ICOT College – English School Cork

C:\Users\pro2000\Desktop\icot cork.jpg

ICOT College – English School Cork

Cork, Munster eyaletinin güneybatı İrlandası’nda bir şehirdir. Cork, geleneksel ve sıcak atmosferi ile İrlanda’nın ikinci büyük şehridir.

ICOT, Cork’ta okurken, çeşitli yerel cazibe merkezlerine ve elbette ünlü İrlanda barlarımıza düzenlenen gezilerle Cork şehrini ve ilçesini keşfetme fırsatına sahip olacaksınız. Kolej’de öğrendiğiniz İngilizce pratiği yaparken Cork’un müziğini ve kültürünü tadın.

Neden ICOT Cork ?

ICOT College, 8 yıllık önemli deneyime sahip Dublin, İrlanda merkezli bir İngilizce okuludur. Çok fazla araştırma ve birikime dayanarak, hizmetlerinin kalitesi her geçen gün geliştirilmektedir. Her yeni öğrenciye ve onların yaşam deneyimlerine uyum sağlayan bir okuldur.Sadece bir İngiliz okulundan daha fazlası, hayalinizin bir parçası olmak için buradadır.

Cork’ta yapmak ve görmek için çok şey vardır ve hepsi okula yürüme mesafesindedir!

Koleje 3 dakikalık yürüme mesafesinde dünyaca ünlü İngiliz Pazarı ziyaret edebilirsiniz. The English Market’in köşesinde, alışveriş cenneti olan Patrick Street var. Tarihi binaları gezmekten hoşlanıyorsanız Elizabeth Fort, St. Finbarr’s Katedrali ve ünlü Shandon Bells de yakındadır. Sanat ve Kültür severseniz, Crawford Galerisi’ne veya Opera Binası’na gidebilirsiniz.

ICOT Koleji’nin tüm dil öğrencilerine, İngilizce dilinin genel yetkinlik seviyesini geliştirmeye yönelik odaklanmış bir yaklaşıma yardımcı olması, rehberlik etmesi ve desteklenmesi eğitim politikasıdır.

Okul Olanakları

  • Kafeterya
  • Öğrenci kullanımı için mikrodalga fırın
  • Bilgisayar odaları
  • Sosyalleşme odaları
  • Ücretsiz Kablosuz internet

C:\Users\pro2000\Desktop\icot cork.jpg

Okul’un Akreditasyonları

EDI , ILEP , TIE , Progressive College Network , LP , ELT Ireland

Sunulan Programlar

  • Genel İngilizce
  • IELTS

Konaklama

  • Aile yanında konaklama

C:\Users\pro2000\Desktop\Foto-3-Hostel-1024x683.jpg

Bir ailenin evinde kalıyorsanız ve onlarla birlikte yemek yiyorsanız, günlük durumlarda yararlı olan kelimeleri öğrenmeye başlayacaksınız. Bunlar, yemek masasının etrafında kullanacağınız ifadeleri, günün nasıl geçtiğine dair genel sohbeti ve diğer yerel konuları içerir. Bu, ev sahibi ailenizle konuşurken bile her zaman doğal bir şekilde öğreneceğiniz anlamına gelir. Öğrenciler bu becerileri ev sahibi aile ile konuşarak ve iletişim kurarak uygularlar. ICOT College sizler için özenli seçimler yaparak konaklamanızın eğitiminiz kadar iyi geçmesi için elinden geleni yapar.

  • Yurt konaklaması

C:\Users\pro2000\Desktop\icot cork yurt.jpg

Öğrenci yurtları konaklama ile ilgili en iyi seçenekler arasında, yaşam düzeninin teşvik ettiği sosyal fırsatlar ve inşa edeceğiniz dostluklar ağı bulunmaktadır. Okuldaki akranları ile kalıcı arkadaşlıklar kurmak kesinlikle mümkün olsa da, konaklama yerinizde yeni arkadaşlar edinmek tamamen farklı bir deneyimdir. Öğrenci yurtları bu anlamda öğrenciler tarafından çok talep görmektedir.

  • Öğrenciler , konaklama iptal taleplerini konaklama başlangıç tarihinden 1 ay öncesinden bildirmelidir.

Faydalı Linkler

Okul sitesi: https://icot.ie/tr/

Okulun Youtube Videoları : https://www.youtube.com/channel/UCnF2Yn3h-666IWug_8_k6eg

ICOT College Instagram hesabı : https://www.instagram.com/icotcollege/

ICOT College Facebook hesabı : https://www.facebook.com/icotcollegedublin/

ICOT Cork Şube Google Harita: https://goo.gl/maps/q7zSqetvxZ9zPyne8

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

İrlanda’da dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz , İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurusu , okul başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesinde yapılabilir. İrlanda vize ücreti 92 €’dur. Bu aşamada Yero Yurtdışı Eğitim olarak, bütün öğrencilerimize ücretsiz eğitim danışmanlığımıza ek olarak ücretsiz vize danışmanlığı vererek , hazırlanacak evraklar , gerekli başvurular ve konsolosluklara ödenecek harç ücretleri gibi konularda yönlendirmeleri yapıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgili birimden randevusu alınıp, randevu günü geldiğinde parmak izi vermeye, pasaportunu ve hazırlanan evraklarını teslim etmeye kendileri gidiyorlar. Daha sonra eğer vize alması onaylamış ise 90 günlük öğrenci vizesi pasaportuna basılmış halde pasaport öğrenciye kargoyla iletiliyor. İrlanda’da Work and Study programı kapsamında hem dil eğitimi alıp hem çalışmak isteyen yani 25 hafta ve üzeri eğitime giden öğrenciler 90 günlük vizeleri olduğu için , vize uzatma işlemini İrlanda’da Garda Polis Merkezinden 300 Euro ücret karşılığında yapıp vizelerini 8 aya kadar uzatabilirler. Bu durumda öğrenci 25 haftalık bir eğitime kayıtlıysa , 6 ay eğitim alıp, ilk günden itibaren çalışma hakkına sahip olarak, okul bittikten sonraki 2 ayda kendi tercihleri doğrultusunda , çalışabilir , eğitim alabilir ya da İrlanda’yı gezerek 2 ayı bu seçeneklerden istediği şekilde değerlendirebilir. Garda dediğimiz Polis Birimi’ne başvuru yapmak için erken randevu almak gerekli olduğundan, Türkiye’deyken , daha İrlanda’ya gitmeden randevu almanızı önerip, nasıl ve nereden yapılacağına dair gerekli yönlendirmeler tarafımızdan yapılmaktadır. İrlanda’da vize uzatma işlemi eğitim alındığı sürece 3 defa yapılabilir. Yani öğrenci 33 haftalık x 3 defa uzatma süresiyle, toplamda 2 yıl İrlanda’da kalabilmektedir. Yurtdışı Seyahat Sigortasından da bahsedecek olursak, İrlanda’ya gitmeden önce yaptırmanız zorunludur. Okul tarafından veya sigorta şirketlerinden muhakkak yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda da yine, Yero Yurtdışı Eğitim danışmanınız detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin