KAPLAN International Languages

KAPLAN International Languages, sektördeki 80 yıllık deneyimiyle dünyanın en köklü, en büyük ve en prestijli dil okuludur. 6 ülkede hizmet veren 35 şubesiyle, dünyanın dört bir yanında en yüksek kalite ve son teknoloji dersliklere ev sahipliği yapar. Her yıl 150 farklı ülkeden 40.000’i aşkın öğrenciyi ağırlayan KAPLAN, Trustpilot’ta 4.5 yıldıza sahiptir ve öğrencilerinin %97’si tarafından “mükemmel” geri dönüm almıştır. KAPLAN’ın pedagojik formasyon almış uzmanlardan oluşan eğitmen kadrosu, hem İngilizce hem de öğretmenlik konusunda üst düzey sertifika ve diplomalarla başarısını kanıtlamıştır. Öğrenci işleri birimi de sektörün en deneyimli çalışanlarından kuruludur. Şubelerinin tamamı gereken tüm akreditasyonlara sahiptir ve KAPLAN yetkili merciler tarafından her sene dünyanın en iyi okul zincirlerinden biri seçilmektedir. Yoğunlaştırılmış bir sosyal etkinlik programına sahip olduğu için öğrencilerine aralıksız İngilizce pratiği fırsatı sunmaktadır. Eğitim kalitesine büyük güven duyan KAPLAN, yoğun

İngilizce programlarında her 10 haftada bir, bir üst seviyeye atlama garantisi vermektedir ve aksi takdirde öğrenciye 4

haftalık ücretsiz dil kursu hediye etmektedir!

Neden KAPLAN Vancouver?

KAPLAN Vancouver, Alberni Street adlı meşhur alışveriş caddesinin tam köşesinde konumlanmıştır ve en yakın plaja yaya olarak sadece 15 dakika mesafededir. Şehir içi otobüs durakları ve üç Skytrain istasyonu okuldan sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunur. KAPLAN Vancouver aracılığıyla Kanada’daki pek çok üniversiteye uğraşsız geçiş yapabilirsiniz. Whistler, Victoria ve Seattle gibi şehirlere sıklıkla düzenlenen hafta sonu turları ve kayak gezileri de okul tarafından sunulan ayrıcalıklardan bazılarıdır.

Hangi programlar sunuluyor?

Genel İngilizce (20 ders/15 saat) Yarı-yoğun İngilizce (20 ders/15 saat + çeşitli online ayrıcalıklar) Yoğun İngilizce (28 ders/21 saat)

Sınava Hazırlık (TOEFL, IELTS,

GRE, GMAT, Cambridge)

İş İngilizcesi

Akademik İngilizce

Junior (12 – 17 yaş arası)

Akreditasyonlar

Neden Vancouver?

Gündüzleri karların içinde kayak yapmak, akşamüstü plajda güneşlenip denize girmek mi? Vancouver’dan bahsediyor olmalısınız! Şehir merkezinden yarım saat uzaklıkta North Shore Dağları’nın yamacından ağaçlık adaları izlemek, ağaçlarla bezenmiş sahil şeridinde ince beyaz kumların üzerinde yürümek, ve daha niceleri. National Geographic tarafından dünyanın en güzel 10 sahil kasabası arasında gösterilen Vancouver’da gününüzün tamamını dışarıda geçirebilirsiniz. Tabi bu arada dünyaca ünlü müzelerin, renkli gece hayatının, müthiş sanat festivallerinin ve Kuzey Amerika’daki en iyi suşi de dahil olmak üzere lezzetli yemeklerin tadını çıkarmayı unutmayın!

Kanada’daki KAPLAN okulları, Languages Canada akreditasyonuna ve ISP (International Student Program) unvanına sahiptir. KAPLAN Vancouver okulu PTIB (Private Training Institutions Branch) sertifikasına sahiptir ve BC EQA (British Columbia – Education Quality Assurance) kapsamındadır.

Konaklama Seçenekleri

Öğrenci Yurdu: Dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle birlikte yaşamak, yeni arkadaşlar edinmek ve kültürel etkileşimi doruğunda deneyimlemek için seçilebilecek en güzel yol olsa gerek! Yurtların genellikle öğrenciler tarafından kullanılan ortak mutfakları bulunur ve bu konuda öğrenciye sağladıkları özgürlük, öğrenci yurdunda yaşamanın büyük avantajlarından biridir: öğrenciler yemeklerini kendileri pişirdikleri için ne yemek istediklerine, günde kaç öğün ve hangi zamanlarda yemek istediklerine kendileri karar verirler. Yurtlarda tek kişilik, çift kişilik veya daha fazla kişi tarafından paylaşılan odalar bulunmaktadır. Lavabolar ise nadiren kişiye özel olabilirken, genellikle iki öğrenci tarafından, ve bazen de daha fazla kişi tarafından paylaşılabilir.

Aile Yanı: Sakin ve huzurlu bir aile ortamında her gün İngilizce pratiği yapma ve gerçek bir yuvanın sıcaklığı ve rahatlığı içinde yaşama fırsatı aile yanı konaklamada! Evinde kaldığınız aile talep etmeniz durumunda sizin için kahvaltınızı ve akşam yemeğinizi hazırlar. Birlikte çalışılan tüm aileler okul tarafından özenle seçilmekte ve konfordan, kucaklayıcılıktan ödün vermemek adına devamlı ve düzenli olarak denetlenmektedir.

Başvuru Ankara’dan veya İstanbul’dan gerçekleştirilebilir. Vize başvurusunda başvuru sahibinin sponsor olarak gösterdiği banka hesabında, kalacağı her ay için 1100 CAD, uçak bileti için ortalama 1000 CAD, ve toplam kurs ücretinin tamamı hazır bulunmalıdır. 25 haftaya kadar olan kısa süreli vizenin ücreti 185 CAD, 25 haftanın üzerinde verilen uzun süreli vizenin ücreti ise 235 CAD’dır. Kısa süreli vize uzatılamazken, 25 haftanın üzerinde verilen vizeler daha sonra uzatma talebinde bulunulması durumunda uzatılabilmektedir. Vizenin sonuçlanması genellikle 10 iş günü sürmekle beraber, bu sürenin uzaması da son derece olağandır. Kanada konsolosluğu genellikle ülkeye giriş-çıkış yapmaya olanak tanıyan “multiple” vize verir.

Vize

Süreci

Kanada

vizesine

başvuru

süreci,

VFS

Global

adlı

kurum

aracılığıyla

telefonla

veya

internet

üzerinden

konsolosluktan

randevu

alınarak

başlar

.

Ardından

biyometri

işlemleri

için

başvuru

sahibi

bireysel

olarak

konsolosluğa

müracaat

eder

.

KAPLAN Vancouver İnternet Sayfası

https://www.kaplaninternational.com/tr/kanada/vancouver/dil-okulu

KAPLAN Vancouver Tanıtım Videosu https://www.youtube.com/watch?v=bdreKZ3ZtVs

KAPLAN temsilcisi Gosia Ercan YERO’da https://www.youtube.com/watch?v=nr0qeYVc7EI

Kanada’yı öğrencimiz Büşra’dan dinleyin

https://www.youtube.com/watch?v=Kcj869O_1s

o

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin