ISI English Language School Dublin

C:\Users\pro2000\Desktop\IMG_6837_1200_800_90.jpg

ISI English Language School Dublin

C:\Users\pro2000\Desktop\IMG_6837_1200_800_90.jpg

ISI , verdiği İngilizce eğitimin yanında , en iyi akademik programları, kaliteli konaklama, heyecan verici sosyal programlar, harika akşam etkinlikleri ve maceralı hafta sonu gezileriyle birleştiren eksiksiz bir paketler sunar

Neden ISI Dublin ?

ISI’daki ortalama sınıf mevcudu 13 öğrencidir. Bu, öğretmenlerin bireysel öğrencilerin ihtiyaçlarına daha fazla odaklanabileceği ve ders planlarını ihtiyaçlarına göre uyarlayabileceği anlamına gelir.

Tüm öğrenciler, rezervasyon sırasında bir çevrimiçi test yoluyla, yine bir konuşma testi ile varışta ve her Cuma sınıf testi ile bireysel olarak değerlendirilir. Öğrencilerin doğru seviyede çalışmasını sağlamak için haftalık ilerleme kaydedilmektedir. Bir öğrenci seviyesindeki tüm görevleri bir miktar yeterlilikle tamamlayabildiğinde, bir sonraki seviyeye taşınabilir.

Yıl boyunca yüksek öğrenci sayısı ile ISI, yıl boyunca 16 farklı seviye sunabilir. Örneğin, bu sadece bir B1 sınıfı sunmadığımız anlamına gelir. Çok hassas seviyeli yerleşimlere izin veren, hepsi biraz farklı yeteneklere sahip iki veya üç B1 sınıfımız olabilir.

ISI, okulda herhangi bir zamanda okuyan 40’a kadar farklı ulustan oluşan çok iyi bir vatandaşlık karması sunar. Bu, öğrencilerin İngilizcelerini diğer ülkelerden öğrencilerle pratik yapmalarını sağlar.

Tüm binalarımız şehir merkezinde, O’Connell Caddesi, Temple Bar ve Trinity College’a 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Tüm bütçelere uygun kurslar sunan ekonomik fiyatlı bir okuldur. Daha düşük bütçesi olanlar öğleden sonra programları sayesinde % 20’ye varan indirimlerden yararlanabilir.

ISI, öğrencilerin ‘gerçek hayatta’ iletişim kurması gereken dili öğretir ve bu nedenle yenilikçi ve iletişimsel bir yaklaşım kullanır. Temel bir ders kitabı olsa da, öğretmenler ayrıca dergiler, gazeteler gibi ‘gerçek hayat’ materyallerinin yanı sıra YouTube videoları, şarkılar ve eğitim yazılımı gibi internet tabanlı kaynakların kullanırlar.

Tüm öğretmenler, devlet tarafından tanınan bir öğretim yeterliliğine sahip üniversite mezunudur. Çoğu İrlanda’da ve yurtdışında birkaç yıllık öğretmenlik deneyimine sahiptir. Akademik Yönetim ekibi öğretmen standartlarını öğretmen gözlemleri, haftalık öğretmen toplantıları ve öğretmenlerin fikirlerini paylaşabileceği ve yeni beceriler geliştirebileceği düzenli öğretmen eğitimi atölyeleri aracılığıyla izler.

Öğrenciler öğrenme sürecinde onlara yardımcı olacak en iyi teknolojiyi hak ederler. Tüm sınıflarda interaktif dijital yazı tahtaları veya bilgisayarlar kullanılır ve ders kitapları yazılım ve bir dizi çevrimiçi kaynakla etkileşime girmesini sağlar. Öğrencilerin Skype, FaceTime ve diğer sosyal medyayı evlerinde aileleriyle iletişim halinde olmalarını sağlamak için hem merkezlerde hem de bilgisayar odalarında web kameralarıyla birlikte güçlü WiFi’ye mevcuttur.

Her iki binalarındaki kafelerde çok uygun fiyata yüksek kalite sunuluyor. Molalarda sıcak ve soğuk içecekler ile her zevke ve bütçeye uygun sandviç, kek ve atıştırmalıklar sunulmaktadır. Öğrenciler öğle yemeğini 3,50 € ‘nun altında satın alabilirler.

Okul Ödülleri

Akademik başarıları ödüllerle taçlandırılmış bir okul olan ISI Dublin, 2014, 2016 ve 2018 yıllarında üç kez İngilizce Dil Okulu Avrupa Ödülü’nü kazandı (ve 2012’den beri her yıl aday gösterildi). Okullar, İngilizce dil eğitimi için Kalite ve Nitelikleriyle İrlanda’nın bir hizmeti olan ACELS tarafından tanınır. Ayrıca Trinity College London ISE Sınavları için resmi bir sınav merkezidir ve Cambridge Sınavları ve IELTS için tanınmış bir sınav hazırlık merkezidir.

C:\Users\pro2000\Desktop\IMG_6710_1200_800_90.jpg C:\Users\pro2000\Desktop\Student_lounge.jpg

C:\Users\pro2000\Desktop\Class_with_IWB.jpg C:\Users\pro2000\Desktop\Computer_Room.jpg

Verilen Kurslar

  • Genel İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • Sınav Hazırlık kursları
  • Birebir İngilizce eğitimi
  • Genç öğrenciler için İngilizce yaz kampı

 

Konaklama

Aile yanında konaklama

ISI Host Ailesi ile yaşamak, İngilizcenizi geliştirmenin ve yerel kültür ve geleneklerle iletişim kurmanın mükemmel bir yoludur. Ev sahibi aileler, konaklamanızın bir parçası olarak tek veya oda paylaşım seçenekleriyle konforlu bir konaklama sunmaktadır. ISI Ev Sahibi Aileler, öğrencilerden önce ziyaret edilir ve her biri Garda tarafından denetlenir (polis tarafından kontrol edilir). Öğrenciler tercihlerine ve beslenme ihtiyaçlarına göre ailelere yerleştirilir. ISI konaklama personeli, öğrencilerin herhangi bir soru veya endişesi varsa yardımcı olmak için tam bir destek hizmeti sunar. Ev sahibi bir ailenin yanında kalmak, ISI öğrencilerinin büyük çoğunluğu için tercih edilen bir seçenektir. İngilizcelerini hızlı bir şekilde geliştirmek isteyen yoğun bir kursa kayıtlı öğrencilere kolaylık sağlar

Alternatif olarak, öğrenciler Pazartesi’den Cuma’ya, kahvaltı ve akşam yemeği anlamına gelen ‘yarım pansiyon’, Cumartesi ve Pazar 3 öğün “tam pansiyon” seçeneğini seçerler.

C:\Users\pro2000\Desktop\host_families.jpg

Yurt konaklaması

Dublin’de bağımsız bir yaşam inşa etmek isteyen öğrenciler için, kendin pişir kendin ye öğrenci yurt seçenekleri her zaman yüksek talep görmektedir. Yılın 12 ayı boyunca hizmet veren rezidans konaklama tesisi, Dublin şehir merkezinin kalbindeki ISI’ye 10-15 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Öğrenci yurdu 18 yaş ve üstü öğrenciler için ayrılmıştır (konaklama başlangıç tarihi yaşı). Rezidans, ebeveyn banyolu lüks, kaliteli, tek kişilik odalar, ortak mutfak ve yaşam alanı sunmaktadır. Çarşaflar ve nevresimler öğrencinin varışında temin edilecektir. Yemek ve temizlik öğrencinin sorumluluğundadır.

C:\Users\pro2000\Desktop\Student_Accommodation_Dublin__(2)_1200_801_90.jpg

  • Öğrenciler , konaklama iptal taleplerini konaklama başlangıç tarihinden 1 ay öncesinden bildirmelidir. 

Faydalı Linkler

Okul sitesi: https://studyinireland.ie/en

Okul Youtube videoları https://www.youtube.com/user/iStudyTV/videos?disable_polymer=1

ISI Twitter hesabı : https://twitter.com/ISI_dublin

ISI Instagram hesabı : https://www.instagram.com/isi_dublin/

ISI Facebook hesabı : https://www.facebook.com/isi.ireland

ISI Vimeo Hesabı : https://vimeo.com/isidublin

ISI VK hesabı : https://vk.com/isi_dublin

Dil Okulu nedir ? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

İrlanda Hakkında önemli bilgiler : https://www.youtube.com/watch?v=ScrkCHL3Fzk

Google Harita: https://goo.gl/maps/pPYDP8j2YvNNwcjM6

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

İrlanda’da dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz , İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurusu , okul başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesinde yapılabilir. İrlanda vize ücreti 92 €’dur. Bu aşamada Yero Yurtdışı Eğitim olarak, bütün öğrencilerimize ücretsiz eğitim danışmanlığımıza ek olarak ücretsiz vize danışmanlığı vererek , hazırlanacak evraklar , gerekli başvurular ve konsolosluklara ödenecek harç ücretleri gibi konularda yönlendirmeleri yapıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgili birimden randevusu alınıp, randevu günü geldiğinde parmak izi vermeye, pasaportunu ve hazırlanan evraklarını teslim etmeye kendileri gidiyorlar. Daha sonra eğer vize alması onaylamış ise 90 günlük öğrenci vizesi pasaportuna basılmış halde pasaport öğrenciye kargoyla iletiliyor. İrlanda’da Work and Study programı kapsamında hem dil eğitimi alıp hem çalışmak isteyen yani 25 hafta ve üzeri eğitime giden öğrenciler 90 günlük vizeleri olduğu için , vize uzatma işlemini İrlanda’da Garda Polis Merkezinden 300 Euro ücret karşılığında yapıp vizelerini 8 aya kadar uzatabilirler. Bu durumda öğrenci 25 haftalık bir eğitime kayıtlıysa , 6 ay eğitim alıp, ilk günden itibaren çalışma hakkına sahip olarak, okul bittikten sonraki 2 ayda kendi tercihleri doğrultusunda , çalışabilir , eğitim alabilir ya da İrlanda’yı gezerek 2 ayı bu seçeneklerden istediği şekilde değerlendirebilir. Garda dediğimiz Polis Birimi’ne başvuru yapmak için erken randevu almak gerekli olduğundan, Türkiye’deyken , daha İrlanda’ya gitmeden randevu almanızı önerip, nasıl ve nereden yapılacağına dair gerekli yönlendirmeler tarafımızdan yapılmaktadır. İrlanda’da vize uzatma işlemi eğitim alındığı sürece 3 defa yapılabilir. Yani öğrenci 33 haftalık x 3 defa uzatma süresiyle, toplamda 2 yıl İrlanda’da kalabilmektedir. Yurtdışı Seyahat Sigortasından da bahsedecek olursak , İrlanda’ya gitmeden önce yaptırmanız zorunludur. Okul tarafından veya sigorta şirketlerinden muhakkak yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda da yine, Yero Yurtdışı Eğitim danışmanınız detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

 

İlginizi çekebilir..

St. Petersburg

St. Petersburg, Avrupa’nın dördüncü büyük şehridir. Çarlık Rusya’sına 200 boyunca başkent olarak tarihte önemli bir yer edinmiştir. Rusya’nın şimdiki başkenti Moskova’nın kuzeyinde bulunmaktadır. Baltık Denizi’ne ...