KAPLAN SAN FRANCISCO BERKELEY

KAPLAN SAN FRANCISCO BERKELEY

Kaplan, 1938 yılında Stanley Kaplan isimli eğitimcinin New York’un Brooklyn semtinde SAT sınavlarına hazırlık dersleri vermesiyle temelleri atılmış bir eğitim firmasıdır. Kaplan Inc. olarak bilinen eğitim ve kariyer hizmetlerinin önde gelen sağlayıcısıdır. Kaplan sadece dil okulları ile değil, eğitim sektöründe birçok farklı alanda aktif olarak, eğitim kalitesini en yukarıya taşımış ve bu alanda global olarak ismini duyurmuş bir eğitim firmasıdır. 82 yıldır eğitim sektöründe faaliyette bulunan Kaplan International dil okulu, dünya çapında hem dil eğitiminde hem de akademik hizmetleri ve kalitesi ile en çok tanınan zincir okulların başında gelmektedir. Eğitim garantisi sistemi, %97 memnuniyet oranı, her yıl 150 farklı ülkeden 50.000’e yakın öğrenci tarafından İngilizce dil eğitimi ve akademik yerleştirmelerde tercih edilmesini sağlar. Kendine has eğitim materyalleri ve öğretim teknikleri ile grup derslerinin yanı sıra online eğitim araçları ile öğrencilerinin ihtiyaçlarını bire bir karşılayacakları bir eğitim planı sunar. Amerika’nın genelinde ise 16 dil okuluna sahiptir. Amerika dışında Kanada, İngiltere, Avustralya, İrlanda, Malta ve Yeni Zelanda’da çok sayıda merkezi bulunur.

Neden Kaplan International Amerika Dil Okulu?

Kaplan International Amerika Dil Okulları’nda İngilizce dil eğitimi almanız için birçok neden bulunmakta. Bunlardan bahsedecek olursak;

 • Kaplan’in 80 yılı aşkın eğitim deneyimi ve Kaplan International Languages çalışanlarının dil eğitimi alanında onlarca yıllık eğitim deneyimi bulunmaktadır. Dil okullarındaki akademik kadrosu sertifikalı ve diplomalı eğitmenlerden oluşmaktadır. Kaplan International dünyadaki dil okulları arasında en köklü okuldur.
 • CEFR (Avrupa Ortak Dil Kriterleri) seviyelerine uygun olarak hazırlanmış ve sadece Kaplan International Languages Dil Okullarında kullanılan özgün K+ Kaplan Özel Egitim Metodu bulunmakta.
 • Yoğun İngilizce kurslarında her 10 haftada bir seviye atlama garantisi veriyor. Bu garanti, öğrencilerin 95% derslere katılım sağlayarak kendilerine verilen tüm ev ödevlerini vaktinde tamamlayarak ve herhangi bir davranışsal sorun göstermemiş olması koşulu ile, öğrencilere varışta yapılan teste göre, beklenen seviyeye erişemeyen öğrencilere 4 haftalık ücretsiz eğitim şeklinde sunulmaktadır.
 • Sınıflar mevcudu ortalama 10-12 kişi arasıdır. Sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı ise 15’tir. Kaplan International Amerika okullarındaki Türk öğrenci oranı yıl boyunca ortalama olarak %5-6’dır.
 • Kaplan International ABD okulları hemen hemen her alanda sunduğu programlarıyla, akademik mükemmellik sağlamaktadır ve dünyanın en iyi üniversite sistemlerinden birine sahiptir.
 • Kaplan’ın Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS) bulunmakta. İngilizce dil eğitimini aldıktan sonra, Amerika’da ve lisans ya da yüksek lisans eğitimine burada devam etmek isteyen öğrenciler Kaplan’ın Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS) ile partner üniversitelerden birine kabul alabilirsiniz. Kaplan Interational Amerika’nın anlaşmalı olduğu üniversiteler: Pace University(New York), DePaul University(Chicago), Simmons University(Boston).
 • Kaplan’ın vermiş olduğu eğitim programları oldukça fazladır. Genel İngilzice,Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL ile GRE GMAT gibi Sınav Hazırlık Programları seçenekleri mevcuttur.

KAPLAN SAN FRANCISCO BERKELEY :

Kuruluşu 18. Yüzyıla dayanan San Francisco, California Eyaleti’nin kuzey bölgesinde kalan Amerika’nın en güzel ve eğlenceli şehirlerinden biridir. İnsan hakları konusunda gerçekleştirilen pek çok sosyal ve yasal etkinlikte belirleyici rol oynayan San Francisco’ya ‘Özgürlükler Şehri’ de denmektedir.

Kozmopolit bir şehir yapısı bulunan San Francisco, dünyanın pek çok farklı kültüründen, farklı ten renginden ve dini inanışından insana ev sahipliği yapmaktadır. Sahip olduğu çok kültürlülük ve çeşitlilik sayesinde farklı bir uyum ve ahengin olduğu bir şehirdir.

Berkeley Dil Okulumuz, Golden Gate Köprüsü’nün muhteşem manzarasına sahip Claremont Kanyonu’na yakın ve San Francisco’ya sadece 20 dakika uzaklıktadır.

Kaplan danışmanlarının yardımı ve desteği ile, Berkeley City College and UC Berkeley Extension Programlarına başvurabilirsiniz.

Kaplan ile Higher Intermediate seviyesini tamamlamış olan öğrencilerin sertifikaları Berkeley City Koleji tarafından İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul edilir.

Ayrıca bütün okul binasında WI-FI erişimi, bilgisayar laboratuvarları ve öğrenci salonları bulunmaktadır.

Okulun konumu : https://g.page/Kaplan-School-Berkeley?share

 

Konaklama: Konaklama okul tarafından 3 şekilde gerçekleştirilmekte.

 • Aile Yanı konaklama : Amerikalı bir aile yanında ortak ya da özel banyolu, tek ya da çift kişilik odalarda isteğe bağlı aile ile kahvaltı ve akşam yemeği şeklindedir. Okula uzaklık toplu taşıma ile ortalama 60 dk’lık mesafede yer almaktadır.

 • Yurt Konaklamaları: Yurt konaklamaları ortak ya da oda içi banyolu, tek ya da çift kişilik odalar şeklindedir. Yurtlarda kahvaltı ve akşam yemeği olmaz. Öğrenciler kendileri mutfaklarda yapabilir ya da dışarıda yemek yiyebilirler. Okula uzaklık 15 km’dir. Toplu taşıma ile kolaylıkla 20-30 dk içinde okula ulaşabilirsiniz.

 • Hostel Konaklamaları: Hostel konaklaması tercih eden öğrencilerimiz tek kişilik ya da çift kişilik oda seçeneklerinden birini seçebilirler. Ücretsiz spor salonları ve yüzme havuzlarından yararlanabilirler. Ortak banyo ve mutfaktır. Öğrenciler kendi yemeklerini bu ortak mutfaklarda rahatlıkla yapabilirler. Okula yürüyerek 2 dk mesafededir.

Akreditasyonları :

Kaplan International dil okulları yetkili birçok kurum tarafından denetlenmiş ve akredite edilerek yüksek akademik standartlara eğitim verdiği her alanda mükemmel hizmet kalitesine uygun bulunmuştur. Kaplan’ın hangi okulunu tercih ederseniz edin, yüksek kalitede, hem sınıf içerisinde hem okul içerisinde bir deneyim yaşarsınız.

ABD’deki Kaplan International okulları ACCET (Sürekli Eğitim ve Öğretimde Akredite Konseyi) (Accrediting Council for Continuing Education and Training) tarafından akredite edilmiştir.

New York Eyaleti, New York Eyaleti Eğitim Bölümü tarafından lisanslıdır. Kaplan International; Uluslararası Eğitimciler Kurumu ve TESOL (Anadili İngilizce Olmayanlara İngilizce Öğretmenliği) üyesidir.

Kaplan Kaliforniya Özel İkincil Eğitim Bürosu tarafından hizmet vermeye yetki gösterilmiştir.

Kaplan International’ın İngiltere’de bulunan bütün okulları British Council ve tarafından akredite edilmiştir ve English UK’in üyesidir.

Ayrıca Avustralya’da NEAS, Yeni Zelanda’da NZQA, Irlanda’da ACELS ve Kanada’da Languages Canada tarafından akredite edilmiştir.

SUNULAN İNGİLİZCE PROGRAMLAR

 • Genel İngilizce: Haftada 20 ders (15 saat) alabileceğiniz, yıl boyunca her Pazartesi başlangıç tarihleri olan ve tüm seviyelere yönelik programdır. Grup derslerinin yanı sıra seçtiğiniz haftalık ders yoğunluğuna göre K+tools olarak bilinen online eğitim, öğretmen eşliğinde eğitim gibi özel çalışma seansları da program eklenir. Kurs süresi 1-52 hafta arasında olabilir. Ders süreleri 45 dakikadır ve ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.
 • Yoğun İngilizce: Haftada 28 grup dersi (20 ders İngilizce 8 ders özel beceri dersleri ) ve 7 seans K+tools aldığınız, haftada yaklaşık 22 saat eğitim alınan program türüdür. Yılın her zamanı başlamak mümkündür. Kurs süresi 1-52 hafta arasında olabilir. Ders süreleri 45 dakikadır ve ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.
 • Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 derste yarı yoğun İngilizce ve 7 seansta K+tools eğitimi alabileceğiniz program türüdür. Yılın her zamanı başlamak mümkündür. Kurs süresi 1-52 hafta arasında olabilir. Ders süreleri 45 dakikadır ve ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.
 • Sınavlara Hazırlık: Kaplan dil okullarının pek çok merkezi aynı zamanda sınav merkezidir. IELTS, TOEFL, Cambridge sınavları, GRE, GMAT sınavlarına hazırlık programları Kaplan bünyesinde mevcuttur.

Toefl Sınav Hazırlığı : Kaplan sizi TOEFL sınavının dört bölümünün tamamına hazırlar ve üniversitede başarıyı getirecek akademik İngilizce becerilerini vurgular. Kurs; TOEFL odaklı okuma, yazma, dinleme ve konuşma açıklamalarını ve sınav soruları üzerinde sıkça pratik yapmayı içermektedir. Sekiz tam zamanlı TOEFL IBT deneme sınavı, sizin sınava ve sınav ortamına alışmanızı sağlar. Haftalık eğitim 20 saat TOEFL ve Akademik İngilizce, 15 saat de yapısal çalışma dersi içermektedir. Kurs süresi: 1- 16 haftadır. Bu programa katılmak için TOEFL 55 almış olmanız gerekmekte. Ders süreleri 45 dakikadır ve ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.

GMAT Sınav Hazırlığı : Eğer Amerikan’da MBA ya da yüksek lisans yapmak istiyorsanız, GMAT (Graduate management Admission Test) sınavını geçmeniz gerekir. KAPLAN uluslararası öğrencileri bu zorlu sınavlara hazırlamada uzmandır. Bunu da Kaplan tarafından geliştirilmiş olan özel eğitim materyalleri ve eşsiz müfredatı ile başarır. Kaplan International sizi sınava ayrıntılı gözden geçirme, deneme sınavları, ve dil becerisi uygulamaları ile hazırlıyor. Ayrıca KAPLAN öğrencileri, resmi bir GMAT test merkezinde “Ultimate Practice Test”e (Son deneme sınavı) girerek sınav formatını ilk elden görmüş olurlar. Haftalık eğitim 12 saat GMAT hazırlık ve 20 saat yapısal çalışma dersi içermektedir. Kurs süresi 12 haftadır. Bu programa katılmak için TOEFL’dan 77 almanız gerekmekte. Ders süreleri 45 dakikadır ve ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.

GRE Sınav Hazırlığı : GRE (Graduate Record Examination) Amerika’da master ve doktora yapmak isteyen öğrenciler için gerekli olan sınavdır. Kaplan International sizi sınavlara, sözel becerilerde güçlü konsantrasyon, stratejiler ve analitikcyazma ile sınava hazırlıyor. Haftalık eğitim 12 saat GRE hazırlık ve 20 saat yapısal çalışma dersi içermektedir. Kurs süresi 12 haftadır. Bu programa katılmak için TOEFL’dan 77 almanız gerekmekte. Ders süreleri 45 dakikadır ve ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.

IELTS Sınav Hazırlığı : Kaplan Internaitonal akredite IELTS hazırlık kursu ile sınavda başarılı olmanız için gerekli olan İngilizce bilgisini ve sınav stratejilerini kazanmanızı sağlar. Farklı sınav bölümlerinin tamamına hazırlar ve üniversitede başarıyı getirecek akademik İngilizce becerilerini vurgular. Kurs süresi 1-24 hafta sürmektedir. İngilizce seviyesi minimum intermediate (orta) seviye ve üzeri olan öğrencilere yönelik bir programdır. Ders süresi 45 dakikadır. 20 ders IELTS sınav hazırlığı , 8 ders seçmeli ders ve 7 seans +tools içermektedir. Sınıflar ortalama 12 maksimum 15 kişilik mevcuttadır. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.

Cambridge Sınav Hazırlığı: Kaplan International’ın sunduğu Cambridge Sınav Hazırlık kurslarında pratik yapmanızı sağlayacak deneme sınavlarına girecek, çeşitli sınav tekniklerini öğrenecek ve genel anlamda İngilizce seviyenizi ilerletmeye yönelik çalışmalar yapacaksınız. Öğrencilere sunduğu program İngilizce seviyesine göre hazırlanmaktadır. Kurs süresi 4,8,10,12 haftalıktır. Minimum İngilizce seviyesi intermediate (orta) düzey olması gerekiyor. Ders süresi 45 dakikadır ve ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.

SAĞLIK SİGORTASI : Sağlık sigortası okul için ya da Amerika vizesi için zorunlu olan bir şey değildir. Bunula beraber Amerika’ya girişte mutlaka yanınızda sağlık sigortası olmak zorunda. Yaptırmış olduğunuz sağlık sigortasına göre kapsamı değişmektedir.

Ekstra Bilgi:

 • Genel İngilizce programı sadece turist vizesi olan öğrenciler içindir ve maksimum 12 hafta eğitim alabilir. Öğrenci vizesi F1 ile bu programa başvuru yapılamaz.
 • Yarı yoğun / Yoğun İngilizce programları sadece öğrenci vizesi F1 sahibi öğrenciler içindir. Turist vizesi ile bu programlara başvuru yapılamaz.

 

Okulun web sitesi : https://www.kaplaninternational.com/tr

Youtube tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=Pdmv3chcouc

Okulun konumu : https://g.page/Kaplan-School-Berkeley?share
Okulun Türkiye İnstagram sayfası :
kaplan_turkiye
Okulun resmi İnstagram hesabı:
kaplaninternational

San Francisco tanıtım videomuz : https://www.youtube.com/watch?v=jeZOmb9R_ew

 

 

 

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...