HYANNIS INN MOTEL

HYANNIS INN MOTEL

Hyannis Inn Motel, Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinin Hyannis bölgesinde yer almaktadır. İşletme Work and Travel kapsamında öğrencileri housekeeping pozisyonunda iş istihdamı sağlamakta. Çalışanlar oda temizliği, çarşafların değiştirilmesi, odanın tozunun alınması, yerlerin süpürülmesi, banyonun temizlenmesi gibi işlerden sorumludur. Saatlik ücreti 12.75 $’dır. Haftada ortalama 32 saat alan öğrenciler overtime olarak 40 saatin üzerine çıkarlarsa, çıktıkları saatler için maaşlarının 1.5 katını kazanabilirler.

Öğrenciler Boston Logan Uluslararası Havaalanı iner ve shuttlelar ya da Peter Pan otobüs firması ile 1:30 saat içinde ulaşabilir.

İşletmenin kendi Web sitesi : https://www.hyannisinn.com/

Biz her sene ortalama 3-5 bandında öğrenci göndermekteyiz.

KONAKLAMA :

Cape Cod Hyannis bölgesinde konaklama fiyatları ortalama haftalık 100-150 $ bandındadır. Bu iş verenimizin sağladığı konaklama ücreti haftalık 120 $’dır. Cape Cod’da konaklama tarzı genelde klasik müstakil, arkada bahçesi olan Amerikan evleri şeklindedir. Ev içerisinde mutfak araç gereçleri, koltuk, yatak, dolap, TV bulunmaktadır. Kızlar ayrı odada erkekler ayrı odada kalmaktadır. Genelde konaklamalar iş yerlerine yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

PARA KAZANMAK:

Massachusetts eyaletinin asgari ücreti 2019 yılı için saatlik 12.00 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 12-13 $ bandındadır. Asgari ücretleri Amerika’nın birçok eyaletine oranla yüksek olduğu için Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahiptirler. Haftalık konaklamaücretleri bu eyalet için ortalama 100-150 $ bandındadır. Yüksek saatlik ücret ve 2. İş imkanı ile öğrenciler birikim sağlayabilmektedi.

İkinci iş alternatifleri için harita:

C:\Users\Hp\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\hyannis.png

İkinci iş imkanı oldukça fazla olan bu bölgede, öğrenciler genellikle otellere ve restorantlara başvuru yapmakta. İlk Türkiye’den yerleşip gittiğiniz işiniz deki çalışma saatlerini öğrendikten sonra ikinci işinizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Genelde otellerde sabahları çalışırken öğleden sonra ve akşamları restorantlarda, dondurmacılarda, hediyelik eşya dükkanlarında çalışabilirsiniz.

Motelin hemen yanında bulunan, Palio Pizzeria’da belki de akşam shiftinde iş bulabilirsiniz. Ayrıca Blue Moon Main Steet, Torino, şehrin çok ünlü restorantı Baxter’s Boathouse , Brazilian Grill, şehrin en ünlü dondurmacılarından olan Katie’s Homemade Ice Cream ya da zincir restorantlar Subway, Mc Donald’s gibi yerlerde kolaylıkla iş bulabilirsiniz.

SOSYAL HAYAT:

Hyannis bölgesine yılda ortalama 400-450 arasında Work and Travel öğrencisi gelmekte. Cape Cod’ın geneline baktığımızda bu sayı daha da artmakta. Türk oranı için ne az ne çok diyebiliriz. Cape Cod çok büyük bir bölge değil. Küçük küçük kasabaların birleşimi şeklinde bir yarım adadır. Hyannis de bu bölgelerden bir tanesi. Türkiye’deki yazlık bölgeler gibi düşünebilirsiniz. Hyannis bölgesi yaz aylarında zengin Amerika’lıların yazlık evlerinin olduğu bir bölgedir. Cape Cod’ın merkezi Hyannis diyebiliriz. Büyük şehir olmaması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Hyannis’de öğrenciler eğlencelerini gece parti mekanlarında lokal eğlencelerde(ev partileri gibi), country tarzı klasik Amerikan barlarında ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Öğrenciler aynı zamanda sahile gidebilir, çevredeki lokal müzeleri ziyaret edebilir ve beyzbol maçlarına katılabilirler. Cape Cod’da Work and Travel öğrencileri için bir komite bulunmakta. Bu komite öğrenciler için ücretsiz yemekler ve birçok etkinlik düzenlemekte. Her sene gelen J1 öğrencileri için “Welcome Pool Party” hazırlayıp sabırsızlıkla gelmenizi beklemekteler. Massachusettes Amerika haritasını baz aldığımızda kuzey batı tarafta kalması öğrencilere hem iş hem de sosyal hayatında kaliteli bir yaşama sahip olmalarını sunacaktır. Çünkü Amerika’da kuzeye çıkıldıkça eğitim seviyesi de yukarıya çıkmaktadır.

Komitenin internet sitesi : https://hellosummerj1.com/home

cape cod

GEZİLECEK YERLER:

Massachusettes eyaleti gezilebilecek yerler açısından oldukça zengindir. Öğrencilerin bulunduğu yerler Boston’a ortalama 1:30 saatlik mesafededir. Ayrıca öğrenciler day-off larında New York City’ye gitmek isterlerse 4 saatlik bir araba yolculuğu yeterli olacaktır. boston

ny

Massachusettes eyaletinin resmi web sitesi : https://www.mass.gov/

Capa Cod’un ziyaretçi sitesi : https://www.capecodchamber.org/

İlginizi çekebilir..

2023 Work & Travel Job Fair

Work and travel programı, Üniversite öğrencilerinin yaz tatillerinde ABD’de çalışıp gezme üzerine kurulmuş ve denetimi Amerika dış işleri bakanlığı tarafından organize edilen bir kültürel değişim ...
Hemen Arayın
E-Posta Gönderin