International Language School of Canada, Sydney (ILSC)

International Language School of Canada, Sydney (ILSC)

ILSC 1991 yılından beri öğrencilere dil eğitimi ve çeşitli programlar sunmaktadır. İlk olarak Kanada/Vancouver’da kurulmuştur. Zincir bir okul olması ile beraber dünyada 8 popüler lokasyonda eğitim sunmaktadır. Avustralya, Kanada ,Hindistan gibi lokasyonlarda bulunmaktadır.

ILSC Sydney okulu, şehrin tam kalbinde bulunmaktadır. Her türlü toplu taşıma ulaşımına çok yakın bir merkezdedir.Sydney , Avustralya’nın dil eğitimi konusunda en çok tercih edilen lokasyonudur. Nüfus yoğunluğu oranıyla Avustralya’nın en kalabalık şehridir. ILSC okulumuz Sydney lokasyonu, öğrencilerimiz tarafından en çok tercih edilen destinasyonlarından biridir.

Okulun Web sitesi: ILSC SYDNEY

Sydney Şehir Videosu : Sydney Şehir Tanıtım videosu

Okulun Konumu : Okulun Şehir Konumu

Okulun Tanıtım Videosu : ILSC Okul Tanıtım Videosu

Neden ILSC? Neden ILSC – Sydney ?

 • Zincir bir okuldur ve kampanyalı fiyatları sayesinde çok uygun fiyatlara son derece kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.
 • Ders programı seçme alternatifiniz vardır. Gramer,konuşma,yazma veya dinleme gibi konularda hangisinde kendinizi eksik görüyorsanız eksik gördüğünüz alanda daha fazla eğitim almanız mümkün.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
 • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve bilgisayar odaları bulunur.
 • Öğrencilere iş bulma konusunda Free Job Club ile CV hazırlama ve iş bulma tüyoları konusunda yardımcı olabilmektedir.
 • Dil eğitimi sonrası öğrencilerin kendi kariyer gelişimlerinde yardımcı olabileceği VET(Vacational Education Training ) kurslarını kendi bünyesinde bulunan Greystone College ile birlikte sunmaktadır
 • Öğrencilere kendi bünyesinde restoranlarda ve Coffe Shop’larda çalışabilmesi için baristalık eğitimi vermektedir.
 • Profesyonel bir eğitim ve alanında uzman görevli kadrosu.
 • Okulda öğrenci buzdolabı, mikrodalgası ve yemek odası bulunmaktadır
 • MyILSCapp ile öğrencilerin gerekliliklerine teknolojik olarak yardımcı olurlar.
 • Öğrencilere Pathway seçenekleri sunması.

ILSC-Sydney Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Birçok öğrencimizin aklında hep şu soru vardır “Gittiğim şehirde nerde kalacağım, nasıl bir deneyim olacak, kalacağım aile güvenli mi?” Konaklama için seçilen aileler ülkenin eğitim bakanlığı tarafından akredite olan ve okul tarafından özenle seçilmiş ve belli şartlara sahip olan ailelerdir. Bundan dolayı ailelerin güvenilirliği konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Aileler bu işi uzun yıllardır profesyonel olarak yaptıkları için öğrenci memnuniyetine ve hassasiyetine önem vermektedirler. Öğrencimizin konaklama esnasında kendisi için önem taşıyan durumları ( çocuklu aile istememe , evcil hayvanın olmaması vs..) daha gitmeden okula bildirdiğimiz için beklentileri yüksek oranda karşılanabilecektir.

Öğrencilerimiz genellikle ilk 4 haftalık süreç için aile yanı konaklamayı tercih ederler. Avustralyalı aileler ile tanışıp uzun süre kalacakları ülkenin kültürüne ve yaşamına alışmak için harika bir fırsattır. Aile yanı konaklama seçeneğinde aile, öğrenciye sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunarlar. Öğrencilerimiz konaklama bitiminden sonra, kendileri paylaşımlı evlerde oda ayarlayabilirler. Ortalama oda fiyatları haftalık 150-250 AUD arasında olacaktır. Okula uzaklık 15-55 dakika arasındadır. Minimum 16 yaş sınırı vardır.

Yurt konaklaması

Yurt Konaklama ise başka bir konaklama seçeneğimizdir. Yurtta konaklama tek kişilik oda veya çift kişilik oda şeklinde olabilir. Genellikle oda içinde banyo-tuvalet bulunmaktadır.

Yurt konaklama seçeneği için ILSC , Iglu Chatswood’u tercih etmiştir. Öğrencilerimiz Iglu Chatswood öğrenci yurdunda tek kişilik ya da 2 kişilik odalar gibi konaklama tercihinde bulunabilirler. Yurt sadece okula 20 dk yürüme mesafesindedir. Öğrencilerimiz genelde Avustralya’ya geldiklerinde ilk 4 hafta konaklama konusunda yurt veya aile yanı konaklama tercihinde bulunmaktadırlar. Sonrasında öğrencilerimiz kendileri paylaşımlı evlerde çok rahat bir şekilde konaklama bulabilmektedirler.

– IGLU CHASTWOOD KONAKLAMA –

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (24 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yoğun İngilizce (30 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Akademik İngilizce – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • İş İngilizcesi ve buna uygun spesifik iş İngilizcesi Kursları
 • TOEFL/IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • SAT/GMAT Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Greystone College ile birlikte çeşitli iş sertifikaları – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Pathways

ILSC okulunun çok daha değişik İngilizce kurs detaylarına aşağıdaki linkten daha detaylı bakabilirsiniz

ILSC KURS DETAYLARI

ILSC Sydney Akreditasyonlar ve Ödüller

 • AUSTRALIAN COUNCIL FOR PRIVATE EDUCATION AND TRAINING
 • ENGLISH AUSTRALIA
 • NEAS AUSTRALIA
 • STUDY IN AUSTRALIA

ILSC Sosyal Medya Hesapları

ILSC INSTAGRAM

ILSC YOUTUBE

ILSC FACEBOOK

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurtdışı Eğitim: Avustralya’daki öğrencimizin deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Sydney’de ayda 10 000 Tl Biriktir

YERO Yurtdışı Eğitim : Avustralya’da 7 yıl yaşamış danışmanımızın deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Öğrencimizin Avustralya Vize Süreci Deneyimi

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

Öncelikle Avustralya vize başvurunuz online olarak yapılır. Evraklar Konsolosluğun kendi sayfasından adınıza açılan hesaptan PDF olarak sisteme yüklenir. Sadece parmak izi ve biyometri işlemleri için Konsolosluğun anlaşmalı olduğu VFS Global adlı aracı kuruluşa önceden randevu alarak başvurulur. Bazen konsolosluk görevlileri sizinle telefon üzerinden bir mülakat yapabilir. Vize başvurunuzu okulunuzun başlangıç tarihinden en az 4 hafta önce yapmalısınız .

Genelde Avustralya vize başvuruları çok kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre 3 haftadan daha fazla sürebilmektedir.

Vize başvurusu öncesinde Avustralya’da kayıt yaptırdığınız okul sizin sağlık sigortanızı yapar. OSHC, ( Overseas Student Health Cover ) Avustralya’da bulunduğunuz süre boyunca sağlık için gerekli olan bir sağlık sigortasıdır. Avustralya’da vizenizi uzatacağınız zaman aynı şekilde OSHC’yi de uzatmanız gerekecektir.

Avustralya vize başvurusu yapmadan önce eğitim ücretinin tamamını ödemelisiniz. Okul ödemesini yaptıktan sonra okulunuz COE ( Certificate of Enrollment ) gönderecektir. Barkodlu olacak bu evrakınız olmadan vize başvurusu yapamazsınız.

Avustralya’da uzatılabilen vize alabilmeniz için minimum 16 haftalık bir programa başvurmalısınız ve bu süre maksimum 52 hafta olabilir.

Yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz olacaktır. Okul tatillerinde ise herhangi bir sınırlama yoktur.

Başvurunuzu okulun size sağlayacağı konaklama olmadan da başvurabilirsiniz. Çoğu öğrencimiz konaklamasını gitmeden kendi ayarlıyor,vizenizi aldıktan sonra danışmanlarınızla konaklama opsiyonları için planlama yapabilirsiniz.

Son notumuz ise konaklama iptal detayları ile ilgili olacak. Kursun başlangıç tarihinden en az 7 gün önce yapılan iptallerde, bağımsız hizmet sağlayıcıların ILSC’dan tahsil ettikleri cezalar dâhil, ILSC’ın ödemiş olduğu konut masrafları düşüldükten sonra tüm konaklama ücretleri iade edilir. İptal bildiriminin 14 günden az süre varken yapılmış olması durumunda, 1 haftalık konaklama ücreti ya da bağımsız hizmet sağlayıcıların ILSC’dan tahsil ettikleri cezalardan hangisi büyükse o tutar tahsil edilir.

Avustralya için şunu söyleyebiliriz ki; konaklama için vizeyi aldıktan sonra da ayarlayabilirsiniz. Konaklama ile ilgili karar verirken danışmanınız ile bu konuyu değerlendirmenizde mutlaka fayda olacaktır.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin