GÜNEY AFRİKA DİL OKULLARI

cape town dil okullariCAPE TOWN
Değişik kültürlerin muhteşem bir doğada buluştuğu bir ortamda İngilizce öğrenmenin yeni yoludur. Son yıllarda en çok ziyaret edilen turistik yerlerden biri olan Cape Town rahatlatıcı atmosferi ve çok değişik kültürlerin yaşandığı yaşam tarzı ile Güney Afrika’nın en güzel şehridir. Alabildiğine uzun kumsallar, şarap mahzenleri, altın madenleri, birbirinden farklı türde binlerce kuş çeşidi, Masa Dağı’nın eşsiz manzarası bu dağda bulunan 5000 üzerinde bitki çeşidi ile Cape Town birçok güzellik sunmaktadır.
Cape Town’da doğal bir yaşamın haricinde lüks bir tatil için de aradığınız bir çok şeyi bir arada yaşayabileceğiniz bir şehirdir. Cape Town, bir yanda şık restoranları, alışveriş merkezlerini, hoş otelleri, bir yanda ise müzeleri ve kültürel etkinlikleri içinde barındıran bir şehir. Ülkemizde kış ayları yaşanırken, Cape Town’un gökyüzünde parlayan güneş, bu şehri ziyaret etmek için ilk nedenlerden bir tanesidir.

GEZİLECEK YERLER
Table (Masa) Dağı: Bu dağ Afrika için gerek turistik, gerekse doğal güzellik olarak oldukça önemli olan bir dağdır. 1086 metre yüksekliğinde olan bu dağın en tepesi bir masa biçiminde düz olduğu için bu ismi almıştır. Masa Dağı’nın zirvesine şehirden teleferikle çıkabiliyorsunuz. Dağın tepesinden görünen şehir manzarasının yanı sıra bu dağda bulunan 1,470 çeşit bitki türü ile bir kez daha bu şehre hayran kalacaksınız.tabledagi
Victoria ve Alfred Limanları: Cape Town’un oldukça güzel bir liman şehridir, ve bu güzel liman şehrine ayrı bir özellik katan ise; Victoria ve Alfred Limanlarıdır. Bu limanları sadece turistlerin gezdikleri bir yer olarak düşünmek yanlış olur! bu limanlar, şehir halkı içinde oldukça önemli bölgelerdir.
Liman bölgesinde bulunan alışveriş mekânları, enfes yemeklerin tadına bakabileceğiniz restoranlar, iki adet dev akvaryumu, müzeleri ve eğlence adına arayabileceğiniz bir çok şeyi bir arda bulabileceğiniz bir bölge.
Bu limanlarda sadece yemek yemek ya da alışveriş için değildir. Bu limanlardan kalkan gezi tekneleriyle Cape Town’un güzel koylarını ziyaret edebilirsiniz. Özellikle Robben Adası turu, en çok ilgi çeken geziler arasında yer alır. Robben Adası’nda bir çok mahkumla birlikte Nelson Mandela’nın 27 yıl hapsedildiği hapishane ve bir kale bulunmaktadır.

alfredlimani
Old Town (Eski Şehir) Evi: Bu bina şehirde ilk olarak ahşap kaplama olan dış çephesiyle dikkat çekmektedir. 1755 senesinde Cape Town’un ilk kamu binası olarak inşa edilmiş ve senato olarak kullanılmıştır. 1914 senesinde şehrin ilk sanat müzesi haline gelen bu bina, günümüzde de eski Hollanda sanatının en önemli örneklerinden olan Michaelis Koleksiyonu eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca odaları konserler için de kullanılmaktadır.

oldtown

AKTİVİTELER
Bir tatilden ne beklersiniz? Eğlence, dinlenme, sesiz sakin bir ortam, enfes yemekler, ilginç aktiviteler, güzel bir doğa… siz bir tatilden ne beklerseniz bekleyin, Cape Town tüm beklentilerinizi karşılayacaktır.
Cape Town’un her zevke hitap eden bir şehir olmasının en belirgin özelliği bu şehirde yapılan aktivitelerdir. Penguenlerle birlikte denize girmek, yüksek tepelerden paraşütle atlamak, okyanus dalgaları arasında sörf yapmak, golf sahalarında golf oynamak, deve sırtında safari yapmak gibi bir çok çeşitli aktiviteyi bir arada yapabileceğiniz bir şehir.

CAPE TOWN ULAŞIM
Bu şehirde ilk olarak dikkat çeken çevrenin oldukça temiz olduğudur. Ana yollar oldukça geniş ve temizdir, ve buna istinaden de bu şehirde trafikte oldukça rahattır. Otobüs ve taksi seçenekleriyle ulaşımınızı, kolaylıkla sağlayabilirsiniz.
Gez: Liman bölgesini gez.
Gör: Ümit Burnu’nu gör.
Keşfet: Masa dağında bulunan bitkileri keşfet.
Eğlen: Liman bölgesinde bulunan mekânlarda eğlen.
Satın al: Mücevher satın al.
Tadını çıkar: Penguenlerle denize girmenin tadını çıkar.

 

DİL OKULLARI

EC
eccapetown
IH
ih