ILSC

Vancouver Neden ILSC?

Dil eğitimi sektöründe 29 yıllık deneyime sahip olan ILSC, 3 ülke ve 8 şehirde hizmet veren, yüksek kalitede dil eğitimini uygun fiyatlara bulabileceğiniz bir dil okuludur. En ileri teknolojiyle donatılmış derslikleri, şehir merkezinde konumlanmış okulları, farklı iş alanlarına yönelik seçmeli dersleri ve sınıflarında düşük Türk yoğunluğuna özen göstermesiyle piyasadaki en kaliteli dil okullarından biri haline gelmiştir. Yoğunlaştırılmış sosyal etkinlik programlarına sahiptir ve bu programları kendisi yönetmektedir. ILSC’nin deneyimli eğitmenleri yetkili merciler tarafından akreditasyon almıştır ve çoğu, eş zamanlı olarak yüksekokullarda ders vermektedir. ILSC, çalışan öğrencilerin zaman kısıtlamasını gözeterek sabah, öğlen ve akşam dersleri arasından tercih yapma imkânı sunmaktadır. Okulun en önemli özelliklerinden biri de, adeta bir ‘açık büfe’ yaklaşımıyla, uzman danışmanlar liderliğinde öğrencilerine eksikleri, ihtiyaçları doğrultusunda kendi müfredatlarını oluşturma olanağı tanımasıdır.

Neden Vancouver?

Gündüzleri karların içinde kayak yapmak, akşamüstü plajda güneşlenip denize girmek mi? Vancouver’dan bahsediyor olmalısınız! Şehir merkezinden yarım saat uzaklıkta North Shore Dağları’nın yamacından ağaçlık adaları izlemek, ağaçlarla bezenmiş sahil şeridinde ince beyaz kumların üzerinde yürümek, ve daha niceleri. National Geographic tarafından dünyanın en güzel 10 sahil kasabası arasında gösterilen Vancouver’da gününüzün tamamını dışarıda geçirebilirsiniz. Tabi bu arada dünyaca ünlü müzelerin, renkli gece hayatının, müthiş sanat festivallerinin ve Kuzey Amerika’daki en iyi suşi de dahil olmak üzere lezzetli yemeklerin tadını çıkarmayı unutmayın!

Neden ILSC Vancouver?

Güneyinde yer alan Kaliforniya’nın esintilerini taşıyan bu kentte Amerika’nın meşhur ‘batı sahili’ yaşam tarzına ayak uydurun! Vancouver, büyük şehir olmanın avantajları ile doğal güzellikleri buluşturuyor. Tıklım tıklım dolu sokakların, onlarca gökdelenin arkasından göz kırpan karlı tepelerin, baharda açan çiçeklerin, yazın kanoculuğun, sonbaharda renkli orman patikalarında yürüyüşün, ve kışın snowboard yapmanın tadını çıkarabilirsiniz! En geniş kurs ve program yelpazesi, derslerden sonra zumba, yoga, dağ yürüyüşü, futbol ve karaoke gibi aktiviteler içeren eğlence kulüpleri, ve resmi IELTS ve Cambridge sınavları ILSC Vancouver’da!

Akreditasyonlar ve Ödüller

ILSC, 2013 ve 2014’te Study Travel Magazine’in “Yıldız Zincir Okul” ödülünü kazanmıştır. ALTO (The Association of Language Travel Organisations)

Languages Canada

PTIB (Private Training Institutions Branch)

BC EQA (British Columbia Education Quality Assurance)

Tıkla, okulu 3D gör!

ILSC Vancouver Sunulan Programlar

Genel İngilizce – Haftada 24 ders/20 saat Yoğun İngilizce – Haftada 30 ders/25 saat

Yarı-zamanlı (Sabah) – Haftada 17 ders/14 saat

Yarı-zamanlı (Öğleden Sonra) – Haftada 13 ders/11 saat Akademik & Sınava Hazırlık (IELTS / Cambridge)

İş İngilizcesi

Üniversiteye Geçiş (Pathway) Junior (8 – 17 yaş)

Yaratıcı ve Kültürel İngilizce/Fransızca

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı: Sakin ve huzurlu bir aile ortamında her gün İngilizce pratiği yapma ve gerçek bir yuvanın sıcaklığı ve rahatlığı içinde yaşama fırsatı aile yanı konaklamada! Birlikte çalışılan tüm aileler Öğrenci Konaklama Departmanı tarafından özenle seçilmekte ve konfordan, güvenden ve kucaklayıcılıktan ödün vermemek adına devamlı ve düzenli olarak denetlenmektedir. Evler okula 40 dakika – 1 saat mesafededir. Aile, öğrenciye özel temiz ve konforlu bir oda tahsis eder ve bu odanın içerisinde çalışma masası, yatak, şifonyer, kıyafet dolabı ve aydınlatma ekipmanı bulunur. Beslenme türleri için ise öğrenci tam pansiyon (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği), yarım pansiyon (kahvaltı, akşam yemeği) ya da kendi öğünlerini hazırlamak üzere mutfağa erişim seçeneklerinden birini tercih edebilir.

Bağımsız: Kendini ‘maceraperest’ olarak tanımlayanlar için ideal seçenek! Bu mükemmel şehri kendi başınıza, veya diğer öğrenci ya da turistlerle birlikte keşfetmek istiyorsanız ILSC aracılığıyla bütçeniz ve zevkiniz doğrultusunda hostellerde, otellerde veya eşyalı dairelerde konaklayabilirsiniz.

ILSC Vancouver

Vize Süreci

Kanada vizesine başvuru süreci, VFS Global adlı kurum aracılığıyla telefonla veya internet üzerinden konsolosluktan randevu alınarak başlar. Ardından biyometri işlemleri için başvuru sahibi bireysel olarak konsolosluğa müracaat eder. Başvuru Ankara’dan veya İstanbul’dan gerçekleştirilebilir. Vize başvurusunda başvuru sahibinin sponsor olarak gösterdiği banka hesabında, kalacağı her ay için 1100 CAD, uçak bileti için ortalama 1000 CAD, ve toplam kurs ücretinin tamamı hazır bulunmalıdır. 25 haftaya kadar olan kısa süreli vizenin ücreti 185 CAD, 25 haftanın üzerinde verilen uzun süreli vizenin ücreti ise 235 CAD’dır. Kısa süreli vize uzatılamazken, 25 haftanın üzerinde verilen vizeler daha sonra uzatma talebinde bulunulması durumunda uzatılabilmektedir. Vizenin sonuçlanması genellikle 10 iş günü sürmekle beraber, bu sürenin uzaması da son derece olağandır. Kanada konsolosluğu genellikle ülkeye giriş-çıkış yapmaya olanak tanıyan “multiple” vize verir.

ILSC Vancouver İnternet Sayfası https://www.ilsc.com/vancouver

ILSC Vancouver Tanıtım Videosu https://www.youtube.com/watch?v=PEFdzUTmG10&t=45s

Kanada’yı öğrencimiz Büşra’dan dinleyin https://www.youtube.com/watch?v=Kcj869O_1so

 

İlginizi çekebilir..

Work and Travel programı ne kadar ?

Work and Travel Programı Amerika Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen bir kültürel değişim ve çalışma programıdır. Work and Travel programı kalem kalem ücretlerden oluşmaktadır. Bunlardan birincisi ...
Hemen Arayın
E-Posta Gönderin