KAPLAN

Kaplan Dil Okulları Genel Bilgilendirme

Kaplan okulları kurucusu Stanley Kaplan ‘’ Hayatımı, öğrencilerin geleneksel eğitim yöntemleriyle karşılayamayacakları ihtiyaçlarını gidermeye adadım ‘’ mottosuyla kurmuş olduğu ve 80 yılını deviren çok köklü, kaliteli, zincir ve bünyesinde birçok şubesini bulunduran bir dil okuludur. Kaplan dil okulu öğrencileri dili sadece sınıflarda öğrenmezler. Aynı zamanda, bir maceraya atılarak dünyayı keşfederken öğrenirler. Kaplan Int. Dünya çapında 6 ülkeye yayılmış toplam 35 dil okuluna sahiptir. Özellikle Amerika genelinde 13 Şehirde 16 okula sahiptir. Bunun dışında ise İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’da toplam 19 Şubesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Kaplan International Almanca, Fransızca ve İspanyolca kursları da vermektedir.

Okulun Konumları;

Ayrışan Özellikleri Nelerdir ?

Kaplan her konuda kendini katlamış ve birçok yönden ayrıcalıkları bulunan köklü bir okuldur. Bu özellikleri ile öğrencilerine, kaliteli bir eğitim ve sosyal imkanlar sunabilmektedir.

 • Kaplan 80 yıllık deneyimi olan, dünya çapında 10 ülkede dil okulu bulunduran, her yıl 150 farklı ülkenden 40.000’den fazla öğrencisini bünyesinde bulunduran ve öğrencilerin %97’sinin tavsiye etiği yegane okuldur.
 • Kaplan International eğitimine o kadar çok güvenir ki ‘’Yoğun İngilizce’’ sınıflarında her 10 haftada bir kur atlama garantisi verir. Kuru geçemeyen öğrencilere ise eğitim süresinin sonuna ek, ücretsiz 4 haftalık kurs eklemektedir.
 • Benzersiz K+ metodu ile uluslararası ekipler tarafından, kişiye özel dijital metin temelli kitap sisteminin ve kişiler arası iletişim gücü göz önünden bulundurularak, özel olarak dizayn edilmiş kitaplardan, uygulamalardan, online kaynaklardan ve oyunlardan oluşan entegre sistemi ile daha akılda kalıcı bir yöntem sunmaktadır.
 • Kaplan okulları sınıflarında en son teknoloji ve en modern materyalleri kullanmaktadır.
 • Öğrenci ile birebir ilgilenme ve daha kişiselleştirmek adına sınıf kapasiteleri maximum 15 kişi ile sınırlı tutulmaktadır. Türk öğrenci oranı ortalama %5-6 ile sınırlıdır.
 • Kaplan gerek geçmişi gerek kalitesinden ötürü öğrencilere vize alma konusunda her zaman itici bir güç olmuştur.
 • Kaplanın amaçlarından birisi ise mükemmelliktir. Bu sebepten ötürü bünyesinde kesinlikle alanında uzman eğitmenler ve metotlar ile eğitimini sürdürür.
 • Eğitimin dışında sizler için hemen hemen yapabileceğiniz sosyal aktiviteler düzenler.

Akreditasyon ve Üyelikler

Amerika ve İngiltere’de 80 yılı aşkın eğitim tecrübesi ile dil eğitiminde lider konuma gelmiştir. Tüm okulları yetkili kurumlar tarafından denetlenir ve akredite edilerek bulunduğu her alanda mükemmel hizmet seviyesine uygun bulunmuştur. Yani Kaplan International dil okullarında hangi okulu seçerseniz seçin, sınıf içerisinde ve dışarısında, yüksek kalitede bir deneyim yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Amerika’daki Kaplan International okulları ACCET tarafından akredite edilmiştir. Diğer bütün şubeleri ise sürekli denetlenmekte ve lisanslı bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.

Kaplan İngilizceyi Nasıl Öğretiyor ?

Kaplan International, tam teşekküllü kursları ile sizi dilin yaşandığı şekliyle bütünleştirir. Eşsiz eğitim materyalleri ve İngilizce konuşulan kültürün kalbine yaptığınız eğlenceli geziler ile dili yaşarken öğreten bir kurumdur.

Kaplan Öğrencilerine birçok eğitim çeşidi sunar bunlar;

 • Genel İngilizce
 • Grup Kampları
 • Yaz Kampları
 • Yoğun İş İngilizcesi
 • Tamamlayıcı İş İngilizcesi
 • Yaz Kampları
 • IELTS Kursu
 • TOEFL KURSU
 • GMAT KURSU
 • GRE KURSU
 • Cambridge Kursu
 • Yoğun İngilizce
 • Yoğun İngilizce (Akşam)
 • Yarı-Yoğun İngilizce
 • 40+ İnglizce

1) Genel İngilizce; Genel İngilizce yarı-yoğun bir kurs programıdır ve farklı seviyelerden oluşan sınıflar ile Elementary (Başlangıç) seviyesinden Advanced (İleri) seviyeye kadar tüm seviyelere uygundur. Odak noktası dilin dört ana unsurudur: Okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Ayrıca tüm okullarımızda eğitiminizi en iyi şekilde geçirmeniz için değişik ve geniş çaplı aktivite programları da sunulur.

2) Yoğun İngilizce; Yoğun İngilizce programları, İngilizce becerilerinizi geliştirmek için hızlı, eğlenceli ve etkili bir çözüm sunmaktadır. Kurs, hızlı biçimde İngilizcede akıcılık kazanmanız ve günlük İngilizcede sizlere faydalı olacak gramer ve kelimeleri öğrenmenize imkan sağlar. İstediğiniz sürede eğitim alabilir ve bu şekilde gelecekteki akademik ve profesyonel hayatınızda fırsatlarınızı artırabilirsiniz.

3) Gmat Kursu; Amerika’da master yapmak isteyen öğrenciler için gerekli olan bir sınavdır ve küresel iş dünyasında oldukça kabul görür. Gmat sınav kurslarına katıldığınızda, Kaplan yüksek puan garantisi sunan bir okuldur. Eğer sınava girmeye hazır değil ya da yeterli puanı toplayamıyorsanız, temel çalışma gereksinimlerini yerine getirdiğiniz takdirde online erişim hesabınızı 12 haftaya kadar ücretsiz kullanıp kendinizi geliştirebilirsiniz.

4) IELTS Kursu; Farklı sınav bölümlerini, sınav sürenizi nasıl en iyi şekilde değerlendireceğinizi ve IELTS sınavındaki soru tiplerini öğreten bir kurstur. Ayrıca okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiği yaparak, gramer ve kelime bilginizi geliştirebilme avantajı sağlamaktadır.

5) TOEFL Kursu; Bu programda, sınav çözme stratejileri üzerine ve sınavda başarı için gerekli akademik İngilizce becerilerine yoğunlaşılır. Kurs, TOEFL odaklı okuma, dinleme ve konuşmanın yanı sıra örnek sınav soruları ve online TOEFL simülasyon testini de içerir.

6) Gre Kursu; GRE, Amerika’da bir yüksek öğrenim programına katılmak istiyorsanız, gerekli olan bir sınavdır. GRE Sınav Hazırlık kursumuz, İngilizce pratik yapma ve özel kurs materyallerini kullanarak deneme sınavları çözmenizde size yardımcı olur. GREnin yapısı, karşılaşacağınız sorular ve konu tipleri hakkında bilgi sahibi olur ve sınavdaki puanınızı artırın

7) Yaz Kampları; 8 ile 18 yaş arası öğrenciler için özel hazırlanmış müfredata sahip yabancı dil yaz kamplarıdır.

8) Yoğun İş İngilizcesi; Yoğun İş İngilizcesi kursu ise iş dünyasında başarılı olmanız için gerekli dil becerilerini sizlere kazandırır. Bu tam zamanlı akredite kurs ile profesyonel bir iş çevresinde etkili biçimde nasıl iletişim kuracağınızı öğreneceksiniz.

9) Tamamlayıcı İş İngilizcesi; Tamamlayıcı İş İngilizcesi kursları ise, kendi ülkenizde işe alınabilme oranınızı artırmanız, iş dünyasında efektif bir şekilde iletişim kurmanız için İngilizce dil bilginizi geliştirmek üzerine tasarlanmıştır. Bu da iş hayatına yönelik İngilizceye odaklanmış derslerin alınması ve genel İngilizce yeteneğinizin artırılması ile elde edilebilmektedir. İş yerinde İngilizce iletişim teknikleri üzerine pratik yapıp, toplantı ve mülakatlara nasıl katılabileceğinizi öğrenin ve İngilizce yazışma becerileri kazanın.

‘Ayrıca Kaplan International okulları öğrencilerine ‘’ Elementary seviyesinden Proficiency ‘’ seviyesine kadar eğitim vermektedir.’

Konaklama Çeşitleri Nelerdir ?

Seçtiğiniz yere göre iki tip konaklama çeşidi bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklamalar; Amerikalı bir aile yanı tek ya da çift kişilik odalarda kalabileceğiniz, çoğunlukla ortak ya da özel banyo vb. kullanabileceğiniz. İsteğe göre aile yanında kahvaltı ekleyebileceğiniz konaklama türüdür.

 • Oda tipi; Tek veya Çift kişiliktir
 • Minimum yaş : 16
 • Öğün : Günde 2 öğün haftada 14 öğün.

C:\Users\Hp\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Shane family 4.jpg

Yurt Konaklamaları; Genellikle tek kişilik isteğe göre çift kişilik odalar olarak şeklinde ayarlanan konaklama türüdür. Ortalama okula 20-30 dakikalık mesafelerde bulunur. Ortak mutfak kullanılarak öğrenciler kendi yemeklerini hazırlayıp, yiyebilirler.

 • Oda Tipi; Okula göre değişkenlik gösterir
 • Minimum Yaş : 18
 • Öğün : Ortak mutfak

 

Vize Detayları Nelerdir ?

Kaplan okulları köklü ve kaliteli bir eğitim kurumu olduğu için her zaman size vize almanızda destek olan etmenlerden biri olacaktır. Eğer Amerika’da İngilizce eğitimi almak istiyorsanız, Kaplan International’da I20 belgesi almanız gerekir. Sonrasında F-1 (Öğrenci) vizesine başvurarak Amerika’da öğrenci olabilirsiniz. Abd vizesine eğitiminize başlamak istediğiniz tarihten ‘’ 2 AY ‘’ önce başvurmanız gerekecektir.

Gitmeden önce yanımızda olması ve yapmamız gerekenler ;

 • Geçerli Pasaportumuz
 • Kaplan International English yazılı F1 vizemiz
 • Kaplan International tarafından basılan ı20 belgemiz
 • Buradan yaptırmış olduğumuz sağlık sigortası (Okul ya da vize için zorunluluğu yoktur)

Bilgilendirici Linkler :

https://twitter.com/kaplan_turkiye

https://www.youtube.com/user/kicturkiye

https://www.instagram.com/kaplan_turkiye/

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin