Kanada’da Work and Study

Work and Study programı hem İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz hem de çalışarak para kazanabileceğiniz bir programdır. Work and Study programı genellikle 24 hafta ile 48 hafta arasında değişmektedir.

Work and Study programının asıl amacı öğrencileri eğitime yöneltmektir, programın içeriğine eğitim yani İngilizce dil kursu dâhildir.

Yıl boyunca her pazartesi başlayabileceğiniz Work and study programı ile Kanada’da bulunduğunuz süre içerisinde size yasal olarak eğitim ve çalışma izni sağlamaktadır.

Programın süresi genellikle 6 ve 12 aylık olmak üzere 2 farklı seçenekle size sunulmaktadır.

Work and Study programı ile Kanada’ya giriş yaparken çalışma izinli eğitim vizesi almak zorundasınız. Dil okulu öğrenci vizesiyle ülkede yasal olarak çalışmanız yasaktır.

Bu program sayesinde dilinizi hızla geliştirerek ve iş alanında tecrübe kazanma fırsatı tanımaktadır.

Work and Study programına katılabilmek için en az intermediate seviyesinde İngilizce bilinmesi gerekmektedir, buda sertifika ile ispat edilmelidir.

Öğrenciler bu program sonunda Türkiye’de kullanabilecekleri ve CV’lerine ekleyebilecekleri uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olurlar.

İş alanları kişinin İngilizcesine ve becerisine göre değişiklik göstermektedir. Bunlara bağlı olarak iş olanakları çeşitlenebilir.

Neden Work and Study?

  • Kanada’da dil eğitimi alırken bir yandan da iş tecrübesi edinmek
  • İyi bir özgeçmişe sahip olmak,
  • CV’nize ekleyebileceğiniz sertifikaya sahip olmak
  • Dünyanın en kaliteli ve refah düzeyi yüksek bir ülkede yaşamak

Daha fazla bilgi almak için uzman danışmanlarımıza danışabilirsiniz.