GRAND TARGHEE RESORT

GRAND TARGHEE RESORT

Grand Targhee Resort Birleşik Devletler’de Wyoming eyaletinin Alta köyünde bulunmaktadır. Hiking, kayak ve dağ bisikleti için her sene binlerce seçkin Amerikalı’yı ağırlayan işletme verdiği Premium hizmetler kapsamında her yaz onlarca değişim öğrencisini de misafir etmektedir. Grand Targhee Resort İngilizce seviyelerize göre sizlere genel olarak Housekeeper pozisyonunu sunacaktır. Pozisyonlar için saatlik ücret 9$ ve Idaho Driggs şehrindeki 3-5 kişilik paylaşımlı konaklamanız için haftalık 99$ kira istemektedir. Driggs’deki housing için ücretsiz shuttle imkanınız olacak. Kazandıracağı maddi ve manevi birikimleri sayesinde Grand Targhee Resort ve Wyoming eyaleti muhteşem bir yaz geçirmen için seni bekliyor!

Grand Targhee Resort Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Grand Targhee Resort Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

ALTA:

2019 yılında 16 değişim öğrencisi ağırlayan Alta, Türk öğrencilerin de oldukça nadir göründüğü bir Work&Travel şehridir. 2010 nüfus sayımına göre 394 kişilik bir nüfusa sahiptir.

Alta’da Hiking Yapmak İzlemek İçin Tıklayınız…

DRIGGS:

Konaklamanızın bulunduğu Driggs şehri Idaho eyaletinde bulunur ve Alta’ya yaklaşık 15 dklık mesafededir. Otobüs ile yapacağınız seferler için işvereniniz gerekli otobüs kartını sizler için temin edecektir. Driggs 2019 yazında sadece 6 değişim öğrencisi ağırlamıştır. Şehre gelirken Jackson Hole Havaalanı’na ineceksiniz ve işvereniniz sizi buradan karşılayacak. Yaklaşık 1 saatlik yoldan sonra şehir merkezine ulaşacaksınız.

PARA KAZANMAK:

Wyoming eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 7.25 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 8-13$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalama olmasına karşın Wyoming eyaleti; Work&Travel programında öğrencilerin ciddi maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmaları sayesinde birikim sağlayabilmektedirler. Çalışacağınız otel dağlık bir bölgede olmasına karşın konaklamanız buraya yaklaşık 24 km mesafedeki Idaho eyaletinin Driggs şehrinde bulunmakta. Otelde çalışacağınız için düzenli bir schedule’a sahip olacaksınız ve bu düzen sayesinde aşağıda görselini paylaştığımız konaklamanızın çevresindeki 2. iş imkanlarından hayalini kurduğunuz ek işleri kendinize rahatlıkla sağlayacaksınız.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Haritada gördüğünüz 2. iş imkanları çerçevesinde değişim öğrencileri çevrelerindeki restaurant ve barlar başta olma üzere oteller hediyelik eşya dükkanları, marketler ve benzin istasyonlarında kendilerine 2.iş bulabilmekteler. Otelde çalışma saatleriniz düzenli olacağından akşam saatleriniz için rahatlıkla alternatif oluşturabilirsiniz.

SOSYAL HAYAT VE GEZİLECEK YERLER:

Bu eyaletin büyük şehirleri olmasına karşın daha çok dağlık, küçük kasabalara ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Öğrenciler genel olarak Wyoming eyaletinin eşsiz doğasında hiking, dağ bisikleti yaparak, ev partileri düzenleyerek zaman geçirirler. Bunlara ek Western havasını iliklerinize kadar hissettirecek kovboy barları ve Rodeo gösterilerinde gerçek Amerikan kültürünü deneyimlerler. Wyoming, Amerika haritasını baz aldığımızda kuzeye doğru orta-batı tarafta kalması öğrencilere hem iş hem de sosyal hayatında kaliteli bir yaşama sahip olmalarını sunacaktır. Çünkü Amerika’da kuzeye çıkıldıkça eğitim seviyesi de yukarıya çıkmaktadır. Driggs dışında gezmenizi tavsiye edeceğimiz şehirler; Boise, Casper ve Cody.

Boise: Idaho eyaletinin başkenti olan şehir aynı zamanda en kalabalık yerdir. Şehir hayatını deneyimlemek isteyen öğrenciler yaklaşık 5 saat sürecek bir yolculuk ile başkente gidebilir.

Casper: Driggs’e 5saat 40dklık mesafede olan Casper, eyaletin en çok kültürel mekan bulunduran ve 2.büyük şehridir. Eyaletin finans ve ticaret merkezi de olan Casper için 2 günlük bir gezi planlaması yeterli olacaktır.

Cody: Driggs’e 6 saatlik mesafede Cody, Amerika’nın kovboy kültürünün en yoğun yaşandığı şehirdir. Buraya mutlaka gece rodeosuna gitmenizi tavsiye ederiz.

 

Boise, Casper ve Cody dışında Birleşik Devletler’in dünyaca ünlü milli parklarından Yellow Stone’a mutlaka gidilmelidir. Bunun dışında Grand Teton, Lamar Valley de kartpostal misali doğasıyla Instagram’ınızı şenlendirecek kareler yakalamanızı sağlayacaktır. Hayatınızda kolay kolay elde edemeyeceğiniz doğa ve bu eşsiz doğadaki eyalete özgü hayvanlar keşfedilmek üzere sizi bekliyor.

Wyoming Eyaleti Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Wyoming Eyaleti Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız…

sunrise-in-grand-teton-national-park---jackson-wyoming-wallpaper

YE-RO HER YERDE SENİNLE

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin