IZAAK WALTON INN

C:\Users\Hp\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\İZAAK FOTO.JPG

IZAAK WALTON INN

(Öğrencilerin job offer ları henüz gelmedi. Geldikten sonra düzenleme yapılacak dosyada.)

C:\Users\Hp\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\İZAAK FOTO.JPG

Izaak Walton Inn Amerika Birleşik Devletleri’nin Montana eyaletinin Essex bölgesinde yer almaktadır. İşveren öğrencilere housekeeping pozisyonunda istihdam sağlamaktadır. Çalışanlar oda temizliği, çarşafların değiştirilmesi, odanın tozunun alınması, yerlerin süpürülmesi, banyonun temizlenmesi gibi işlerden sorumludur. Saatlik ücreti ortalam 12.00 $’dır. Ortalama 30-40 arasında haftalık çalışma saati alırlar.

İşletmenin resmi web sitesi: https://izaakwaltoninn.com/

Öğrenciler Clacier Park International Airport’a iner ve işveren onları karşılar.

Biz yılda ortalama 3-5 bandında öğrenci göndermekteyiz.

KONAKLAMA :

Öğrenciler yerleştikten sonra eklenecek.

PARA KAZANMAK:

Montana eyaletinin 2019 verilerine göre asgari ücreti saatlik 9.0 $ dır. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 9.0- 12.0 $ bandındadır. İşletmenin bulunduğu Sessex bölgesi, doğa turizminin bulunduğu bir bölgedir. Çalışan sayısı azdır. Buraya gelen öğrenciler yüksek saatlik ücretler ve konaklamanın ücretsiz olmasından kaynaklı çok rahat birikim sağlayabilmektedir. İşveren öğrencilere işe gidip gelmeleri için shuttle ayarlamakta bu da öğrencilere yol parası gibi bir masraf çıkartmamakta. Giderlerin neredeyse hiç olmadığı bir bölge olması öğrencilere güzel kazanç sağlatıyor. (konaklama jof geldikten sonra düzenlenecektir)

SOSYAL HAYAT:

Essex bölgesine yılda 10 Work and Travel öğrencisi yerleşmekte. Yakınında ki şehirler Columbia Falls şehrine ise yılda ortalama 250-300 öğrenci yerleşmekte. Essex bölgesinde öğrenciler doğanın mucizelerini görmek için Glacier National Park’ı ziyaret edebilir. Burası doğal yaşamı görmek için inanılmaz bir fırsat sunmakta. Ayrıca gölde ve derelerde balık tutabilirsiniz. Bölge gölleri ve dereleri ile oldukça ünlü. Öğrenciler kamp ateşleri, hiking, balık tutma, rafting, kendi aralarında verdikleri ev partileri gibi aktiviteler yapmakta. Ayrıca kamp ateşi yakıp onun etrafında klasik Amerikan oyunları oynayabilirsiniz. At binmeyi öğrenebilir ve manzarayı deneyimlemek için Glacier Ulusal Parkı’nın rehberli turlarına katılabilirsiniz. Bölge ve Kızılderili tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yerel bir komite bulunmakta ve bu komite sayesinde yerel Amerika’lılar ile tanışıp gerçek Amerikan hayatına tanıklık edebilirsiniz. Komitenin yaptığı birçok etkinliği ise ; https://www.nps.gov/glac/getinvolved/volunteer.htm adresinden ulaşabilirsiniz.

Glacier National Park web sitesi : https://www.nps.gov/glac/index.htm

Balıkçılık için inceleyebileceğiniz web sitesi : http://fwp.mt.gov/

At binmek ve rafting yapmak için bilgi sayfası : https://www.swanmountainglacier.com/

GEZİLECEK YERLER:

Montana eyaleti Amerika Birleşik Devletleri’nin doğa harikası bir eyaletidir. Bu eyalete yılda binlerce turist doğa turizmi için gelmektedir. Izaak Walton Inn bulunduğu Essex bölgesine en yakın 45 dakikalık bir araba yolculuğu ile Columbia Falls şehri bulunmakta. Kalispell ve Whitefih şehirleri ise işletmeye 1 saat mesafede. Kalispell Montana’nın en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Burada birçok ünlü müze bulunmakta bu müzeleri gezebilirsiniz. Örnek verecek olursak eğer; The Museum at Central School, The Hockaday Museum of Art. Bunların yanı sıra Starbucks’dan kahvenizi alıp şehir turu yapabilir aynı zamanda Mc Donald’s ya da yerel restorantlarda yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ya da Walmart’tan yiyecek alış verişi yapıp, T.J MAX’den birçok ünlü markanın ürünlerini çok uyguna alabilirsiniz. Whitefish şehrinde kahvenizi ya da yemeğinizi alıp gölün kenarına gidebilirsiniz. Birçok yerel restorantı deneyimleyebilir ve The Whitefish Müzesi’ni ya da The Stumptown Art Studio’yu gezebilirsiniz. Burada bulunan kahve çekirdeği fabrikalarına olan turlara katılabilirsiniz.

Kalispell web sitesi: www.downtownkalispell.com.

Whitefish şehri için bazı web sayfaları : http://stumptownhistoricalsociety.org/home

https://www.stumptownartstudio.org/

Kahve çekirdeği fabrikası turları için : https://www.coffeetraders.com/

whf

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin