KAPLAN ADELAIDE

KAPLAN LANGUAGE SCHOOL / ADELAIDE

Kaplan Okulları 1940 yılında Stanley KAPLAN tarafından ilk olarak Amerika’da kurulmuştur. 10 ülkede yaklaşık 37 değişik lokasyonda eğitim imkanı sunmaktadır. 80 yıllık tecrübe ile öğrencilerin ihtiyaçlarına en iyi cevap veren dil okullarından biridir. Benzersiz eğitim sistemi ile Kaplan Dil Okulu kesinlikle fark yaratmak isteyen öğrencilerimizin ilk tercihlerindendir. Eğitim vermiş olduğu ülkede okullarının lokasyonu şehirlerin en merkezi yerlerindedir. Teknoloji ile eğitimi aynı alanda harmanlamış olması ve öğrencilerini en uygun şekilde dahil etmesi yine Kaplan Dil Okulları’nın en göze çarpan yönlerindendir.

Kaplan Adelaide Dil Okulumuz şehir merkezinde bulunur. Genel yapısı itibari ile Adelaide, yaşam anlamında sakinlik ve canlılığın merkezi olarak adlandırılır. Bunun yansıması olarak daha çok dil eğitimi için kendini öğrenmeye odaklanmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri merkezlerin başında gelmektedir. Nüfus yoğunluğu itibari ile Melborne ve Sydney gibi yoğun metropollerin aksine Adelaide, Avustralya kültürünün saf haliyle daha çok karşılaşılabilecek bir şehir olmakla beraber sanatın ve festivallerin can verdiği bir destinasyondur. Sakinlik ve yüksek eğitim kalitesi isteyenlerin en başında Kaplan/Adeailde tercihi gelmektedir. Öğrencilerimiz kendisini bir yandan zincir bir okulda eğitim alırken bir yandan da butikliğin vermiş olduğu avantajlardan faydalanacaklardır. Adelaide Dil Okulumuz, ücretsiz City Loop ve Connector otobüs hatları dahil olmak üzere ulaşım hizmetlerine yakın bir konumda bulunmaktadır.Kaplan Melbourne Dil Okulumuz, ücretsiz tramvay hattı da dahil olmak üzere yerel ulaşım duraklarına 5 dakikadan daha az yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Okulun Websitesi: Okulun Resmi WebSitesi

Adelaide Şehir Videosu : Şehir Tanıtım Videosu

Okulun Konumu : Okulun Şehir Konumu

Okulun Tanıtım Videosu Kaplan Adelaide Okul Tanıtım Videosu

Neden KAPLAN ? Neden KAPLAN – Adelaide ?

 • Avustralya’da Göçmenlik İdaresi tarafından LEVEL 1 seviyesi verilen bir okuldur
 • LEVEL 1 olmasından dolayı Avustralya Vize’si konusunda öğrencilere avantaj sunar
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
 • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve bilgisayar odaları bulunur.
 • Adelaide’daki birçok üniversite ve koleje sorunsuz geçiş olanağı bulunmaktadır. Pek çok üniversite, Cambridge ya da IELTS skoruna ayrıca ihtiyaç kalmadan Kaplan sertifikasını dil belgesi olarak kabul etmektedir.
 • Her yaşa ve ihtiyaca uygun İngilizce kursu.
 • Eğitim alan öğrencilerin %97 ‘si Kaplan Dil Okulları’nı öneriyor.
 • Benzersiz K + eğitim yöntemi ile öğrenciye kur atlama garantisi verilmekte. Eğer geçemezse kurs sonunda 4 hafta ücretsiz eğitim verilmekte.
 • Dil eğitimi sonrası öğrencilerin kendi kariyer gelişimlerinde yardımcı olabilmesi için Kaplan Business School ile çeşitli sertifika eğitimleri verir.
 • 80 yıllık bir eğitim deneyimine sahip olması ile beraber öğrencilerine prestijli bir eğitim imkanı sunar.
 • Profesyonel bir eğitim ve alanında uzman görevli kadrosu.
 • Okulda öğrenci buzdolabı, mikrodalgası ve yemek odası bulunmaktadır
 • Kaplan’ın Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS) ile çok geniş akademik ağı, lisans ve yüksek lisans programlarına girmenizde size yardımcı olur.
 • Türk öğrencilerin en az olduğu okulların başında gelir.

KAPLAN-Adelaide Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Birçok öğrencimizin aklında hep şu soru vardır “Gittiğim şehirde nerde kalacağım, nasıl bir deneyim olacak, kalacağım aile güvenli mi?” Konaklama için seçilen aileler ülkenin eğitim bakanlığı tarafından akredite olan ve okul tarafından özenle seçilmiş ve belli şartlara sahip olan ailelerdir. Bundan dolayı ailelerin güvenilirliği konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Aileler bu işi uzun yıllardır profesyonel olarak yaptıkları için öğrenci memnuniyetine ve hassasiyetine önem vermektedirler. Öğrencimizin konaklama esnasında kendisi için önem taşıyan durumları (çocuklu aile istememe , evcil hayvanın olmaması vs.) daha gitmeden okula bildirdiğimiz için beklentileri yüksek oranda karşılanabilecektir.

Öğrencilerimiz genellikle ilk 4 haftalık süreç için aile yanı konaklamayı tercih ederler. Avustralyalı aileler ile tanışıp uzun süre kalacakları ülkenin kültürüne ve yaşamına alışmak için harika bir fırsattır. Aile yanı konaklama seçeneğinde aile, öğrenciye sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunarlar. Öğrencilerimiz konaklama bitiminden sonra, kendileri paylaşımlı evlerde oda ayarlayabilirler. Ortalama oda fiyatları haftalık 150-250 AUD arasında olacaktır. Okula uzaklık 15-55 dakika arasındadır. Minimum 16 yaş sınırı vardır.

Yurt konaklaması

Yurt Konaklama ise başka bir konaklama seçeneğimizdir. Yurtta konaklama tek kişilik oda veya çift kişilik oda şeklinde olabilir. Genellikle oda içinde banyo-tuvalet bulunmaktadır.

Yurt konaklama seçeneği için KAPLAN , Atira Waymouth öğrenci yurdunu tercih etmiştir. Öğrencilerimiz yurtlarda tek kişilik ya da 2 kişilik odalar gibi konaklama tercihinde bulunabileceklerdir.

Öğrencilerimiz genelde Avustralya’ya geldiklerinde ilk 4 hafta konaklama konusunda yurt veya aile yanı konaklama tercihinde bulunmaktadırlar. Sonrasında öğrencilerimiz kendileri paylaşımlı evlerde çok rahat bir şekilde konaklama bulabilmektedirler.

ATIRA WAYMOUTH YURT KONAKLAMA

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (26 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yoğun İngilizce (30 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Akademik İngilizce – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • İş İngilizcesi ve buna uygun spesifik iş İngilizcesi Kursları
 • TOEFL/IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • SAT/GMAT Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Kaplan Business School ile birlikte çeşitli iş sertifikaları – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Pathways

KAPLAN okulunun çok daha değişik İngilizce kurs detaylarına aşağıdaki linkten daha detaylı bakabilirsiniz

Kaplan Uzun Süreli İngilizce Kursları

KAPLAN Adelaide Akreditasyonlar ve Ödüller

 • IDP
 • ENGLISH AUSTRALIA
 • NEAS AUSTRALIA
 • STUDY IN AUSTRALIA

KAPLAN Sosyal Medya Hesapları

-KAPLAN FACEBOOK-

-KAPLAN TWITER –

-KAPLAN YOUTUBE –

-KAPLAN INSTAGRAM-

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurtdışı Eğitim: Avustralya’daki öğrencimizin deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Avustralya’da 7 yıl yaşamış danışmanımızın deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Öğrencimizin Avustralya Vize Süreci Deneyimi

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

Öncelikle Avustralya vize başvurunuz online olarak yapılır. Evraklar Konsolosluğun kendi sayfasından adınıza açılan hesaptan PDF olarak sisteme yüklenir. Sadece parmak izi ve Biyometri işlemleri için Konsolosluğun anlaşmalı olduğu VFS Global adlı aracı kuruluşa önceden randevu alarak başvurulur. Bazen konsolosluk görevlileri sizinle telefon üzerinden bir mülakat yapabilir. Vize başvurunuzu okulunuzun başlangıç tarihinden en az 4 hafta önce yapmalısınız .

Avustralya’da LEVEL 1 okulunda eğitim almak istiyorsanız öncelikle okuldan kayıt kabulü için GTE doldurmanız gerekecektir. GTE “The Genuine Temporary Entrant”öğrencinin Avustralya’ya neden gelmek istediği,Türkiye’ye döndüğü zaman nasıl bir kariyer planlaması yaptığını ve İngilizcenin kendi mesleğine nasıl katkıda bulunacağını finansal evraklar eşliğinde okula kayıt için başvurması şeklinde özetlenebilir.

Genelde Avustralya vize başvuruları çok kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre 3 haftadan daha fazla sürebilmektedir.

Vize başvurusu öncesinde Avustralya’da kayıt yaptırdığınız okul sizin sağlık sigortanızı yapar. OSHC, ( Overseas Student Health Cover ) Avustralya’da bulunduğunuz süre boyunca sağlık için gerekli olan bir sağlık sigortasıdır. Avustralya’da vizenizi uzatacağınız zaman aynı şekilde OSHC’yi de uzatmanız gerekecektir.

Avustralya vize başvurusu yapmadan önce eğitim ücretinin tamamını ödemelisiniz. Okul ödemesini yaptıktan sonra okulunuz COE ( Certificate of Enrollment ) gönderecektir. Barkodlu olacak bu evrakınız olmadan vize başvurusu yapamazsınız.

Avustralya’da uzatılabilen vize alabilmeniz için minimum 16 haftalık bir programa başvurmalısınız ve bu süre maksimum 52 hafta olabilir.

Yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz olacaktır. Okul tatillerinde ise herhangi bir sınırlama yoktur.

Başvurunuzu okulun size sağlayacağı konaklama olmadan da başvurabilirsiniz. Çoğu öğrencimiz gitmeden konaklamasını kendi ayarlıyor,vizenizi aldıktan sonra danışmanlarınızla konaklama opsiyonları için planlama yapabilirsiniz.

Son notumuz ise konaklama iptal detayları ile ilgili olacak. Kursun başlangıç tarihinden en az 7 gün önce yapılan iptallerde, bağımsız hizmet sağlayıcıların KAPLAN’dan tahsil ettikleri cezalar dâhil, KAPLAN’ın ödemiş olduğu konut masrafları düşüldükten sonra tüm konaklama ücretleri iade edilir. İptal bildiriminin 14 günden az süre varken yapılmış olması durumunda, 1 haftalık konaklama ücreti ya da bağımsız hizmet sağlayıcıların KAPLAN’dan tahsil ettikleri cezalardan hangisi büyükse o tutar tahsil edilir.

Avustralya için şunu söyleyebiliriz ki; konaklama için vizeyi aldıktan sonra da ayarlayabilirsiniz. Konaklama ile ilgili karar verirken danışmanınız ile bu konuyu değerlendirmenizde mutlaka fayda olacaktır.

 

İlginizi çekebilir..

KAPLAN LANGUAGE SCHOOL / PERTH

KAPLAN LANGUAGE SCHOOL / PERTH Kaplan Okulları 1940 yılında Stanley KAPLAN tarafından ilk olarak Amerika’da kurulmuştur. 10 ülkede yaklaşık 37 değişik lokasyonda eğitim imkanı sunmaktadır. ...