GRIFFITH COLLEGE DUBLIN

C:\Users\pro2000\Desktop\470544_372002416164508_43571993_o.jpg

GRIFFITH COLLEGE DUBLIN

C:\Users\pro2000\Desktop\470544_372002416164508_43571993_o.jpg

1974 yılında kurulan Griffith College, Dublin, Cork ve Limerick’deki kampüslerinde binlerce öğrencisi ile İrlanda’nın en büyük bağımsız üçüncü düzey kurumudur.

40 yılı aşkın bir süre önce kurulan Griffith College, öğrenci başarısı için ulusal ve büyüyen bir uluslararası üne sahiptir. Kolej, öğrencilere birinci sınıf dersler ve mükemmel çalışma materyalleri sunmak için kıskanılacak, ödüllü bir ün kazanmıştır.

Neden Griffith College ?

İrlanda’nın en iyi dil okullarından biridir ve Dublin’in şehir merkezinde, eğlenceli ve güvenli bir ortamda en iyi İngilizce eğitimini sunar. Geniş bir yelpazede İngilizce dil kursları mevcuttur. Aynı zamanda Griffith College’da lisans programlarında okuyan uluslararası öğrencilere de İngilizce dil desteği sağlanmaktadır. Kolejin Dublin kampüsü yerinde konaklama ve öğrencilere kullanmak için mükemmel tesisler sunmaktadır. Heyecan verici ve sürükleyici bir ortamda, tüm dil seviyeleri için Dublin’de lider İngilizce kursu deneyimi için hazırlanın.

Üniversite kampüsünde İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Fiyatları oldukça uygundur. Ana dili İngilizce olan üst düzey öğretmen kadrosuyla, tüm seviyeler için eğitim vermektedir. 12 kişilik sınıflar en son teknoloji ile donatılmış olup dersler akıllı tahtalarda işlenmektedir. Okul şehir merkezine ve hava alanına 10 dakika uzaklıktadır. Griffith Üniversitesi İrlanda’nın en kaliteli dil okullarından olarak bilinmekte ve  önünden şehrin çeşitli yerlerine düzenli olarak otobüs mevcuttur. Dil okulu öğrencileri, diğer öğrenciler ile birlikte sosyal aktivitelere ve etkinliklere katılıp normal bir üniversite öğrencisi gibi kampüsün tüm imkanlarından faydalanabilmektedirler.

C:\Users\pro2000\Desktop\171753_188163167881768_1178990_o.jpg

Sunulan Programlar

Konaklama

Yurt konaklaması:

C:\Users\pro2000\Desktop\Single_Room_-GHR_IMG_0007_4-min-1500x1000.jpg

Griffith Halls of Residence, Griffith College Dublin kampüsü içinde öğrencilerin konaklaması amacıyla yapılmıştır. Dublin şehir merkezine sadece 15 dakika yürüme mesafesinde olan Griffith Halls of Residence, sadece Griffith öğrencileri için değil, aynı zamanda Dublin’deki üniversitelerden veya diğer  kurumlardan da öğrenci kabul etmektedir. (Yurt tipi konaklama sadece uzun dönem programlarına katılan öğrencilere sunulmaktadır.)

Aile Yanında Konaklama

Griffith Institute of Language Dublin, aile yanında konaklama imkanı sunmaktadır. Tüm ev sahibi aileler, önce denetlenir ve İrlanda’da eğitim alan öğrencilere konfor sağlamak için dikkatle seçilir.

  • Öğrenciler , konaklama iptal taleplerini konaklama başlangıç tarihinden 1 ay öncesinden bildirmelidir.

Faydalı Linkler

Griffith College web sitesi : https://www.griffith.ie/

Dil Okulu nedir ? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

İrlanda Hakkında önemli bilgiler : https://www.youtube.com/watch?v=ScrkCHL3Fzk

Griffith College Youtube : https://www.youtube.com/user/GriffithCollegeIRE

Griffith College Instagram hesabı : https://www.instagram.com/griffithcollege/

Griffith College Facebook hesabı : https://www.facebook.com/GriffithCollegeDublin

Griffith College Twitter hesabı : https://twitter.com/griffithcollege

Griffith College Dublin Ana Bina Google maps : https://goo.gl/maps/UwwbGSRDB62wBEAK8

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

İrlanda’da dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz , İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurusu , okul başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesinde yapılabilir. İrlanda vize ücreti 92 €’dur. Bu aşamada Yero Yurtdışı Eğitim olarak, bütün öğrencilerimize ücretsiz eğitim danışmanlığımıza ek olarak ücretsiz vize danışmanlığı vererek , hazırlanacak evraklar , gerekli başvurular ve konsolosluklara ödenecek harç ücretleri gibi konularda yönlendirmeleri yapıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgili birimden randevusu alınıp, randevu günü geldiğinde parmak izi vermeye, pasaportunu ve hazırlanan evraklarını teslim etmeye kendileri gidiyorlar. Daha sonra eğer vize alması onaylamış ise 90 günlük öğrenci vizesi pasaportuna basılmış halde pasaport öğrenciye kargoyla iletiliyor. İrlanda’da Work and Study programı kapsamında hem dil eğitimi alıp hem çalışmak isteyen yani 25 hafta ve üzeri eğitime giden öğrenciler 90 günlük vizeleri olduğu için , vize uzatma işlemini İrlanda’da Garda Polis Merkezinden 300 Euro ücret karşılığında yapıp vizelerini 8 aya kadar uzatabilirler. Bu durumda öğrenci 25 haftalık bir eğitime kayıtlıysa , 6 ay eğitim alıp, ilk günden itibaren çalışma hakkına sahip olarak, okul bittikten sonraki 2 ayda kendi tercihleri doğrultusunda , çalışabilir , eğitim alabilir ya da İrlanda’yı gezerek 2 ayı bu seçeneklerden istediği şekilde değerlendirebilir. Garda dediğimiz Polis Birimi’ne başvuru yapmak için erken randevu almak gerekli olduğundan, Türkiye’deyken , daha İrlanda’ya gitmeden randevu almanızı önerip, nasıl ve nereden yapılacağına dair gerekli yönlendirmeler tarafımızdan yapılmaktadır. İrlanda’da vize uzatma işlemi eğitim alındığı sürece 3 defa yapılabilir. Yani öğrenci 33 haftalık x 3 defa uzatma süresiyle, toplamda 2 yıl İrlanda’da kalabilmektedir. Yurtdışı Seyahat Sigortasından da bahsedecek olursak , İrlanda’ya gitmeden önce yaptırmanız zorunludur. Okul tarafından veya sigorta şirketlerinden muhakkak yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda da yine, Yero Yurtdışı Eğitim danışmanınız detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

 

İlginizi çekebilir..

Greenwhich English College, Melbourne (GEC)

Greenwhich English College, Melbourne (GEC) Greenwich English College, 2006 yılında RedHill şirketi tarafından kurulmuş ve kısa sürede edindiği eğitime profesyonel bakışı sayesinde her yıl 4000’in ...