KAPLAN – BOSTON HARVARD SQUARE

KAPLAN – BOSTON HARVARD SQUARE

Kaplan, 1938 yılında Stanley Kaplan isimli eğitimcinin New York’un Brooklyn semtinde SAT sınavlarına hazırlık dersleri vermesiyle temelleri atılmış bir eğitim firmasıdır. Kaplan Inc. olarak bilinen eğitim ve kariyer hizmetlerinin önde gelen sağlayıcısıdır. Kaplan sadece dil okulları ile değil, eğitim sektöründe birçok farklı alanda aktif olarak, eğitim kalitesini en yukarıya taşımış ve bu alanda global olarak ismini duyurmuş bir eğitim firmasıdır. 82 yıldır eğitim sektöründe faaliyette bulunan Kaplan International dil okulu, dünya çapında hem dil eğitiminde hem de akademik hizmetleri ve kalitesi ile en çok tanınan zincir okulların başında gelmektedir. Eğitim garantisi sistemi, %97 memnuniyet oranı, her yıl 150 farklı ülkeden 50.000’e yakın öğrenci tarafından İngilizce dil eğitimi ve akademik yerleştirmelerde tercih edilmesini sağlar. Kendine has eğitim materyalleri ve öğretim teknikleri ile grup derslerinin yanı sıra online eğitim araçları ile öğrencilerinin ihtiyaçlarını bire bir karşılayacakları bir eğitim planı sunar. Amerika’nın genelinde ise 16 dil okuluna sahiptir. Amerika dışında Kanada, İngiltere, Avustralya, İrlanda, Malta ve Yeni Zelanda’da çok sayıda merkezi bulunur.

Okulun web sitesi : https://www.kaplaninternational.com/tr

Youtube tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=Pdmv3chcouc

Okulun konumu : https://g.page/kaplan-school-boston?share
Okulun Türkiye İnstagram sayfası :
kaplan_turkiye
Okulun resmi İnstagram hesabı:
kaplaninternational

Boston tanıtım videomuz : https://www.youtube.com/watch?v=c1EzHS7piRM&t=638s

Neden Kaplan International Amerika Dil Okulu?

Kaplan International Amerika Dil Okulları’nda İngilizce dil eğitimi almanız için birçok neden bulunmakta. Bunlardan bahsedecek olursak;

 • Kaplan’ın 80 yılı aşkın eğitim deneyimi ve Kaplan International Languages çalışanlarının dil eğitimi alanında onlarca yıllık eğitim deneyimi bulunmaktadır. Dil okullarındaki akademik kadrosu sertifikalı ve diplomalı eğitmenlerden oluşmaktadır. Kaplan International dünyada ki dil okulları arasında en köklü okuldur.
 • CEFR (Avrupa Ortak Dil Kriterleri) seviyelerine uygun olarak hazırlanmış ve sadece Kaplan International Languages Dil Okullarında kullanılan özgün K+ Kaplan Özel Egitim Methodu bulunmakta.
 • Yoğun İngilizce kurslarında her 10 haftada bir seviye atlama garantisi veriyor. Bu garanti, öğrencilerin 95% derslere katılım sağlayarak kendilerine verilen tüm ev ödevlerini vaktinde tamamlayarak ve herhangi bir davranışsal sorun göstermemiş olması koşulu ile, öğrencilere varışta yapılan teste göre, beklenen seviyeye erişemeyen öğrencilere 4 haftalık ücretsiz eğitim şeklinde sunulmaktadır.
 • Sınıf mevcutları ortalama 10-12 arasıdır. Sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı ise 15’tir. Kaplan International Amerika okullarındaki Türk öğrenci oranı yıl boyunca ortalama olarak %5-6 arasında değişmektedir.
 • Kaplan International ABD okulları hemen hemen her alanda sunduğu programlarıyla, akademik mükemmellik sağlamaktadır ve dünyanın en iyi üniversite sistemlerinden birine sahiptir.
 • Kaplan’ın Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS) bulunmakta. İngilizce dil eğitimini aldıktan sonra, Amerika’da ve lisans ya da yüksek lisans eğitimine burada devam etmek isteyen öğrenciler Kaplan’ın Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS) ile partner üniversitelerden birine kabul alabilirsiniz. Kaplan Interational Amerika’nın anlaşmalı olduğu üniversiteler: Pace University(New York), DePaul University(Chicago), Simmons University(Boston).
 • Kaplan’ın vermiş olduğu eğitim programları oldukça fazladır. Genel İngilzice,Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL ile GRE GMAT gibi Sınav Hazırlık Programları seçenekleri mevcuttur.

KAPLAN BOSTON HARVARD SQUARE :

Boston Amerika’nın Massachusetts Eyaletinin en kalabalık şehridir. New York City’ye sadece üç buçuk saat uzaklıktadır. Boston Amerika’nın eğitim başkenti olarak geçmektedir. Yerli ve yabancı öğrenci nüfusu oldukça fazladır. Dil pratiği yapmak için en iyi seçenek olacaktır. Boston’da ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Öğrenciler çoğunlukla metroyu kullanmaktadır. Öğrenci hayatı harikadır. Birçok öğrenci kulübüne üye olabilir, birçok etkinliğe katılabilirsiniz. Boston’da birçok mutfağı bir arada bulabilirsiniz. Özellikle deniz mahsülleri konusunda oldukça güzel restoranları bulabilirsiniz.

Eğer Harvard Üniversitesi gibi dünyaca ünlü bir okul çevresinde, üniversite öğrencileri ile iç içe bir konumunda dil eğitimi almak istiyorsanız burası tam size göre. Yerel birçok alışveriş ve sosyal alanları, kültürel etkinlikleri, festivalleri ve öğrenci atmosferi ile birlikte eğitim alabilirsiniz. Okul Cambridge bölgesinde yer alan Harvard ve MIT Üniversitesi’nin bulunduğu yerdedir. Şehir merkezinde konumlanan okulumuz yenilenmiş ve modern yapıda öğrencilerine eğitim vermekte. Etrafında pek çok kafe, bar, park, gece hayatı merkezleri ile dolu hareketli bir mahallede yer almakta. Sınıflar interaktif yazı tahtaları ile donanmıştır. Ayrıca bütün okul binasında WI-FI erişimi, bilgisayar laboratuvarları ve öğrenci salonları bulunmaktadır.

Okulun konumu : https://g.page/kaplan-school-boston?share

 

Konaklama: Konaklama okul tarafından 2 şekilde gerçekleştirilmekte.

 • Aile Yanı konaklama : Amerikalı bir aile yanında ortak ya da özel banyolu, tek ya da çift kişilik odalarda isteğe bağlı aile ile kahvaltı ve akşam yemeği şeklindedir. Okula uzaklık toplu taşıma ile ortalama 45-60 dk lık mesafede yer almaktadır.

 • Yurt Konaklamaları: Yurt konaklamaları ortak ya da oda içi banyolu, tek ya da çift kişilik odalar şeklindedir. Yurtlarda kahvaltı ve akşam yemeği olmaz. Öğrenciler kendileri mutfaklarda yapabilir ya da dışarıda yemek yiyebilirler. Okula uzaklık toplu taşıma ile 20-30 dakikalık mesafededir.

SUNULAN İNGİLİZCE PROGRAMLAR

 • Uzun Dönem İngilizce Kursları : Yoğun Akademik Sömestr ( Yıl ( yıllık) kursları, 6 ya da 9 aylık kurslardır.) 6 aylık program 20-24 hafta eğitim ve 1-2 haftalık tatilden oluşmaktadır. 9 aylık program ise 32 hafta eğitim ve 4 hafta tatil içerir. Ders süreleri 45 dakikadır ve sınıflar ortalama 12 maksimum 15 kişi mevcuduna sahiptir. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır. 20 ders İngilizce, 8 özel beceri dersleri ve 7 seans K+ dersleri alınmaktadır.
 • Genel İngilizce: Haftada 20 ders (15 saat) alabileceğiniz, yıl boyunca her Pazartesi başlangıç tarihleri olan ve tüm seviyelere yönelik programdır. Grup derslerinin yanı sıra seçtiğiniz haftalık ders yoğunluğuna göre K+tools olarak bilinen online eğitim, öğretmen eşliğinde eğitim gibi özel çalışma seansları da program eklenir. Kurs süresi 1-52 hafta arasında olabilir. Ders süreleri 45 dakikadır ve sınıflar ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.
 • Yoğun İngilizce: Haftada 28 grup dersi (20 ders İngilizce 8 ders özel beceri dersleri ) ve 7 seans K+tools aldığınız, haftada yaklaşık 22 saat eğitim alınan program türüdür. Yılın her zamanı başlamak mümkündür. Kurs süresi 1-52 hafta arasında olabilir. Ders süreleri 45 dakikadır ve sınıflar ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.
 • Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 derste yarı yoğun İngilizce ve 7 seansta K+tools eğitimi alabileceğiniz program türüdür. Yılın her zamanı başlamak mümkündür. Kurs süresi 1-52 hafta arasında olabilir. Ders süreleri 45 dakikadır ve sınıflar ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.
 • İş İngilzicesi : İş hayatında başarılı olmak için gereken İngilizce bilgisini alabileceğiniz bir eğitim programıdır. 1-10 Hafta arasında alabileceğiniz bu kursa yılın istediğiniz zamanı başvurabilirsiniz. İngilizce seviyesi minimum intermediate (orta) seviye ve üzeri olan öğrencilere yönelik bir programdır. Haftada 20 ders yoğun iş ingilizcesi 8 ders seçmeli ve 7 seans K+tools eğitimi alabileceğiniz bir programdır.Ders süreleri 45 dakikadır ve sınıflar ortalama 12 maksimum 15 kişili sınıf mevcuduna sahiptir. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.
 • Sınavlara Hazırlık: Kaplan dil okullarının pek çok merkezi aynı zamanda sınav merkezidir. IELTS, TOEFL, Cambridge sınavları, GRE, GMAT sınavlarına hazırlık programları Kaplan bünyesinde mevcuttur.

Toefl Sınav Hazırlığı : Kaplan sizi TOEFL sınavının dört bölümünün tamamına hazırlar ve üniversitede başarıyı getirecek akademik İngilizce becerilerini vurgular. Kurs; TOEFL odaklı okuma, yazma, dinleme ve konuşma açıklamalarını ve sınav soruları üzerinde sıkça pratik yapmayı içermektedir. Sekiz tam zamanlı TOEFL IBT deneme sınavı, sizin sınava ve sınav ortamına alışmanızı sağlar. Haftalık eğitim 20 saat TOEFL ve Akademik İngilizce, 15 saat de yapısal çalışma dersi içermektedir. Kurs süresi: 1- 16 haftadır. Bu programa katılmak için TOEFL 55 almış olmanız gerekmekte. Ders süreleri 45 dakikadır ve sınıflar ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.

GMAT Sınav Hazırlığı : Eğer Amerikan’da MBA ya da yüksek lisans yapmak istiyorsanız, GMAT (Graduate Management Admission Test) sınavını geçmeniz gerekir. KAPLAN uluslararası öğrencileri bu zorlu sınavlara hazırlamada uzmandır. Bunu da Kaplan tarafından geliştirilmiş olan özel eğitim materyalleri ve eşsiz müfredatı ile başarır. Kaplan International sizi sınava ayrıntılı gözden geçirme, deneme sınavları, ve dil becerisi uygulamaları ile hazırlıyor. Ayrıca KAPLAN öğrencileri, resmi bir GMAT test merkezinde “Ultimate Practice Test”e (Son deneme sınavı) girerek sınav formatını ilk elden görmüş olurlar. Haftalık eğitim 12 saat GMAT hazırlık ve 20 saat yapısal çalışma dersi içermektedir. Kurs süresi 12 haftadır. Bu programa katılmak için TOEFL’dan 77 almanız gerekmekte. Ders süreleri 45 dakikadır ve sınıflar ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.

GRE Sınav Hazırlığı : GRE (Graduate Record Examination) Amerika’da master ve doktora yapmak isteyen öğrenciler için gerekli olan sınavdır. Kaplan International sizi sınavlara, sözel becerilerde güçlü konsantrasyon, stratejiler ve analitik yazma ile sınava hazırlıyor. Haftalık eğitim 12 saat GRE hazırlık ve 20 saat yapısal çalışma dersi içermektedir. Kurs süresi 12 haftadır. Bu programa katılmak için TOEFL’dan 77 almanız gerekmekte. Ders süreleri 45 dakikadır ve sınıflar ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıf mevcuduna sahiptir. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.

IELTS Sınav Hazırlığı : Kaplan International akredite IELTS hazırlık kursu ile sınavda başarılı olmanız için gerekli olan İngilizce bilgisini ve sınav stratejilerini kazanmanızı sağlar. Farklı sınav bölümlerinin tamamına hazırlar ve üniversitede başarıyı getirecek akademik İngilizce becerilerini vurgular. Kurs süresi 1-24 hafta sürmektedir. İngilizce seviyesi minimum intermediate (orta) seviye ve üzeri olan öğrencilere yönelik bir programdır. Ders süresi 45 dakikadır. 20 ders IELTS sınav hazırlığı , 8 ders seçmeli ders ve 7 seans +tools içermektedir. Sınıflar ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıf mevcuduna sahiptir. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.

Cambridge Sınav Hazırlığı: Kaplan International’ın sunduğu Cambridge Sınav Hazırlık kurslarında pratik yapmanızı sağlayacak deneme sınavlarına girecek, çeşitli sınav tekniklerini öğrenecek ve genel anlamda İngilizce seviyenizi ilerletmeye yönelik çalışmalar yapacaksınız. Öğrencilere sunduğu program ingilzice seviysine göre hazırlanmaktadır. Kurs süresi 4,8,10,12 haftalıktır. Minimum İngilizce seviyesi intermediate (orta) düzey olması gerekiyor. Ders süresi 45 dakikadır ve ortalama 12 maksimum 15 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.

Sosyal Aktivite :

Okul ücretli ve ücretsiz bir çok aktivite düzenlemekte ve haftalık sosyal aktivite takvimi yayınlamakta.

 

Akreditasyonları :

Kaplan International dil okulları yetkili birçok kurum tarafından denetlenmiş ve akredite edilerek yüksek akademik standartlarla eğitim verdiği her alanda mükemmel hizmet kalitesine uygun bulunmuştur. Kaplan’ın hangi okulunu tercih ederseniz edin, yüksek kalitede, hem sınıf içerisinde hem okul içerisinde bir deneyim yaşarsınız.

ABD’deki Kaplan International okulları ACCET (Sürekli Eğitim ve Öğretimde Akredite Konseyi) (Accrediting Council for Continuing Education and Training) tarafından akredite edilmiştir.

New York Eyaleti, New York Eyaleti Eğitim Bölümü tarafından lisanslıdır. Kaplan International; Uluslararası Eğitimciler Kurumu ve TESOL (Anadili İngilizce Olmayanlara İngilizce Öğretmenliği) üyesidir.

Kaplan Kaliforniya Özel İkincil Eğitim Bürosu tarafından hizmet vermeye yetkili gösterilmiştir.

Kaplan International’ın İngiltere’de bulunan bütün okulları British Council ve tarafından akredite edilmiştir ve English UK’in üyesidir.

Ayrıca Avustralya’da NEAS, Yeni Zelanda’da NZQA, Irlanda’da ACELS ve Kanada’da Languages Canada tarafından akredite edilmiştir.

İPUÇLARI:

 • Genel İngilizce programı sadece turist vizesi olan öğrenciler içindir ve maksimum 12 hafta eğitim alabilir. Öğrenci vizesi F1 ile bu programa başvuru yapılamaz.
 • Yarı yoğun / Yoğun İngilizce programları sadece öğrenci vizesi F1 sahibi öğrenciler içindir. Turist vizesi ile bu programlara başvuru yapılamaz.
 • ABD’ye girerken sağlık sigortasına ihtiyacınız olmasa da, öğrenci sağlık sigortası olmadan eğitime başlayamaz yani mutlaka bir sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Okulun web sitesi : https://www.kaplaninternational.com/tr

Youtube tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=Pdmv3chcouc

Okulun konumu : https://g.page/kaplan-school-boston?share
Okulun Türkiye İnstagram sayfası :
kaplan_turkiye
Okulun resmi İnstagram hesabı:
kaplaninternational

Boston tanıtım videomuz : https://www.youtube.com/watch?v=c1EzHS7piRM&t=638s

 

 

 

İlginizi çekebilir..

Avis sur IELS Malta

IELS(LAL)

IELS(LAL) IELS okulu 1985 yılında kurulmuştur. IELS aynı zamanda İngiltere, ABD ve Güney Afrika’da bir okul portföyüne sahip prestijli bir uluslararası dil okulları grubu olan ...