HOLIDAY INN EXPRESS-PETOSKEY-MI

HOLIDAY INN EXPRESS-PETOSKEY-MI

Holiday Inn Birleşik Devletler’in ve Dünya’nın birçok eyaletinde bir otel zinciridir. Holiday Inn Express Petoskey, Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaletinde yer alan ve Emmet ilçesinde yer alan bir şehirdir. Şehrin nüfusu 26 Kasım 2009 tarihinde toplam nüfusu 5,670’dir

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://www.petoskey.com/

Holiday Inn Express İnternet Sitesi: https://www.ihg.com/holidayinnexpress/hotels/us/en/petoskey/ptylr/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-EX-_-US-_-PTYLR

Şehrin Gezi Rehberi: https://www.youtube.com/watch?v=4lnd0f-VIFg

PARA KAZANMAK:

Michigan eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 9.45 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 9-11$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalama olmasına karşın Michigan son dönemlerde oldukça popüler bir work and travel lokasyonudur. Bazı özellikleri ile 2. kez work and travel programına katılan öğrencilerin tercih ettikleri lokasyonlarda ilk 3’te. Öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmaları hem de konaklamaları için haftalık ortalama 70-100$’dan fazla kira vermemeleri sayesinde birikim sağlayabilmektedirler. Aşağıdaki harita ikinci iş bulma konusunda sizlere faydalı olacaktır:

2.İŞ OLARAK ÇALIŞILABİLECEK YERLER:

Buffalo Wild Wing: Burası Petoskey’in en ünlü kanatçılarından. Birçok farklı sosuyla müşterilerine hizmet vermektedir. Bu işletmede Cook, Line Cook, Diswasher, Server, Busser olarak pozisyon bulabilirsiniz. Saatlik ücreti 10$ fakat bahşişli işlerde bu değişiklik göstermektedir.

Courtyard by Marriott: Bu oteller zincirinde çalışmak için birçok pozisyon bulacaksınız. Pozisyonlar Housekeeping, Room Attendent

SOSYAL HAYAT:

11.000 göl, plaj artı başlıca şehirlerde kültürel organizasyonlara sahiptir ve Michigan bir üniversite bölgesidir. ABD’de ki 5 büyük gölün 4’ü ile çevrilidir. Tatil alanların çoğu Lake Michigan üzerindedir örneğin kuzeyde Mackinaw Island.

Michigan yerli öğrenci ve diğer geçici işçilerin de ilgi alanındadır. Glen Arbor güzel bir bölgedir fakat önceki Work and Travel katılımcıları araba olmadan gitmenin çok zor olduğunu söylemektedir.

Work and Travel öğrencileri Mackinac Island’da birçok yaz işi bulunabilir. Burası yaklaşık 5 mil uzunluğunda Kanada sınırına yakın küçük bir tatil yeridir. Adada motorlu araçlara izin verilmemektedir; atlar, faytonlar ve bisikletler kullanılmaktadır. WAT öğrencileri padicap işinin yanı sıra adanın çoğu pahalı otelinde, dükkanlarında ve turistlik etkinliklerde iş bulunabilir.

Petoskey Michigan’ın turistik ilçelerinden biridir. Küçük bir kasaba olmasına rağmen çevredeki birçok tursitik işletme sayesinde yazları burada hareketli geçer ve Work and Travel öğrencilerinin 2.iş bulma şansları çok fazladır.

NY’dan Mackinac Island’a otobüsle gidiş ortalama 30 saat sürmektedir. Bu yüzden uçak biletinizi direk olarak Michigan’a almanız önemlidir.

GEZİLECEK YERLER:

Michigan, ABD’nin orta batısında yer alan bir eyalettir ve eyaletteki her nokta göl kıyışana en fazla 10 km uzaklıktadır. Mississipi Nehri’nin doğusunda yer alan en geniş eyalettir. Güneyinde Indiana, Wisconsin ve Ohio eyaletleriyle komşudur. Superior Gölü, Michigan Gölü ve Hugon Gölü’ne çok geniş kıyısı vardır. Erie Gölü’nde ise küçük bir kıyı şeridine sahiptir.

Eyaletin başkenti olan Lansing, aynı zamanda büyük şehirlerden biridir. Lansing dışında diğer bilinen şehirleri ise Detroit, Flint, Petoskey, Grand Rapids ve Ann Arbor’dur. Ann Arbor yaklaşık 120 binlik bir nüfusa sahiptir ve Michigan Üniversitesi’nin ana kampüsü burada bulunmaktadır. Şehrin Michigan Gölü ile buluştuğu noktada genişçe bir plaj vardır ve güneşin batışının en güzel izlendiği yer olarak nitelendirilir.

Michigan Resmi İnternet Sitesi: https://www.michigan.gov/som/

TÜRK ORANI:

Bu bölgedeki Türk öğrenci sayısı yaklaşık her sene 8-10 arasındadır.

Holiday Inn Express Petoskey ingilizce seviyelerinize göre sizlere genel olarak Guest Service, Server assistant, Server, Cook, Dishwasher, housekeeping ve room attendant gibi pozisyonları sunacaktır. Pozisyonlar için saatlik ücret 11$ ve otele 3 km’den daha yakın konaklamanız için haftalık sadece 100$ kira istemektedir. Emin olun ki zincir bir otelde çalışmak sizlere çok fazla şey katacaktır. Kazandırdığı maddi ve manevi birikimleri sayesinde Holiday Inn ve Michigan eyaleti muhteşem bir yaz geçirmen için seni bekliyor!