INTERNATIONAL HOUSE

C:\Users\Lenovo\Desktop\International House\9413156272_7d35b7f5de.jpg

INTERNATIONAL HOUSE

C:\Users\Lenovo\Desktop\International House\logo.jpg

International House, dünyadaki en büyük ve en eski dil okullarından biridir. 1953 yılında kurulan, 50’den fazla ülkede 160 dil okulundan oluşan küresel bir ağdır. Ağdaki okullar İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve çok çeşitli dilleri öğretir. 200.000’den fazla öğrencisi var ve okullarda 5.800’den fazla öğretmen istihdam ediyor.

Okulun web sitesi: https://ihworld.com/

International House San Diego

International House San Diego 2010 yılında hizmete giren ve 2018 yenilenen okulunda ortalama 8 kişilik sınıflarda eğitim verir. Okul downtown San Diego’da Little Italy’nin yakınında sahili 10 dk’lık bir mesafede yer alır.

C:\Users\Lenovo\Desktop\International House\bina.jpg

Neden International House San Diego

San Diego’da sizleri renkli, enerjik bir hayat ve birçok kültürün bir arada bulunduğu bir ortam beklemektedir. Ülkenin batı kıyısında bulunan şehirde deniz, kum, güneş ve eğitimin bir arada olacağı bir eğitim programı hedefleyen öğrenciler için harika bir lokasyon olmakla birlikte Los Angeles, Las Vegas gibi şehirlere yakın olmasıyla da ön plana çıkar. Okyanus manzaralı piknik keyifleri, henüz keşfedilmemiş kumsallarda geziler, vapur gezileri, plaj voleybolları, sahildeki frizbi oyunları, sörf turnuvaları ve daha birçok farklı aktiviteyi bir arada bulabilir, eğitim sürecinizi, kültürel ve sosyal anlamda da farklı bir ortam ile renklendirmiş olursunuz.

Evrensel olarak ‘Amerika’nın en güzel şehri’ olarak bilinen San Diego, Amerikan kültürünü güvenli, heyecan verici ve kozmopolit bir şehirde yaşamak isteyen öğrenciler için idealdir. International House bulunduğu konum itibariyle Little Italy’e çok yakındır, eşsiz yemek noktalar ve 10 dk’lık yürüme mesafesinde yer alan sahiliyle sizlere eşsiz bir tatil lokasyonunda İngilize öğrenmeyi vadeder.

C:\Users\Lenovo\Desktop\International House\9413156272_7d35b7f5de.jpg

International House San Diego Olanakları

-Öğrenciler için son teknoloji bilgisayarlar

– Ortalama 8 kişilik sınıflar

-Öğrenci toplanma odaları

-Son teknoloji interaktif elektronik tahtalar

-Öğrenci Mutfağı

-Özel çalışma odaları

-Teknoloji Odası

-Ücretsiz WI-FI Hizmeti

-Ücretsiz online eğitim portalı

– Kütüphane

C:\Users\Lenovo\Desktop\International House\index_img_course.jpg

Konaklama İmkanları

Okul öğrencilere Aile yanı ya da Özel Yurt olarak 2 farklı türde konaklama hizmeti sunmaktadır.

-Aile Yanı Konaklama : San Diego’da aile ile yaşamak Amerikan geleneklerini ve kültürünü ilk elden deneyimlemenin eşsiz bir yoludur. İngilizcenizi her gün gerçek Amerikalılarla pratik yaparak ileriye taşıma fırsatı yakalarsınız.Aileler sizlere kahvaltı ve akşam yemeği sunmaktadır. Evler toplu taşıma araçları ile okula 40-50 dk mesafede yer alır.

C:\Users\Lenovo\Desktop\International House\index_img_04.jpg C:\Users\Lenovo\Desktop\International House\index_img.jpg

C:\Users\Lenovo\Desktop\International House\index_img_08.jpg

Yurt Konaklamaları: Öğrenciler isteklerine göre tek kişilik ya da iki kişilik odalarda kalabilirler. Yurtlarda banyolar ortak yani paylaşımlıdır. Yurtlar öğrencilerin isteklerine göre State Street, Gaslamp ve Hillcrest lokasyonlarından seçilebilir. Yurtlar okula ortalama 10 dk ile 30 dk arasında yürüme mesafesindedir.

 

Sunulan Programlar

Genel İngilizce (20 Ders)

-Yoğun İngilizce (30 Ders)

-TOEFL-IELTS Hazırlık Kursu

-TOEIC Hazırlık Kursu

-Cambridge Hazırlık Kursu

-CELTA Eğitimi

International House Faydalı Linkler: https://ihsandiego.com/

Youtube: https://www.youtube.com/user/ihlanguages

https://www.youtube.com/watch?v=9I2yuEK0ZQw

Instagram: https://www.instagram.com/ihworld/

Twitter: https://twitter.com/IHworld

Lokasyon: https://goo.gl/maps/2quYfoe42Xyz3d8C7

Facebook : https://www.facebook.com/internationalhouselanguages/

Akreditasyonlar:

ACCCET

– BPPE

-Cambridge English Language Assessment

-Net Pacific Group

Sağlık Sigortası

ABD’ye girerken sağlık sigortasına ihtiyacınız olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitime başlayamazsınız yani okulun kapısından içeri girememeniz çok olası, dolayısıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı. Bu sağlık sigortası dilerseniz ücret karşılığı okuldan dilerseniz özel sigorta acentalarından temin edilebilir.

TIPS

– ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içinde kargolanıyor. Ancak vizenize ortalama olarak 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

– ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir diğer önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle haftada maksimum 18 saat olacak şekilde katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

-Okul aile yanı konaklama seçeneğinde isteğe bağlı özel diyet programlı yiyecekler sunabilir.

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...