittsburgh’a çok yakın olduğu için burada ki yüzlerce işletmeye de başvuru yapabilir.

SOSYAL HAYAT:

Yaz sezonu boyunca park içinde ve dışında birçok etkinlik düzenlenmekte. Akşamları açık hava sinemalarına katılabilir, oradaki komitenin düzenlediği birçok festivale katılabilirsiniz. Sezon boyunca canlı müzik etkinlikleri ve ücretsiz festivaller devam ederken, öğrenciler West Mifflin bölgesinde eğlencelerini gece kulüplerinden çok yerel eğlencelerde(ev partileri gibi), country tarzı klasik Amerikan barlarında ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Pittsburgh’a yakınlığından dolayı off günlerinizde alış-verişe çıkabilir, sinemaya gidebilir ya da yerel müzeleri gezebilirsiniz. Komitenin sezon boyunca yapığı etkinlikleri internet üzerinden takip edebilirsiniz.

Komitenin web sitesi : https://westmifflinborough.com/

GEZİLECEK YERLER:

West Mifflin bölgesine en yakın Pittsburgh şehri yer almakta. Gün içerisinde bu şehre gidip gelebilen öğrenciler, ayrıca bu bölgede tur düzenleyen bir firma sayesinde birçok tura da katılabilir. Bazı turlara sadece 5 $ a katılabilirsiniz. Ayrıca meşhur olan Washington DC ve ya Philadelphia’ya araba ile sadece 4 saatlik mesafede. Ohio eyaletinde yer alan Cleveland şehri ise sadece 2.30 saat uzaklıktadır. Cleveland’a gidip göl kenarında bulunan beache gidip güneşlenebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile şehir turu atabilir ya da alış-veriş yapabilirsiniz.

Pittsburgh şehri web siteleri : https://www.visitpittsburgh.com/ , https://pittsburghpa.gov/

Tur düzenleyen şirket : http://www.duquesneincline.org/index.html

Washington DC web sitesi : https://washington.org/

Philadelphia web sitesi : https://www.phila.gov/

Cleveland web sitesi: https://www.cleveland.com/

PITTSBURGH

WASHINGTON DC

PHILADELPHIA

CLEVELAND

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin