INTERNATIONAL BARCELONA

INTERNATIONAL BARCELONA

International House 1953 yılında kuruldu ve şu anda 50’den fazla ülkede yaklaşık 160 bağlı dil okulundan oluşan küresel bir ağı var. İH okullarındaki 200.000’den fazla öğrenci İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve çok çeşitli dilleri konuşmayı öğreniyor ve neredeyse 6.000 kadar öğretmen tarafından öğretiliyor.

Cambridge Üniversitesi’ne bağlı bir öğretmen eğitim merkezi olarak Türkiye geneli ve Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki İngilizce öğretmenlerinin mesleki gelişiminden sorumludur. Uyguladığı sertifika ve diploma programlarıyla İngilizce öğretmenlerine en modern tekniklerle İngilizce eğitimi verebilme yetkinliği kazandırmaktadır.

Ayrıca bu birikimini, sürekli güncellenen eğitim müfredatı ve donanımlı eğitmen kadrosuyla harmanlayarak İspanyolca ve İngilizce öğrenmek isteyen herkese etkili iletişim kurmalarını sağlayacak dil eğitimi vermekte ve gerçek bir iletişim yetisi kazanmalarını sağlamaktadır.

Akreditasyonları :

International House dil okulları yetkili birçok kurum tarafından denetlenmiş ve akredite edilerek yüksek akademik standartlara eğitim verdiği her alanda mükemmel hizmet kalitesine uygun bulunmuştur.

International House London yarım asrı aşan tecrübesi ile 10 kişilik sınıflarda verdiği Genel İngilizce programlarının yanı sıra, özellikle Teacher Training ve yöneticilere yönelik Executive programlarıyla öne çıkar. British Council ve EAQUALS akreditesine, English UK -Business English UK üyeliğine sahip seçkin bir eğitim kurumudur.

Neden International House İspanya Dil Okulu?

Güney İspanya, Sevilla, Cádiz, Málaga ve Córdoba’da, Endülüs’ün renklerini ve tutkularını keşfetme şansı sunuyor. Mağribi geçmişinden ve çingene köklerinden çarpıcı plajlarına ve büyüleyici binalarına kadar, flamenko kültürünün canlandığı yer burası.

Ülkenin merkezinde, başkent Madrid ve yakındaki Valladolid, muhteşem mimari, tarihi anıtlar ve Castilla yaşam tarzını deneyimleme fırsatı sunuyor. Çok sayıda prestijli müze ve simge yapı ile Cervantes bölgesini keşfetmek için mükemmel bir fırsat.

Kuzeyde kendine özgü kültürü ve mükemmel mutfağı ile büyüleyici Bask Ülkesi.

Katalonya, İspanya’nın en çeşitli ve kültürel olarak farklı bölgelerinden biridir. Dünyaca ünlü mimarisi ve büyüleyici plaj yaşam tarzı ile hareketli Barselona’dan, ister şehir yaşamı, kıyı yaşamı, tarihi kasabalar veya kırsal huzur isteyin, ister büyüleyici Tarragona’nın Roma kalıntılarına kadar İspanya’nın kuzey kesiminde bulabilirsiniz.

Ya da klasik Akdeniz atmosferini arayanlar için Valencia ve Palma-Mallorca harika seçenekler. Keşfedilecek güzel sokakları, lezzetli yemekleri, mükemmel kumsalları ve heyecan verici yerel fiestaları ile bu şehirler unutulmaz yurtdışı eğitim deneyimleri sunuyor.

INTERNATIONAL HOUSE BARCELONA :

Yurtdışında İspanyolca öğrenmek için tabii ki İspanya ilk akla gelen destinasyondur. İspanyoca dili diğer birçok ülkeye adapte edilmeden önce ilk defa burada standardize edimiştir. Siesta ve tapasın anavatanı İspanyolca’ya ek olarak, farklı ve büyüleyici bir doğa, Akdeniz İklimi ve eşsiz sanatsal ve kültürel bir miras sunmaktadır.

İspanya Dil Okulu ile etkili bir dil kursunu, heyecan verici ve unutulmaz bir tatille birleştirebilir ve ilginç İspanyol kültürüne dalıp, bu ülkenin gelenek ve göreneklerini, karakteristik özelliklerini ve İspanyol insanını yakından tanıyabilirsiniz. İspanya Dil Okulu, dilinizi geliştirmek için ideal bir yoldur ve bu şekilde aynı zamanda unutulmaz, dopdolu bir tatil de geçirebilirsiniz.

Barselona’da yurtdışı eğitim programları size faydalı bir deneyim sunmaktadır. Avrupa’nın en trendi ve en eşsiz şehirlerinden birini keşfederken, ana dili İspanyolca olan nitelikli öğretmenlerden İspanyolca eğitimi alabilirsiniz. Las Ramblas’da alışveriş yaptıktan sonra dinlenmeye ihtiyaç duyanlar, sokak kafelerinden birinde kahve keyfi ya da şehrin harika manzarasını sunan etkileyici ve gerçeküstü Parque Güell’de dolaşırken zengin seçenekler bulacağınıza emin olabilirsiniz. Barselona’da İspanyolca kursu geleceğinize yapılan bir yatırımdır ve size benzersiz yerleri gezme, yeni deneyimler yaşama ve yeni arkadaşlıklar oluşturma şansı verir.

Barselona’daki modern bir şekilde dizayn edilmiş okul, tarihi kentin kenarında ve limana uzak olmayan bir noktadadır. Birçok eğlence merkezine yürüme mesafesindedir .

Asla sıkıcı olmayan ve sunacak çok fazla şeyi olan şehir. İster şehirde alışveriş yapın, ister kumsalda dinlenin, kültür ve müzeleri tanıyın ya da gece yaşamının keyfini çıkarın. Barselona, herkes için bir şeyler sunar.

Okulun konumu : https://goo.gl/maps/1tX7kjbZT2GTM1Ud9

 

Konaklama: Konaklama okul tarafından 2 şekilde gerçekleştirilmekte.

  • Aile Yanı konaklama : İspanyol bir aile yanında ortak ya da özel banyolu, tek ya da çift kişilik odalarda isteğe bağlı aile ile kahvaltı ve akşam yemeği şeklindedir. Okula uzaklık toplu taşıma ile ortalama 30-45 dk’lık mesafede yer almaktadır.

  • Yurt Konaklamaları: Yurt konaklamaları ortak ya da oda içi banyolu, tek ya da çift kişilik odalar şeklindedir. Yurtlarda kahvaltı ve akşam yemeği olmaz. Öğrenciler kendileri mutfaklarda yapabilir ya da dışarıda yemek yiyebilirler. Okula uzaklık toplu taşıma ile 10-15 dakikalık mesafededir.

SUNULAN İSPANYOLCA PROGRAMLAR

  • Standart Kurs: Haftada 20 ders (20 saat) alabileceğiniz, yıl boyunca her Pazartesi başlangıç tarihleri olan ve tüm seviyelere yönelik programdır. Ayrıca bu kursları online olarak da takip edebilirsiniz. Kurs süresi 1-52 hafta arasında olabilir. Ders süreleri 45 dakikadır ve maksimum 10 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.
  • Yoğun Kurs: Haftada 30 grup dersi vardır. Yılın her zamanı başlamak mümkündür(yüksek sezon hariç). Kurs süresi 1-52 hafta arasında olabilir. Ders süreleri 45 dakikadır ve maksimum 10 kişilik sınıflar mevcuttur. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.
  • Sınav Hazırlık : İş hayatında başarılı olmak için gereken İspanyolca bilgisini alabileceğiniz bir eğitim programıdır. 8-12 Hafta arasında alabileceğiniz bu kursa yılın istediğiniz zamanı başvurabilirsiniz. Dersler haftada 20 veya 30 şeklindedir.  Cambridge Certificate, IELTS & TOEFL, D.E.L.E., D.E.L.F., C.I.L.S. and TestDAF sınavları için eğitim alabilirsiniz. Sabah ve öğleden sonra dersleri mevcut olup, dersler Pazartesi-Cuma arasındadır.

Ekstra Bilgi:

  • Yeşil pasaportu olan öğrencilerimiz vizeye başvurmadan 12 hafta eğitim alabilirler.

 

SAĞLIK SİGORTASI : Sağlık sigortası okul için ve vizeniz için zorunludur. Bununla beraber İspanya’ya girişte mutlaka yanınızda sağlık sigortası olmak zorunda. Yaptırmış olduğunuz sağlık sigortasına göre kapsamı değişmektedir.

Ekstra Bilgi:

  • Yeşil pasaporta sahip öğrencilerimiz 12 Hafta’ya kadar vizesiz eğitim alabilirler.

 

Okulun web sitesi : https://ihworld.com/

Youtube tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=acBJjqCSgIY

Okulun konumu : https://goo.gl/maps/1tX7kjbZT2GTM1Ud9

Okulun Türkiye İnstagram sayfası :
Okulun resmi İnstagram hesabı:
ih.barcelona

Barcelona tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=uOzwwZxjPRs

 

 

İlginizi çekebilir..

http://westbourneacademy.com/wp-content/uploads/2017/05/shutterstock_545379979-1024x450.jpg

WESTBOURNE ACADEMY – BOURNEMOUTH

WESTBOURNE ACADEMY – BOURNEMOUTH Westbourne Academy Bournemouth , İngiltere’nin güney kıyısında güzel bir konumda bulunan ve British Council tarafından akredite edilmiş bir İngilizce dil okuludur. Westbourne ...