HILTON GARDEN INN

Hilton Garden Inn Birleşik Devletler’de South Dakota eyaletinin Rapid City şehrinde yer almaktadır. Hizmet kalitesinden asla ödün vermeyen Hilton Garden her yaz Housekeeper pozisyonu altında onlarca değişim öğrencisi ağırlamaktadır. Pozisyon için saatlik ücret 10$ kazandırmakta ve Otele yaklaşık 3-4 km mesafede 2-4 kişilik paylaşımlı konaklamanız için haftalık sadece 65$ kira istenmektedir. Bu imkanlara ek, işvereniniz sezon içerisinde sizleri Rushmore Dağı, Badlands Ulusal Park gibi dünyaca ünlü doğa harikalarına götürmeyi vaat ediyor. Çalışırken öğrencilere verilecek gömleklerin dışında sizin de çalışırken giyeceğiniz siyah pantolon ve siyah ayakkabı almanız isteniyor. Kazandıracağı maddi ve manevi birikimleri sayesinde Hotel Garden Inn ve South Dakota eyaleti muhteşem bir yaz geçirmen için seni bekliyor!

Housekeeper: Müşterisi ayrılmış ya da müşterisi mevcut odaların temizliğinden sorumlu kat görevlisi.

Hilton Garden Inn Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Hilton Garden Inn Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız…

RAPİD CİTY:

2019 Yazında 237 değişim öğrencisi ağırlayan şehirde Türk öğrenci sayısı sizi rahatsız edecek fazlalıkta değildir. Şehir içinde bisiklet ya da otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs tercihleri için hafta içi 17.50, cumartesi günleri ise 16.40’tan sonra sefer bulamayacağınızı söylemek isteriz. Pazar günleri ise hiç sefer yoktur. Otobüs bilet fiyatları 1,50$ şeklindedir. Aktarmalar ise ücretsiz yapılabilmekte. Şehir içinde yaklaşık 35 dakikada bir sefer düzenlenmektedir. Şehre gelirken Rapid City havaalanına ineceksiniz ve ardından 20 dklık mesafeden sonra şehir merkezine ulaşacaksınız.

Rapid City Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Rapid City Şehir Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız…

PARA KAZANMAK:

South Dakota eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 9.10 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 9-11$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalama olmasına karşın Sout Dakota eyaleti; Colorado, Wyoming, Utah ve Montana eyaletlerinde olduğu gibi Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmaları hem de konaklamaları için haftalık ortalama 95$’dan fazla kira vermemeleri sayesinde birikim sağlayabilmektedirler. Otelde çalışacağınız için düzenli bir schedule’a sahip olacaksınız ve bu düzen sayesinde aşağıda görselini paylaştığımız 2. iş deryasından hayalini kurduğunuz ek işleri kendinize rahatlıkla sağlayacaksınız.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Haritada gördüğünüz 2. iş imkanları çerçevesinde değişim öğrencileri çevrelerindeki restaurant ve barlar başta olma üzere oteller hediyelik eşya dükkanları ve benzin istasyonlarında kendilerine 2.iş bulabilmekteler. Otelde çalışma saatleriniz düzenli olacağından akşam saatleriniz için rahatlıkla alternatif oluşturabilirsiniz.

SOSYAL HAYAT VE GEZİLECEK YERLER:

Bu eyaletin büyük şehirleri olmasına karşın daha çok dağlık, küçük kasabalara ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Neyse ki Work&Travel programı için büyük şehirlerden olan Rapid City’den teklif aldınız. Yukarıdaki haritadan da gördüğünüz gibi elinizin altında sayısız alternatif olacak ve şehir hayatının tadını çıkaracaksınız. South Dakota, Amerika haritasını baz aldığımızda kuzey tarafta kalması öğrencilere hem iş hem de sosyal hayatında kaliteli bir yaşama sahip olmalarını sunacaktır. Çünkü Amerika’da kuzeye çıkıldıkça eğitim seviyesi de yukarıya çıkmaktadır. Rapid City dışında daha büyük şehirlere gidip gezme ve daha büyük eğlencelere katılabilmeniz için sizlere tavsiyemiz; Sioux Falls, Deadwood gibi büyük şehirlerdir.

Sioux Falls: Rapid City’ye yaklaşık 5 saatlik mesafede olan South Dakota’nın en büyük şehridir. Kültürel açıdan çok zengin olan şehirde sayısız festival düzenlenir. Off day’inizi kusursuz değerlendirmek isterseniz Sioux Falls’da Caz-Blues festivallerini mutlaka değerlendirmelisiniz. Rapid City’den ortalama 50 dolar karşılığında otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat otobüs seferlerinin genel olarak günde sadece 1 sefer olduğunu mutlaka belirtmek isteriz. Gezi planınızı buna göre şekillendirmelisiniz.

Deadwood: Rapid City’ye 45 dklık mesafede olan Deadwood tarihi ve kültürü ile ön plana çıkmıştır. Sokaklarında yürürken bunu fazlasıyla hissedeceksiniz. Güzel sokaklarını keşfettikten sonra Gem Variety Tiyatrosu ve Bullock-Clark Binası’nı mutlaka görmelisiniz.

Sioux Falls, Deadwood dışında Keystone’daki dünyaca ünlü ve Amerika’nın sembollerinden olan Rushmore Dağı bizleri bu eyalete çeken mükemmel bir ayrıntıdır. Ayrıca eyaletin Badlands, Wind Cave, Custer Milli parkları gibi doğa harikası opsiyonları sunması öğrencilerin hayatları boyunca belki bir daha deneyimleyemeyeceği anlar yaşatacaktır.

South Dakota Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

South Dakota Eyaletinin Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız…

cid:image003.jpg@01D6062F.10AAB1E0

YE-RO HER YERDE SENİNLE

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin