Greenwhich English College, Melbourne (GEC)

Greenwhich English College,

Melbourne (GEC)

Greenwich English College, 2006 yılında RedHill şirketi tarafından kurulmuş ve kısa sürede edindiği eğitime profesyonel bakışı sayesinde her yıl 4000’in üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. Avustralya’da en iyi eğitim veren dil eğitim kurumlarının önde gelenlerinden bir okulumuzdur. Bünyesinde bulundurmuş olduğu çeşitli İngilizce ve sertifika kursları ile beraber sektörün öncülerinden olmayı kendine misyon edinmiştir. Bunun yanı sıra okulumuzun Melbourne’de bir şubesi ve business okulu vardır.

Melbourne, Avustralya’nın en eski şehirlerinden biridir. Nüfusu,ekonomisi,canlılığı ile turistlerin en çok uğradığı şehirlerin en başında gelmektedir. Oceans Drive, Melbourne’nün kesinlikle gidilmesi gereken yerlerindendir. Avustralya’nın en kozmopolit olan şehirlerinden biridir.Yapılan araştırmalara göre dünyanın en yaşanabilir yerlerinden biridir.

Greenwich English College, Melbourne’de şehir merkezinde bulunmaktadır. Sanat ve kültür şehir olmasından dolayı öğrenciler Greenwich eğitim farkını yaşarken bir yandan her türlü sosyal aktiviteyle yaşamlarına renk katacaklardır. Modern sınıflar ve deneyimli eğitimci kadrosuyla beraber Greenwich size unutulmaz bir deneyim yaşatmak için bekliyor.

Okulun Websitesi: Okulun Resmi WebSitesi

Melbourne Şehir Videosu : Melbourne Şehir Videosu

Okulun Konumu : Okulun Şehir Konumu

Okulun Tanıtım Videosu: Okulun Tanıtım Videosu

Neden Greenwich ? Neden Greenwich – Melbourne ?

   • Avustralya’da Göçmenlik İdaresi tarafından LEVEL 1 seviyesi verilen bir okuldur
   • LEVEL 1 olmasından dolayı Avustralya Vize’si konusunda öğrencilere avantaj sunar
   • 14 yıllık bir eğitim deneyimine sahip olması ile beraber öğrencilerine prestijli bir eğitim imkanı sunar.
   • Avustralya’nın en saygın eğitim kurumlarının en önde yer alan eğitim kuruluşlarındandır.
   • Aynı zamanda butik bir okul olarak da düşünülebileceği için öğretmenlerin öğrencilerle daha çok ilgilenme imkanı olacaktır.
   • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
   • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
   • Okuldaki Türk öğrenci sayısı azdır.
   • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve bilgisayar odaları bulunur.
   • Profesyonel bir eğitim ve alanında uzman görevli kadrosu.
   • Okulda öğrenci buzdolabı, mikrodalgası ve yemek odası bulunmaktadır
   • Dil eğitimi sonrası öğrencilerin kendi kariyer gelişimlerinde yardımcı olabileceği VET(Vacational Education Training ) kursları konusunda öğrencilere kendi bünyesinde bulunan çeşitli kursları sunar.
   • Avustralya’nın en çok ziyaret edilen şehrinde eğitim imkanı.
   • Öğrencilerin boş zamanlarında çeşitli sosyal aktivite düzenleyebilecekleri rekreasyon alanları

Greenwich-Melbourne Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Birçok öğrencimizin aklında hep şu soru vardır “Gittiğim şehirde nerde kalacağım, nasıl bir deneyim olacak, kalacağım aile güvenli mi?” Konaklama için seçilen aileler ülkenin eğitim bakanlığı tarafından akredite olan ve okul tarafından özenle seçilmiş ve belli şartlara sahip olan ailelerdir. Bundan dolayı ailelerin güvenilirliği konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Aileler bu işi uzun yıllardır profesyonel olarak yaptıkları için öğrenci memnuniyetine ve hassasiyetine önem vermektedirler. Öğrencimizin konaklama esnasında kendisi için önem taşıyan durumları (çocuklu aile istememe , evcil hayvanın olmaması vs..) daha gitmeden okula bildirdiğimiz için beklentileri yüksek oranda karşılanabilecektir.

Öğrencilerimiz genellikle ilk 4 haftalık süreç için aile yanı konaklamayı tercih ederler. Avustralyalı aileler ile tanışıp uzun süre kalacakları ülkenin kültürüne ve yaşamına alışmak için harika bir fırsattır. Aile yanı konaklama seçeneğinde aile, öğrenciye sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunarlar. Öğrencilerimiz konaklama bitiminden sonra, kendileri paylaşımlı evlerde oda ayarlayabilirler. Ortalama oda fiyatları haftalık 150-250 AUD arasında olacaktır. Okula uzaklık 15-55 dakika arasındadır. Minimum 16 yaş sınırı vardır.

Yurt konaklaması

Yurt Konaklama ise başka bir konaklama seçeneğimizdir. Yurtta konaklama tek kişilik oda veya çift kişilik oda şeklinde olabilir. Genellikle oda içinde banyo-tuvalet bulunmaktadır.Yurt konaklama seçeneği için Greenwich College, 2STAY adlı yurt tercihinde bulunmuştur.

 

Öğrencilere Sunulan Programlar

Genel İngilizce (20 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.

Yoğun İngilizce (30 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.

Akademik İngilizce – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.

İş İngilizcesi ve buna uygun spesifik iş İngilizcesi Kursları

TOEFL/IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.

Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.

Birebir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.

SAT/GMAT Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.

Pathways

Çok çeşitli Business sertifika ve Diploma programları (kendi bünyesinde)

Greenwich Sosyal Medya Hesapları

-GREENWICH FACEBOOK-

-GREENWICH YOUTUBE –

-GREENWICH INSTAGRAM-

 

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurtdışı Eğitim: Avustralya’daki öğrencimizin deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Avustralya’da 7 yıl yaşamış danışmanımızın deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Öğrencimizin Avustralya Vize Süreci Deneyimi

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

Öncelikle Avustralya vize başvurunuz online olarak yapılır. Evraklar Konsolosluğun kendi sayfasından adınıza açılan hesaptan PDF olarak sisteme yüklenir. Sadece parmak izi ve biyometri işlemleri için Konsolosluğun anlaşmalı olduğu VFS Global adlı aracı kuruluşa önceden randevu alarak başvurulur. Bazen konsolosluk görevlileri sizinle telefon üzerinden bir mülakat yapabilir. Vize başvurunuzu okulunuzun başlangıç tarihinden en az 4 hafta önce yapmalısınız .

Avustralya’da LEVEL 1 okulunda eğitim almak istiyorsanız öncelikle okuldan kayıt kabulü için GTE doldurmanız gerekecektir. GTE “The Genuine Temporary Entrant”öğrencinin Avustralya’ya neden gelmek istediği,Türkiye’ye döndüğü zaman nasıl bir kariyer planlaması yaptığını ve İngilizcenin kendi mesleğine nasıl katkıda bulunacağını finansal evraklar eşliğinde okula kayıt için başvurması şeklinde özetlenebilir.

Genelde Avustralya vize başvuruları çok kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre 3 haftadan daha fazla sürebilmektedir.

Vize başvurusu öncesinde Avustralya’da kayıt yaptırdığınız okul sizin sağlık sigortanızı yapar. OSHC, ( Overseas Student Health Cover ) Avustralya’da bulunduğunuz süre boyunca sağlık için gerekli olan bir sağlık sigortasıdır. Avustralya’da vizenizi uzatacağınız zaman aynı şekilde OSHC’yi de uzatmanız gerekecektir.

Avustralya vize başvurusu yapmadan önce eğitim ücretinin tamamını ödemelisiniz. Okul ödemesini yaptıktan sonra okulunuz COE ( Certificate of Enrollment ) gönderecektir. Barkodlu olacak bu evrakınız olmadan vize başvurusu yapamazsınız.

Avustralya’da uzatılabilen vize alabilmeniz için minimum 16 haftalık bir programa başvurmalısınız ve bu süre maksimum 52 hafta olabilir.

Yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz olacaktır. Okul tatillerinde ise herhangi bir sınırlama yoktur.

Başvurunuzu okulun size sağlayacağı konaklama olmadan da başvurabilirsiniz. Çoğu öğrencimiz konaklamasını gitmeden kendi ayarlıyor,vizenizi aldıktan sonra danışmanlarınızla konaklama opsiyonları için planlama yapabilirsiniz.

Son notumuz ise konaklama iptal detayları ile ilgili olacak. Kursun başlangıç tarihinden en az 14 gün önce yapılan iptallerde, bağımsız hizmet sağlayıcıların Greenwich’den tahsil ettikleri cezalar dâhil, Greenwich ‘ın ödemiş olduğu konut masrafları düşüldükten sonra tüm konaklama ücretleri iade edilir. İptal bildiriminin 14 günden az süre varken yapılmış olması durumunda, 2 haftalık konaklama ücreti ya da bağımsız hizmet sağlayıcıların Greenwich’den tahsil ettikleri cezalardan hangisi büyükse o tutar tahsil edilir.

Avustralya için şunu söyleyebiliriz ki; konaklama için vizeyi aldıktan sonra da ayarlayabilirsiniz. Konaklama ile ilgili karar verirken danışmanınız ile bu konuyu değerlendirmenizde mutlaka fayda olacaktır.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin