GRIFFITH COLLEGE LIMERICK

C:\Users\pro2000\Desktop\45556250_1465119536924600_4993155813838159872_o.jpg

GRIFFITH COLLEGE LIMERICK

C:\Users\pro2000\Desktop\45556250_1465119536924600_4993155813838159872_o.jpg

1974 yılında kurulan Griffith College, Dublin, Cork ve Limerick’deki kampüslerinde binlerce öğrencisi ile İrlanda’nın en büyük bağımsız üçüncü düzey kurumudur.

40 yılı aşkın bir süre önce kurulan Griffith College, öğrenci başarısı için ulusal ve büyüyen bir uluslararası üne sahiptir. Kolej, öğrencilere birinci sınıf dersler ve mükemmel çalışma materyalleri sunmak için kıskanılacak, ödüllü bir ün kazanmıştır.

Neden Griffith College Limerick ?

Limerick’in konumu, İrlanda’nın Batı’sının birçok cazibe merkezini keşfetmek için en iyi yer olmasını sağlar. Çok güzel plajları olan Atlantik Okyanusu, Killaloe gölü ve muhteşem Moher Kayalıkları, Limerick’e arabayla kısa bir mesafededir. Limerick City ziyaretçileri kesinlikle görülecek ve yapılacak şeyler bulmakta sorun yaşamazlar. Burada geleneksel İrlanda müziği, en kaliteli restoranlar , sinemalar, tiyatrolar, müzeler, konserler ve çok çeşitli spor olanakları dahil olmak üzere ilgi çekici öğrencilere yönelik birçok cazibe merkezi bulacaksınız. En önemlisi, insanların olağanüstü sıcakkanlı olması, öğrencilerin kendilerini iyi hissetmelerini ve kurslarından maksimum faydayı almalarını sağlar.

Limerick canlı, öğrenci odaklı bir şehir. O’Connell Bulvarı’na dayanan Kolej, kentin kalbinde yer almaktadır.

İngilizce eğitim programları , kişisel ve mesleki gelişim konusunda size yardımcı olmak amaçlandığı için akıcılık ve doğru çalışmanın odak noktası olacaktır, hem de izlemeye karar verdiğiniz yaşam yolunda size bir avantaj sağlar.

  • Konuşma Dinleme, Okuma ve Yazma becerilerinde güven.
  • Görev tamamlama ve iletişim becerilerine vurgu yapan rahat ve konforlu sınıf ortamı.
  • Öğrencilerin zamanlarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayan yüksek kaliteli bir öğretim ekibi.
  • Gerekirse Griffith College’ın lisans veya lisansüstü programlarına geçişi desteklemek için ilerleme fırsatları.

C:\Users\pro2000\Desktop\11694761_603508803085682_919918738380260168_n.jpg

Sunulan Programlar

Konaklama

Aile Yanında Konaklama

C:\Users\pro2000\Desktop\339351_248686321901267_308873651_o.jpg

Griffith Dil Okulu Enstitüsü, okula yakın aile yanında konaklama imkanı sunmaktadır. Tüm ev sahibi aileler, atanmadan önce denetlenir ve İrlanda’da okurken tüm öğrencilerin konforlu konaklamasını sağlamak için dikkatle seçilir.

  • Öğrenciler , konaklama iptal taleplerini konaklama başlangıç tarihinden 1 ay öncesinden bildirmelidir.

Faydalı Linkler

Griffith College web sitesi : https://www.griffith.ie/

Dil Okulu nedir ? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

İrlanda Hakkında önemli bilgiler : https://www.youtube.com/watch?v=ScrkCHL3Fzk

Graffith College Youtube : https://www.youtube.com/user/GriffithCollegeIRE

Graffith College Instagram hesabı : https://www.instagram.com/griffithcollege/

Graffith College Facebook hesabı : https://www.facebook.com/GriffithCollegeDublin

Graffith College Twitter hesabı : https://twitter.com/griffithcollege

Graffith College Limerick Google maps : https://goo.gl/maps/t1YY5shJGg7TzdyH6

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

İrlanda’da dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz , İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurusu , okul başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesinde yapılabilir. İrlanda vize ücreti 92 €’dur. Bu aşamada Yero Yurtdışı Eğitim olarak, bütün öğrencilerimize ücretsiz eğitim danışmanlığımıza ek olarak ücretsiz vize danışmanlığı vererek , hazırlanacak evraklar , gerekli başvurular ve konsolosluklara ödenecek harç ücretleri gibi konularda yönlendirmeleri yapıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgili birimden randevusu alınıp, randevu günü geldiğinde parmak izi vermeye, pasaportunu ve hazırlanan evraklarını teslim etmeye kendileri gidiyorlar. Daha sonra eğer vize alması onaylamış ise 90 günlük öğrenci vizesi pasaportuna basılmış halde pasaport öğrenciye kargoyla iletiliyor. İrlanda’da Work and Study programı kapsamında hem dil eğitimi alıp hem çalışmak isteyen yani 25 hafta ve üzeri eğitime giden öğrenciler 90 günlük vizeleri olduğu için , vize uzatma işlemini İrlanda’da Garda Polis Merkezinden 300 Euro ücret karşılığında yapıp vizelerini 8 aya kadar uzatabilirler. Bu durumda öğrenci 25 haftalık bir eğitime kayıtlıysa , 6 ay eğitim alıp, ilk günden itibaren çalışma hakkına sahip olarak, okul bittikten sonraki 2 ayda kendi tercihleri doğrultusunda , çalışabilir , eğitim alabilir ya da İrlanda’yı gezerek 2 ayı bu seçeneklerden istediği şekilde değerlendirebilir. Garda dediğimiz Polis Birimi’ne başvuru yapmak için erken randevu almak gerekli olduğundan, Türkiye’deyken , daha İrlanda’ya gitmeden randevu almanızı önerip, nasıl ve nereden yapılacağına dair gerekli yönlendirmeler tarafımızdan yapılmaktadır. İrlanda’da vize uzatma işlemi eğitim alındığı sürece 3 defa yapılabilir. Yani öğrenci 33 haftalık x 3 defa uzatma süresiyle, toplamda 2 yıl İrlanda’da kalabilmektedir. Yurtdışı Seyahat Sigortasından da bahsedecek olursak, İrlanda’ya gitmeden önce yaptırmanız zorunludur. Okul tarafından veya sigorta şirketlerinden muhakkak yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda da yine, Yero Yurtdışı Eğitim danışmanınız detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

 

İlginizi çekebilir..

OXFORD

Oxford, İngiltere denince akla gelen şehirlerin başında gelmektedir. Ülkenin ortasında, Londra’nın kuzeybatısında ve Londra’ya yakın mesafede konumlanmıştır. Oxford Üniversitesi gibi köklü bir üniversiteyi barındırmasıyla şehri ...