ILSC Toronto

Neden ILSC?

Dil eğitimi sektöründe 29 yıllık deneyime sahip olan ILSC, 3 ülke ve 8 şehirde hizmet veren, yüksek kalitede dil eğitimini uygun fiyatlara bulabileceğiniz bir dil okuludur. En ileri teknolojiyle donatılmış derslikleri, şehir merkezinde konumlanmış okulları, farklı iş alanlarına yönelik seçmeli dersleri ve sınıflarında düşük Türk yoğunluğuna özen göstermesiyle piyasadaki en kaliteli dil okullarından biri haline gelmiştir. Yoğunlaştırılmış sosyal etkinlik programlarına sahiptir ve bu programları kendisi yönetmektedir. ILSC’nin deneyimli eğitmenleri yetkili merciler tarafından akreditasyon almıştır ve çoğu, eş zamanlı olarak yüksekokullarda ders vermektedir. ILSC, çalışan öğrencilerin zaman kısıtlamasını gözeterek sabah, öğlen ve akşam dersleri arasından tercih yapma imkânı sunmaktadır. Okulun en önemli özelliklerinden biri de, adeta bir ‘açık büfe’ yaklaşımıyla, uzman danışmanlar liderliğinde öğrencilerine eksikleri, ihtiyaçları doğrultusunda kendi

müfredatlarını oluşturma olanağı tanımasıdır.

Neden Toronto?

Günümüzün en hızlı büyümekte olan şehirlerinden biri; Toronto! Toronto şehri New York’a, veya daha yakından bir örnekle İstanbul’a, benzeyen bir şehir olmasına rağmen daha temiz, daha arkadaş canlısı insanların bulunduğu, ve yaşamın daha uygun maliyetli olduğu bir bölgedir. Toronto’da müzeleri, gece kulüplerini, restoranları, eğitimiyle dünya çapında ün kazanmış üniversiteleri ve CN Kulesi gibi göz kamaştıran yapı ve gökdelenleri bir arada bulabilirsiniz. Kozmopolit şehrin kalabalığına karşın huzurunu korumayı başaran çok nadir bölgelerden biri olan Toronto, Kuzey Amerika kıtasındaki en

Neden ILSC Toronto?

Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto, 5.5 milyonu aşkın insana ev sahipliği yaparken dünyanın en çok kültürlü kentlerinden biri olarak görülmektedir. 140 farklı diyalektin konuşulduğu bu kültür, yemek, iş, eğlence, sanat, festival ve alışveriş yuvasında yaşarken ILSC’nin üniversiteye geçiş (Pathway) kampüsünde öğrenim görerek okulun anlaşmalı olduğu pek çok yükseköğretim kurumuna erişim sağlayabilirsiniz. Harrington House adlı lüks öğrenci yurtlarında konaklama, ‘Gönüllü Takım’a katılarak yerel ve global düzeyde sosyal sorumluluk projeleri organize etme, ve resmi IELTS ve Cambridge sınavlarına girme gibi ayrıcalıklara ILSC Toronto sayesinde ulaşacaksınız!

ILSC, 2013 ve 2014’te Study Travel Magazine’in “Yıldız Zincir Okul” ödülünü kazanmıştır.

ALTO (The Association of Language Travel Organisations)

Languages Canada

güvenilir şehir olmasının yanı sıra, günümüzde dünyanın da en “yaşanılası” şehri olarak tanımlanmaktadır. Muhtemelen binlerce müzisyeni, sanatçıyı ve sinema yapımcısını Toronto’ya çeken de, bu bitmek tükenmeyen enerji ile huzur ve sakinliğin sihirli karışımı olmaktadır.

Sunulan Programlar

  • Genel İngilizce – Haftada 24 ders/20 saat Yoğun İngilizce – Haftada 30 ders/25 saat
  • Yarı-zamanlı (Sabah) – Haftada 17 ders/14 saat Yarı-zamanlı (Öğleden Sonra) – Haftada 13 ders/11 saat
  • Akademik & Sınava Hazırlık (IELTS / Cambridge) İş İngilizcesi
  • Üniversiteye Geçiş (Pathway) Junior (8 – 17 yaş)
  • Yaratıcı ve Kültürel İngilizce/Fransızca

Konaklama Seçenekleri

Aile Yanı: Sakin ve huzurlu bir aile ortamında her gün İngilizce pratiği yapma ve gerçek bir yuvanın sıcaklığı ve rahatlığı içinde yaşama fırsatı aile yanı konaklamada! Birlikte çalışılan tüm aileler Öğrenci Konaklama Departmanı tarafından özenle seçilmekte ve konfordan, güvenden ve kucaklayıcılıktan ödün vermemek adına devamlı ve düzenli olarak denetlenmektedir. Evler okula 40 dakika – 1 saat mesafededir. Aile, öğrenciye özel temiz ve konforlu bir oda tahsis eder ve bu odanın içerisinde çalışma masası, yatak, şifonyer, kıyafet dolabı ve aydınlatma ekipmanı bulunur. Beslenme türleri için ise öğrenci tam pansiyon (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği), yarım pansiyon (kahvaltı, akşam yemeği) ya da kendi öğünlerini hazırlamak üzere mutfağa erişim seçeneklerinden birini tercih edebilir.

Bağımsız: Kendini ‘maceraperest’ olarak tanımlayanlar için ideal seçenek! Bu mükemmel şehri kendi başınıza, veya diğer öğrenci ya da turistlerle birlikte keşfetmek istiyorsanız ILSC aracılığıyla bütçeniz ve zevkiniz doğrultusunda hostellerde, otellerde veya eşyalı dairelerde konaklayabilirsiniz.

Vize Süreci

Kanada vizesine başvuru süreci, VFS Global adlı kurum aracılığıyla telefonla veya internet üzerinden konsolosluktan randevu alınarak başlar. Ardından biyometri işlemleri için başvuru sahibi bireysel olarak konsolosluğa müracaat eder. Başvuru Ankara’dan veya İstanbul’dan gerçekleştirilebilir. Vize başvurusunda başvuru sahibinin sponsor olarak gösterdiği banka hesabında, kalacağı her ay için 1100 CAD, uçak bileti için ortalama 1000 CAD, ve toplam kurs ücretinin tamamı hazır bulunmalıdır. 25 haftaya kadar olan kısa süreli vizenin ücreti 185 CAD, 25 haftanın üzerinde verilen uzun süreli vizenin ücreti ise 235 CAD’dır. Kısa süreli vize uzatılamazken, 25 haftanın üzerinde verilen vizeler daha sonra uzatma talebinde bulunulması durumunda uzatılabilmektedir. Vizenin sonuçlanması genellikle 10 iş günü sürmekle beraber, bu sürenin uzaması da son derece olağandır. Kanada konsolosluğu genellikle ülkeye giriş-çıkış yapmaya olanak tanıyan “multiple” vize verir.

ILSC Toronto İnternet Sayfası

https://www.ilsc.com/toronto

ILSC Toronto Tanıtım Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=CMHRYfA1gLM

Kanada’yı öğrencimiz Büşra’dan dinleyin

https://www.youtube.com/watch?v=Kcj869O_1so

 

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...