FLS INTERNATIONAL

C:\Users\Hp\Desktop\fls logo.png

FLS INTERNATIONAL

Günümüzde küreselleşme arttıkça, diğer kültürleri öğrenmek her zamankinden daha önemli bir hal alıyor. Yeni bir kültürü anlamanın o kültürün dilini öğrenmekten daha iyi bir yolu yoktur. FLS International 30 yılı aşkın bir süredir bu konuda bireylere yardımcı olmaktadır.

FLS International her öğrenciye yeni bir dilin cazibesini takdir etmeyi ve kendilerini yeni bir kültüre sokmaya hedefler. FLS öğrencilere küresel pazarın bir parçası olmak ve kişisel gelişim için sonsuz fırsatları takip etmek için gerekli bilgi, birikim ve motivasyonu vermeye çalışır.

Amerika’nın ailelere ait ve işletilen en büyük ağlarından biri olan FLS mükemmel öğrenci memnuniyeti ve müşteri hizmeti için son derece özverili. 30 yılı aşkın bir süredir öğrencileri yeni başarı seviyelerine ulaşmayı, hayallerini genişletmeyi hedefleyen programlar sunuyor. Duyarlılığı ve öğrenci memnuniyeti dikkatiyle, FLS benzersiz ve değerli bir Amerikan deneyimi ile en iyi adres.

Bir FLS programına katılarak öğrenciler İngilizcelerini geliştirir, diğer kültürleri anlar. Yurtdışında alınan bir eğitim yaşamı değiştirebilir, öğrencileri kendilerine meydan okumaya, gerçek tutkularını ortaya çıkartmaya ve kişisel gelişimlerini arttırmaya yönlendirir.

FLS International internet sitesi; https://fls.net/tr

FLS International Youtube sayfası; https://www.youtube.com/user/gotousfls/featured

NEDEN FLS INTERNATIONAL – BOSTON COMMONS & FISHER COLLEGE?

C:\Users\Hp\Desktop\ER6ITMDFJAI6TJQD4NNHRAYDAY.jpg

FLS International öğrencilere rakipsiz bir eğitim ve kültürel deneyim sunuyor. Ayrıca Amerika’nın sahip olduğu ve işlettiği en büyük dil okulu ağlarından biri.

+ Bireysel eğitime verilen önem ve sınıf mevcudunun az olduğu sınıflar.

+ İngilizceyi vurgulayan dil öğrenimine yönelik programlar.

+ Öğrencileri üniversiteye giriş için etkili bir şekilde hazırlamak üzerine yapılmış özel programlar.

+ Toplamda 18 İngilizce eğitim seviyesi.

+ Maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim.

+ Her hafta önemli müfredat noktalarını vurgulayan benzersiz İngilizce programı.

+ CEA (İngilizce Dil Programı Akreditasyonu) tarafından akreditasyon.

+ Güvenli konumlarda bulunan merkezler.

+ TESOL (Anadili İngilizce Olmayanlara İngilizce Öğretmenliği) sahip yüksek nitelikli öğretim personeli.

Boston, kültür açısından zengin ve Amerika’nın en popüler spor takımlarından birine ev sahipliği yapar. FLS Boston Commons, şehir merkezinin tam kalbinde yer alır ve şehrin ünlü halk parkı ve bahçeleri olan Boston Common’a bakmaktadır. Tarihi Freedom Trail ve Beacon Hill, merkeze yürüme mesafesindedir. Üniversiteler şehri olarak bilinen Boston eğlencenin, kültürün ve eğitimin tam kalbi.

Kapsamlı metro sistemine okulun hemen dışından erişilebilir. Harvard Meydanı, Fenway Parkı (Boston Red Sox’un evi) ve şık Newbury Caddesi dakikalar uzaklıktadır. Gloucester plajları,New Hampshire ve Vermont’un doğa manzarası, Boston şehir merkezine bir saatlik mesafelerde yer almaktadır.

Harvard, MIT, Boston College ve Boston Üniversitesi gibi prestijli ve ünlü üniversitelere ev sahipliği yapan Boston, dünyanın en büyük ve en çeşitli üniversite öğrencilerine ev sahipliği yapmaktadır. New England’ın kültürel, iş ve eğitim başkenti olan şehir, Güzel Sanatlar Müzesi, Faneuil Hall ve Quincy Marketplace, Başkan John F. Kennedy Kütüphanesi ve Müzesi gibi ünlü cazibe merkezlerine sahiptir.

Okuldaki Hizmetler

C:\Users\Hp\Desktop\4.jpg

Boston’un tam merkezinde yer alan Boston Commons, Amerika’nın önde gelen şehirlerinden birinde kozmopolit bir deneyim sunuyor. Merkezin modern tesisleri, öğrencilere olağanüstü bir eğitim deneyimi için ihtiyaç duydukları tüm araçları sunmaktadır. Okul Boston Common kamu parkına bakmaktadır ve çeşitli kolej ve üniversitelerin kampüsleri arasında yer almaktadır. Öğrenciler rahat öğrenci salonunda okumaktan veya geniş Boston Commons çimlerindeki çalışma grupları için ders kitaplarını dışarı çıkarmaktan keyif alacaklardır.

Öğrencilere internet erişimi ve kelime işlemci araçları sunan bilgisayar laboratuvarımız, rahat kanepeler ve bol miktarda masa alanı ile öğrenci salonu, dersle ilgili çeşitli kitapların yanı sıra gündelik okuma kitapları sunan kütüphanesi ile öğrencilere unutulmaz bir eğitim vadeder.

Boston Commons & Fisher College Tanıtım Videosu; https://www.youtube.com/watch?v=YM72M10DtwE&pbjreload=10

Kampüsü Gezmek İçin; https://fls.net/locations/boston_slide

Konum; https://goo.gl/maps/4V1GTbHTRLWnG5Ro9

Bölge Bilgilendirme Videosu; https://youtu.be/e5cm2SDuHxA

Konaklama

Aile Yanı

C:\Users\Hp\Desktop\images.jpg

Aile yanında konaklama, İngilizcenizi geliştirirken Amerikan kültürünü deneyimlemenin harika bir yoludur! Tüm FLS merkezleri, FLS tarafından ayrı ayrı seçilen Amerikan aileleriyle birlikte aile yanında konaklama imkanı sunmaktadır. Amerikan günlük hayatı hakkında bilgi edinebilir, düzenli olarak İngilizce pratik yapabilir ve ziyaretçilerin genellikle tümüyle görme imkanı bulamadığı Amerikan kültürünün birçok yönüne katılabilirsiniz.

International Guest House Rezidans

C:\Users\Hp\Desktop\FLS_Boston_Common_Center.jpg

Şehir merkezindeki rezidans, tesislere erişim ile esneklik sunar, arkadaş edinmek ve Amerikalı bir üniversite öğrencisi gibi yaşamak için harika bir yoldur!

Fisher College HI Rezidans

C:\Users\Hp\Desktop\1.jpg

HI-Boston, Boston’un merkezinde Chinatown semtinin yakınında, FLS’ye kolayca ulaşım mesafesinde bulunan, son teknoloji ürünü çevre dostu bir tesistir. Öğrenciler Amerikan öğrencileri, diğer uluslararası öğrenciler ile aynı kattaki odaları paylaşırlar. Bu kadar çeşitli öğrenci ve gezgin grubu ile HI-Boston, kültürlerarası alışverişi ve farkındalığı geliştirmek için bir ortam sunmaktadır. HI-Boston olanakları arasında bilardo masası içeren bir oyun odası, TV salonu ve bilgisayar istasyonları bulunmaktadır. HI Residence günlük kahvaltı, iyi donanımlı bir öğrenci mutfağı ve bir kafeye erişim sunmaktadır.

Sunulan Programlar

C:\Users\Hp\Desktop\1.jpg

Genel İngilizce; Haftada 24 Ders, 20 Saat (1 Ders; 50 Dakika)

Yoğun İngilizce; Haftada 30 Ders, 25 Saat (1 ders; 50 Dakika)

Akademik İngilizce; Haftada 36 Ders, 30 Saat (1 ders; 50 Dakika)

Genel İngilizce (Turist Vizesi ile); Haftada 18 Ders, 15 Saat (1 ders; 50 Dakika)

TOEFL Hazırlık Programı; Haftada 36 Ders, 30 Saat (1 ders; 50 Dakika)

IELTS Hazırlık Programı; Haftada 36 Ders, 30 Saat (1 ders; 50 Dakika)

SAT Hazırlık Programı; Haftada 36 Ders, 30 Saat (1 ders; 50 Dakika)

Lise Tamamlama Programı

Yetişkin Programı (30+)

AKREDİTASYONLAR

FLS International ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan ulusal bir akreditasyon kurumu olan CEA (İngilizce Dil Programı Akreditasyonu Komisyonu) tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca Amerikan Yoğun İngilizce Programları Birliği’nin (AAIEP) üyesi, NAFSA (Uluslararası Eğitimciler Derneği) ve TESOL (Anadili İngilizce Olmayanlara İngilizce Öğretmenliği) ‘da aktif katılımcıdır.

İngilizce Dil Programları Akreditasyonu Komisyonu CEA, ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan ulusal bir akreditasyon kuruluşudur. CEA, İngilizce dil eğitimindeki aktif profesyoneller tarafından kurulan özel bir akreditasyon ajansıdır ve özellikle İngilizce dil programları akredite etmek için tasarlanmış tek ABD ajansıdır.

California Özel Ortaöğretim Sonrası Bürosu (BPPE) FLS International’ın Kaliforniya konumları BPPE tarafından lisanslanmıştır. California BPPE, öğrencileri ve tüketicileri desteklemek ve korumak için vardır.

Sağlık Sigortası

ABD’ye girerken sağlık sigortası zorunlu olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitim alamazsınız. Dolasıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı. Bu sağlık sigortasını dilerseniz ücret karşılığı okuldan dilerseniz özel sigorta acentalarından temin edebilirsiniz.

Ekstra Bilgiler

-Öncelikle ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile birlikte anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde adresinize kargolanır. Ancak vizenize ortalama olarak kurs başlangıç tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

-ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir başka önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

Dil okulu nedir? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar; https://www.youtube.com/watch?v=z6_8f61u3D8

İlginizi çekebilir..

Mayıs Ayı İndirimleri

Mayıs Ayı İndirimleri Es Dubai Mayıs Ayı İndirimleri Clubclass Mayıs Ayı İndirimleri ILSC Mayıs Ayı İndirimleri Kaplan Mayıs Ayı İndirimleri