FRANCES KING SCHOOL OF ENGLISH – LONDRA

https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63058/640x480/4.jpg

FRANCES KING SCHOOL OF ENGLISH – LONDRA

Okul 1973 yılında Londra’da kuruldu. Mükemmelliğe olan bağlılığı ile yılda yaklaşık 4000 öğrenciyi ağırlayan lider bir İngilizce Dil okulu haline getirdi.

Londra okulu, Londra’nın merkezindeki güzel bir semt olan Kensington’da. İster genel İngilizce ister IELTS / FCE / CAE Sınav Hazırlığı eğitimi alıyor olsun, her yaştan yetişkin öğrencilere keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak aktiviteler ve konaklama imkanları sunan yüksek kaliteli İngilizce dil kursları sunuyor. Ayrıca aileler ve çocuklar için İngilizce dil kursları ile birlikte Kensington’da gençler için bir yaz kampı sunuyor.

Frances King, ayrıca, okuldan ayrılanlar ve mezunlar için iş eğitim programları sunan merkezi bir Londra koleji olan QuestProfessional’i de içeren Business Education Group’un bir parçasıdır.

Her öğrencinin geçirdiği süre boyunca kaydettiği ilerlemeyi önemseyen okul,her öğrencinin Londra veya Dublin’de birlikte olma deneyiminin keyfini çıkarmasını istiyor.

Frances King’de öğrenciler, İngilizce dil becerilerini geliştirirken yeni insanlarla tanışabilecekleri ve Londra’yı keşfedebilecekleri bir ‘Öğrenme Atmosferi’ yaşarlar.

Yetişkin programlarının yanı sıra Aile ve Genç İngilizce programları da bulunur.

FRANCES KING Internet Sitesi : https://www.francesking.com/school-of-english-london

Okulun Konumu: https://goo.gl/maps/ygSrvVAV7ExVxdim6

FRANCES KING YouTube Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=Uz3PLveQKBg

Neden FRANCES KING? Neden LONDRA ?

 • Sınıflar maksimum 12 kişiliktir ve ortalama olarak 10 öğrenci bulunur. Öğrenci kapasitesi yüksek olmayan okulumuzda öğretmenler öğrenciler ile birebir ilgilenir.
 • Öğrenciler memnun ayrılır ve arkadaşlarına tavsiye eder.
 • Okulun konumu itibariyle Londra ‘nın kalbindedir, haftanın her günü için ayrı sosyal aktiviteler düzenlenir.
 • Okulun Türk öğrenci sayısı oldukça azdır, bu nedenle tercih sebebi olabilir.
 • Hedeflerinize ulaşmanız için çeşitli kurslar mevcut. Birkaç haftalığına İngilizce öğrenebilir, bir yıl boyunca eğitim alabilir ya da İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık gibi amaca yönelik kurslara katılabilirsiniz.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul içinde vejetaryen ve helal seçenekleri de bulunan sıcak ve soğuk yiyecek servisi yapan kafeterya bulunmaktadır.
 • Okul şehrin canlı ve aktif noktasındadır.
 • Açık ve kapalı ortak kullanım alanları, ücretsiz internet erişimi sağlayan bir bilgisayar odası ve öğrenciler için bir kaynak kütüphane bulunur

Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkânından da yararlanabileceksiniz. Londra zonelardan oluşmuş büyük bir şehirdir,okul Zone 1 de bulunur fakat Zone 1 de aile yanı konaklama imkanı pek mümkün değildir.Okulun aile yanı konaklamaları çoğunlukla Zone2-Zone 3 arasındadır.

Yurt Konaklamaları

Bu tarz konaklamalar basit ve temiz bir konaklama arayan ve daha bağımsız öğrencilerin tercihidir.

Londra Central’da eğitim alan öğrenciler için çok farklı yurt konaklama seçeneği vardır. Zone 1 ve Zone 2 de yer alan yurtlar okula kısa sürede ulaşacağınız mesafededir.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders)
 • Yarı-Yoğun İngilizce (25 Ders)
 • Yoğun İngilizce (30 Ders)
 • Akademik İngilizce.
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL ve IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler
 • Pathway Programı
 • Junior Programı
 • Aile Programı

Akreditasyonlar ve Ödüller

 • British Council
 • English Uk

British Council tarafından akredite edilmiş olup; English UK ve ISI (the Independent Schools Inspectorate) üyesidir. Bu kurumlar, ülkedeki en iyi İngilizce dil okullarını temsil eden saygın eğitim kurumlarıdır.

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

-İngiltere’de dil okuluna gidecekseniz ,gideceğiniz günden en fazla 90 gün öncesine kadar başvuruda bulunabilirsiniz,konsoloslukta yüz yüze herhangi bir görüşme yapmazsınız , evraklarınızı aracı kurum olan TELEPERFORMANS ‘a teslim edersiniz ve işleminiz evraklarınız üstünden ilerler.

Bu kurumun bulunduğu iller;Ankara,İzmir,İstanbul,Bursa ve Antalya.

-İngiltere’ye girerken 6 aya kadar olaneğitimlerde sağlık sigortasına ihtiyacınız yoktur, isteğe bağlıdır. Ama 6 ayı geçen bir eğitim süreniz olacaksa İngiltere vize başvurusu yaparken zorunlu olarak sigorta ücreti ödemek zorundasınız.

– 6 aydan kısa eğitimler için vizeniz 180 günlük basılır, 6 aydan fazla eğitimler için 44 haftalık vizeniz onaylanır.

– Başvuru ücretleri, konaklama kayıt ücretleri, materyal ücretleri, havaalanı transferleri iade edilmeyecektir. İngiltere için aşağıda belirtilenler haricindeki tüm durumlarda; kayıt onay formunda belirtilen varış tarihinden 7 gün veya daha önce iptallerin yazılı olarak bildirilmesi veya vize reddinin yazılı belgesi ve ilgili destekleyici belgelerin sağlanması durumlarında; eğitim ve konaklama ücretlerinin %100’ü iade edilir. (Except, kurs konaklama kayıt ücretleri.) 7 Gün içinde yapılan iptal bildirimlerinde 1 haftalık konaklama ücreti + 100 GBP kesilerek kalan tutar iade edilir. Kurs konaklama kayıt ücretleri iade edilmez.Eğitime başladıktan sonra herhangi bir sebeple dönerseniz, para iadesi yapılmaz, hakkınız saklı kalır 1 yıl içinde kullanabilirsiniz.

https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63058/640x480/2.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63058/640x480/3.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63058/640x480/4.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63058/640x480/7.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/AccommodationProduct/80604/640x480/whitelands-en-suit-r-ktj4a.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/AccommodationProduct/80604/640x480/whitelands-canteen.jpg https://d2sj6gv6213dvd.cloudfront.net/files/School/63058/640x480/9.jpg