GRAND HYATT– VAIL

C:\Users\Lenovo\Desktop\Grand-Hyatt-Vail.jpg

C:\Users\Lenovo\Desktop\Grand-Hyatt-Vail.jpg

Grand Hyatt Vail lüx bir dağ ve kayak otelidir. Grand Hyatt oteller zincirine bağlıdır. Öğrencilerimiz bu otelde genellikle restoran ve otel çalışanı olarak görev alırlar ve ücretler de pozisyonlara göre değişmektedir. Mesela Server Assistant’ın görevi garsonun iş yükünü azaltmak, masaları temizlemek, yemek ve içecek taşımak, kirli tabakları mutfağa taşımaktır ve kazancı saatlik 10$+tiptir. Baristanın görevi çay, kahve vb içecekleri yapabilmek, bunları yaptığı aletleri temiz tutmak, kasayla ilgilenmektir ve kazancı 12.50$+tiptir. Housekeeping misafir odalarının temizliğinden sorumlu iken Groundskeeping ortak kullanım alanlarının temizliğinden sorumludur. İkisinin kazancı da 15$+tiptir. Önceliği para kazanmak olan öğrencileri tatmin edecek bir işletmedir.

Biz bu sene Grand Hyatt’a 6 öğrenci yerleştirdik ve bunun yaklaşık 10 katı toplamda çalışanları vardır. Şehirde Türk oranı oldukça azdır.

Öğrenci Amerika’ya biletini Denver havaalanına alır ya da iç aktarma yaparsa Denver’den servislerle Vail’e kolaylıkla varabilir.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://www.vail.com/

Grand Hyatt Vail İnternet Sitesi: https://www.hyatt.com/en-US/hotel/colorado/grand-hyatt-vail/egegh

PARA KAZANMAK:

Colorado eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 11.10 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 11-14$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalamanın bir tık üstünde olması dolayısıyla Colorado; Wyoming, Utah ve Montana eyaletlerinde olduğu gibi Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmalarıyla güzel birikim yapabilirler. Şehirde konaklama ücretleri ise haftalık 150-200$ arasında değişmektedir. Bu da saatlik ücretlerle doğru orantıda bir fiyatlandırmadır.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Vail uzun bir yolun kenarına yerleşmiş işletmeler, oteller ve evlerden oluşan bir şehirdir. İş imkanları haritaya sığdığından daha fazladır. Grand Hyatt yakınlarında Eagle Point, Simba Run Vail, Vail Run Resort ve The Ritz Carlton Club gibi birçok işletme vardır ve bunların hepsi potansiyel 2. İştir.

SOSYAL HAYAT:

Colorado eyaleti daha çok dağlık, küçük kasabalara ev sahipliği yapar. Bu küçük kasabalar aynı zamanda zengin Amerikalıların gerek yazın gerek kışın favori tatil yerlerindendir. Küçük kasabaların yoğunlukta olması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini gece kulüplerinden çok lokal eğlencelerde (ev partileri, barlar gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Uzun doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışı ve kano yapmak bu eyalette yazın yapılacak aktivitelerin başında gelir. Otomobil fuarları, maçlar, çalışan yemekleri ve tatil kutlamaları da öğrencinin yazına renk katacak etkinliklerdendir.

Vail’deki Güncel Aktiviteler: https://vailchamber.org/

GEZİLECEK YERLER:

Öğrenciler izin günlerini sadece 3 saat uzaklıkta olan ünlü Rocky Mountain National Park’a giderek değerlendirebilirler. Ya da büyük şehir özlemlerini gidermek istediklerinde 1.5 saat uzaklıktaki eyalet başkenti Denver’e gidip alışveriş yapabilirler. Aynı zamanda bol vakti olduğu takdirde Wyoming’e Yellowstone National Park’ı görmeye, Utah’a Salt Lake City’yi gezmeye otobüsle gidebilir.

Colorado Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Colorado Eyaletinin Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

rocky mountain

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin