International House Darwin (IH)

International House

Darwin (IH)

International House World Organization, 1953 yılında kurulmuş ve dünyanın en büyük dil eğitimi veren kurumlarından biridir. Dünyada, 25 dilin üzerinde eğitim vermektedir. 1953 yılında İngilizce öğretiminin daha inovatif ve verimli şekilde olması için John and Brita Haycraft tarafından temelleri atılmıştır. Dünyanın birçok lokasyonununda bulunmasından dolayı bilinirliği ve güvenirliği konusunda kendini ispatlamış bir eğitim kurumudur. Özellikle TESOL ve CELTA İngilizce eğitim sertifikalarının dünyaca geçerliliği olmakla beraber eğitim alanlara dünyanın her yerinde İngilizce öğretmeni olarak çalışma imkanı sunar.

IH Language School , Darwin şehrinin tam merkezinde bulunmaktadır. Darwin, Northern Territory eylatenin başkentidir.Yaklaşık nüfüsu 150.000’dir. Sıcak iklimi ve sıcak insanları ile öğrencilerin yeni gözde dil destinasyonları arasında yer almaktadır.

.

.

 

Okulun Websitesi: Okulun Resmi WebSitesi

Darwin Şehir Videosu : Darwin Şehir Tanıtım Videosu

Okulun Konumu : Okulun Darwin Şehir Konumu

Okulun Tanıtım Videosu: Okulun Tanıtım Videosu

Neden IH ? Neden IH – Darwin ?

 • Dünyada en fazla şubesi olan dil okulu zinciridir ve kampanyalı fiyatları sayesinde çok uygun fiyatlara son derece kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.
 • Dünyada bilinirliği çok yüksek olduğu için en çok tercih edilen dil okullarındandır
 • Avustralya Immigration Office tarafından LEVEL 1 okuldur ve vize konusunda öğrencilere başvuru avantajı sunmaktadır
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
 • OHC Avustralya okulları arasında en az Türk öğrenci sayısı olan yerdir.
 • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve bilgisayar odaları bulunur.
 • Okulun kendi aplikasyonu vardır.
 • Profesyonel bir eğitim ve alanında uzman görevli kadrosu.
 • Okulda öğrenci buzdolabı, mikrodalgası ve yemek odası bulunmaktadır
 • Dil eğitimi sonrası öğrencilerin kendi kariyer gelişimlerinde yardımcı olabileceği VET(Vacational Education Training ) kursları konusunda öğrencilere çok çeşitli eğitim imkanları sunması.
 • Öğrencilerin boş zamanlarında çeşitli sosyal aktivite düzenleyebilecekleri rekreasyon alanları
 • 60 yılı aşkın bir deneyimle öğrencilerin dil eğitimi sonrasında birçok üniversite ve eğitim kurumuna pathway seçenekleri sunması.
 • Okulun bir başka uzmanlığı da “Teacher Training” olduğu için öğretmenlerin kalifikasyonları üst düzeydedir.
 • Okulumuzun öğrencilerinin yarısı Avrupa’dan gelmektedir.
 • IH okullarından Türk mevcudu en az olan okuldur.
 • Yaşam masrafları diğer şehirlere göre çok daha uygundur.

IH-Darwin Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Birçok öğrencimizin aklında hep şu soru vardır “Gittiğim şehirde nerde kalacağım, nasıl bir deneyim olacak, kalacağım aile güvenli mi?” Konaklama için seçilen aileler ülkenin eğitim bakanlığı tarafından akredite olan ve okul tarafından özenle seçilmiş ve belli şartlara sahip olan ailelerdir. Bundan dolayı ailelerin güvenilirliği konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Aileler bu işi uzun yıllardır profesyonel olarak yaptıkları için öğrenci memnuniyetine ve hassasiyetine önem vermektedirler. Öğrencimizin konaklama esnasında kendisi için önem taşıyan durumları (çocuklu aile istememe , evcil hayvanın olmaması vs..) daha gitmeden okula bildirdiğimiz için beklentilerinin yüksek oranda karşılanabilecektir.

Öğrencilerimiz genellikle ilk 4 haftalık süreç için aile yanı konaklamayı tercih ederler. Avustralyalı aileler ile tanışıp uzun süre kalacakları ülkenin kültürüne ve yaşamına alışmak için harika bir fırsattır. Aile yanı konaklama seçeneğinde aile, öğrenciye sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunarlar. Öğrencilerimiz konaklama bitiminden sonra, kendileri paylaşımlı evlerde oda ayarlayabilirler. Ortalama oda fiyatları haftalık 150-250 AUD arasında olacaktır. Okula uzaklık 15-55 dakika arasındadır. Minimum 16 yaş sınırı vardır.

Yurt konaklaması

IH Language School okulumuzun Darwin şehrinde herhangi bir yurt konaklama tercihi yoktur. Öğrenciler Aile yanı konaklama tercihinin dışında paylaşımlı evlerde konaklama bulabilirler.

https://ihsydney.com.au/wp-content/uploads/2019/12/Accommodation-2020-Darwin.pdf

Yukarıdaki linkten Darwin konaklama seçeneklerine bakabilirsiniz.

 

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yoğun İngilizce (30 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Akademik İngilizce(EAP) – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • İş İngilizcesi ve buna uygun spesifik iş İngilizcesi Kursları
 • TOEFL/IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • SAT/GMAT Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • CELTA ,DELTA VE TESOL Programları
 • English for Teaching Younger Learners ETYL/TECSOL Course
 • Pathways

IH Darwin Akreditasyonlar ve Ödüller

 • ENGLISH AUSTRALIA
 • NEAS AUSTRALIA
 • STUDY IN AUSTRALIA
 • CAMBRIDGE ENGLISH CENTRE

 

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurtdışı Eğitim: Avustralya’daki öğrencimizin deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Avustralya’da 7 yıl yaşamış danışmanımızın deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Öğrencimizin Avustralya Vize Süreci Deneyimi

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

Öncelikle Avustralya vize başvurunuz online olarak yapılır. Evraklar Konsolosluğun kendi sayfasından adınıza açılan hesaptan PDF olarak sisteme yüklenir. Sadece parmak izi ve biyometri işlemleri için Konsolosluğun anlaşmalı olduğu VFS Global adlı aracı kuruluşa önceden randevu alarak başvurulur. Bazen konsolosluk görevlileri sizinle telefon üzerinden bir mülakat yapabilir. Vize başvurunuzu okulunuzun başlangıç tarihinden en az 4 hafta önce yapmalısınız.

Avustralya’da LEVEL 1 okulunda eğitim almak istiyorsanız öncelikle okuldan kayıt kabulü için GTE doldurmanız gerekecektir. GTE “The Genuine Temporary Entrant”öğrencinin Avustralya’ya neden gelmek istediği,Türkiye’ye döndüğü zaman nasıl bir kariyer planlaması yaptığını ve İngilizcenin kendi mesleğine nasıl katkıda bulunacağını finansal evraklar eşliğinde okula kayıt için başvurması şeklinde özetlenebilir.

Genelde Avustralya vize başvuruları çok kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre 3 haftadan daha fazla sürebilmektedir.

Vize başvurusu öncesinde Avustralya’da kayıt yaptırdığınız okul sizin sağlık sigortanızı yapar. OSHC, ( Overseas Student Health Cover ) Avustralya’da bulunduğunuz süre boyunca sağlık için gerekli olan bir sağlık sigortasıdır. Avustralya’da vizenizi uzatacağınız zaman aynı şekilde OSHC’yi de uzatmanız gerekecektir.

Avustralya vize başvurusu yapmadan önce eğitim ücretinin tamamını ödemelisiniz. Okul ödemesini yaptıktan sonra okulunuz COE ( Certificate of Enrollment ) gönderecektir. Barkodlu olacak bu evrakınız olmadan vize başvurusu yapamazsınız.

Avustralya’da uzatılabilen vize alabilmeniz için minimum 16 haftalık bir programa başvurmalısınız ve bu süre maksimum 52 hafta olabilir.

Yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz olacaktır. Okul tatillerinde ise herhangi bir sınırlama yoktur.

Başvurunuzu okulun size sağlayacağı konaklama olmadan da başvurabilirsiniz. Çoğu öğrencimiz konaklamasını gitmeden kendi ayarlıyor,vizenizi aldıktan sonra danışmanlarınızla konaklama opsiyonları için planlama yapabilirsiniz.

Son notumuz ise konaklama iptal detayları ile ilgili olacak. Kursun başlangıç tarihinden en az 14 gün önce yapılan iptallerde, bağımsız hizmet sağlayıcıların IH’den tahsil ettikleri cezalar dâhil, IH’nin ödemiş olduğu konut masrafları düşüldükten sonra tüm konaklama ücretleri iade edilir. İptal bildiriminin 28 günden az süre varken yapılmış olması durumunda, 2 haftalık konaklama ücreti ya da bağımsız hizmet sağlayıcıların IH’den tahsil ettikleri cezalardan hangisi büyükse o tutar tahsil edilir.

Avustralya için şunu söyleyebiliriz ki; konaklama için vizeyi aldıktan sonra da ayarlayabilirsiniz. Konaklama ile ilgili karar verirken danışmanınız ile bu konuyu değerlendirmenizde mutlaka fayda olacaktır.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin