HOTEL TERRA JACKSON HOLE

HOTEL TERRA JACKSON HOLE

Hotel Terra Jackson Hole, Birleşik Devletler’de Wyoming eyaletinin Jackson şehrinin Teton Köyü’de bulunur. Kış nüfusu 350 olan Teton Köyü’ndeki spesifik işletme her yaz binlerce zengin Amerikalı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu kapsamda dönemsel olmak üzere her yaz bir çok farklı pozisyon için onlarca değişim öğrencisi ağırlamaktadır. Hotel Terra Jackson Hole İngilizce seviyelerize göre sizlere genel olarak Busser, Host/Hostess ve Housekeeper gibi pozisyonları sunacaktır. Pozisyonlar için saatlik ücret 5$+tips ya da 12$ olarak değişmektedir ve Jackson Hole downtownda 1, Teton Village’da 2 olmak üzere müsaitlik durumuna göre yerleşiminiz yapılacak 4-5 kişilik paylaşımlı konaklamanız için haftalık 150$ kira istemektedir. Downtowndaki housing için ücretsiz shuttle imkanınız olacak. Bu imkanlara ek, işvereniniz sezon içerisinde sizleri Temmuz- Ağustos aylarında gerçekleşecek Grand Teton Müzik festivalindeki Klasik, Rock ve Jazz müzikleri gibi bir çok festivallerin çoğunun ücretsiz olacağını bazılarının ise en fazla 12$ olacağını iletiyor. Kazandırdığı maddi ve manevi birikimleri sayesinde Hotel Terra Jackson Hole ve Wyoming eyaleti muhteşem bir yaz geçirmen için seni bekliyor!

Host/Hostess: İyi ingilizceli ve dış görünüşüne dikkat eden öğrenciler kapıda müşteri karşılama ve uygun masalara yönlendirme ile görevlidir.

Busser: İyi İngilizceli öğrenciler garsonlara yardımcı olurlar. Komilik gibi düşünebiliriz. Sipariş alımında, servis etmede ve müşteri sonrası temizliklerde rol oynarlar.

Housekeeper: Müşterisi ayrılmış ya da müşterisi mevcut odaların temizliğinden sorumlu kat görevlisi.

Hotel Terra Jackson Hole Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Hotel Terra Jackson Hole Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız…

JACKSON:

2019 Yazında 318 değişim öğrencisi ağırlayan şehirde Türk öğrenci sayısı sizi rahatsız edecek fazlalıkta değildir. Şehir içinde bisiklet ya da otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İşvereniniz Jackson’daki konaklamanız için Teton Village’a yapacağınız otobüs seferlerini ücretsiz olması adına size kart çıkaracak. Şehre gelirken Jackson Hole Havaalanı’na ineceksiniz. Yaklaşık 15 dk sürecek mesafeden sonra şehir merkezine ulaşım sağlayacaksınız. Otobüs kullanabileceğiniz gibi şehir merkezine uber ya da taksi ile de geçebilirsiniz.

Jackson Şehri Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Jackson Şehri Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız…

PARA KAZANMAK:

Wyoming eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 7.25 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 9-13$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalama olmasına karşın Wyoming eyaleti; Work&Travel programında öğrencilerin ciddi maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmaları sayesinde birikim sağlayabilmektedirler. Otelde çalışacağınız için düzenli bir schedule’a sahip olacaksınız ve bu düzen sayesinde aşağıda görselini paylaştığımız 2. iş imkanlarından hayalini kurduğunuz ek işleri kendinize rahatlıkla sağlayacaksınız.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Haritada gördüğünüz 2. iş imkanları çerçevesinde değişim öğrencileri çevrelerindeki restaurant ve barlar başta olma üzere oteller hediyelik eşya dükkanları, marketler ve benzin istasyonlarında kendilerine 2.iş bulabilmekteler. Otelde çalışma saatleriniz düzenli olacağından akşam saatleriniz için rahatlıkla alternatif oluşturabilirsiniz.

SOSYAL HAYAT VE GEZİLECEK YERLER:

Bu eyaletin büyük şehirleri olmasına karşın daha çok dağlık, küçük kasabalara ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Öğrenciler genel olarak Wyoming eyaletinin eşsiz doğasında hiking, dağ bisikleti yaparak, ev partileri düzenleyerek zaman geçirirler. Bunlara ek Western havasını iliklerinize kadar hissettirecek kovboy barları ve Rodeo gösterilerinde gerçek Amerikan kültürünü deneyimlerler. Wyoming, Amerika haritasını baz aldığımızda kuzeye doğru orta-batı tarafta kalması öğrencilere hem iş hem de sosyal hayatında kaliteli bir yaşama sahip olmalarını sunacaktır. Çünkü Amerika’da kuzeye çıkıldıkça eğitim seviyesi de yukarıya çıkmaktadır. Jackson şehri haricinde çevrenizde off day’lerinizde Casper ve Cody şehirlerine gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Casper: Jackson’a 4saat 40dklık mesafede olan Casper, eyaletin en çok kültürel mekan bulunduran ve 2.büyük şehridir. Eyaletin finans ve ticaret merkezi de olan Casper için 2 günlük bir gezi planlaması yeterli olacaktır.

Cody: Jackson’a 5 saatlik mesafede Cody, Amerika’nın kovboy kültürünün en yoğun yaşandığı şehirdir. Buraya mutlaka gece rodeosuna gitmenizi tavsiye ederiz.

Casper ve Cody dışında Birleşik Devletler’in dünyaca ünlü milli parklarından Yellow Stone’a mutlaka gidilmelidir. Bunun dışında Grand Teton, Lamar Valley de kartpostal misali doğasıyla Instagram’ınızı şenlendirecek kareler yakalamanızı sağlayacaktır. Hayatınızda kolay kolay elde edemeyeceğiniz doğa ve bu eşsiz doğadaki eyalete özgü hayvanlar keşfedilmek üzere sizi bekliyor.

Wyoming Eyaleti Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Wyoming Eyaleti Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız…

YE-RO HER YERDE SENİNLE

İlginizi çekebilir..

Dubai

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlıdır. 1969 yılına kadar İngiliz sömürgesi olduğu için şehirde İngiliz esintilerine rastlanmaktadır. Önceleri küçük bir sahil kasabası olan Dubai’de, balıkçılıkla geçim sağlanırken ...