FLS INTERNATIONAL

C:\Users\Hp\Desktop\6.jpg

C:\Users\Hp\Desktop\fls logo.png

FLS INTERNATIONAL

Günümüzde küreselleşme arttıkça, diğer kültürleri öğrenmek her zamankinden daha önemli bir hal alıyor. Yeni bir kültürü anlamanın dilini öğrenmekten daha iyi bir yolu yoktur. FLS International 30 yılı aşkın bir süredir bu konuda bireylere yardımcı olmaktadır.

FLS International her öğrenciye yeni bir dilin cazibesini takdir etmeyi ve kendilerini yeni bir kültüre somaya hedefler. FLS öğrencilere küresel pazarın bir parçası olmak ve kişisel gelişim için sonsuz fırsatları takip etmek için gerekli bilgi, birikim ve motivasyonu vermeye çalışır.

Amerika’nın ailelere ait ve işletilen en büyük ağlarından biri olan FLS mükemmel öğrenci memnuniyeti ve müşteri hizmeti için son derece özverili. 30 yılı aşkın bir süredir öğrencileri yeni başarı seviyelerine ulaşmayı, hayallerini genişletmeyi hedefleyen programlar sunuyor. Duyarlılığı ve öğrenci memnuniyeti dikkatiyle, FLS benzersiz ve değerli bir Amerikan deneyimi ile en iyi adres.

Bir FLS programına katılarak öğrenciler İngilizcelerini geliştirir, diğer kültürleri anlar. Yurtdışında alınan bir eğitim yaşamı değiştirebilir, öğrencileri kendilerine meydan okumaya, gerçek tutkularını ortaya çıkartmaya ve kişisel gelişimlerini arttırmaya yönlendirir.

FLS International internet sitesi; https://fls.net/tr

FLS International Youtube sayfası; https://www.youtube.com/user/gotousfls/featured

NEDEN FLS INTERNATIONAL – CHESTNUT HILL COLLEGE

C:\Users\Hp\Desktop\limo-service-in-chestnut-hill-pa.jpg

FLS International öğrencilere rakipsiz bir öğrenme ve kültürel deneyim sunuyor. Ayrıca Amerika’nın sahip olduğu ve işlettiği en büyük dil okulu ağlarından biri.

+ Bireysel eğitime verilen önem ve sınıf mevcudunun az olduğu sınıflar.

+ İngilizceyi vurgulayan dil öğrenimine yönelik programlar.

+ Öğrencileri Üniversiteye giriş için etkili bir şekilde hazırlamak üzerine yapılmış özel programlar.

+ Toplamda 18 İngilizce eğitim seviyesi.

+ Maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim.

+ Her hafta önemli müfredat noktalarını vurgulayan benzersiz İngilizce programı.

+ CEA (İngilizce Dil Programı Akreditasyonu) tarafından akreditasyon.

+ Güvenli lokasyonlarda bulunan merkezler.

+ TESOL (Anadili İngilizce Olmayanlara İngilizce Öğretmenliği) sahip yüksek nitelikli öğretim personeli.

FLS, Philadelphia’nın kuzeybatısındaki Chestnut Hill semtindeki Chestnut Hill College kampüsünde yer alır. Okul, 1924 yılında kurulmuştur ve Ulusal Tarihi Yerler Kayıtlarında yer almaktadır. Güzel kampüste St.Joseph Salonu, şapel, tenis kortları, futbol sahası ve havuz gibi çarpıcı Gotik yapılar bulunmaktadır. Chestnut Hill College, öğrencileri hayatın her alanında başarıya hazırlamaya yardım etme misyonuyla titiz bir liberal sanat eğitimi sunmaktadır. Philadelphia’nın kuzeybatı kesiminde 75 dönümlük bir alanda bulunan kolej, kampüslerini son on yılda büyüyen akademik olanaklarının ve öğrenci nüfusunun ihtiyaçlarını karşılamak için birçok tarihi bina ve yeni tesisler içerecek şekilde genişletti.

Okuldaki Hizmetler

C:\Users\Hp\Desktop\8.jpg

Okulda tenis kortları, futbol sahası, yüzme havuzu gibi spor aktivitelerinin yapılabileceği alanlar dışında; Öğrencilere internet erişimi ve kelime işlemci araçları sunan bilgisayar laboratuvarları, Dersle ilgili çeşitli kitapların yanı sıra gündelik okuma kitapları sunan kütüphane, rahat kanepeler ve bol miktarda masa alanı ile öğrenci salonu gibi bölümlerde bulunmaktadır.

Chestnut Hill College Tanıtım Videosu; https://www.youtube.com/watch?v=pYVebgjr17A

Kampüsü Gezmek İçin; https://fls.net/locations/chestnut_slide

Konum; https://goo.gl/maps/MhdkncfwYTsM6phr9

Bölge Bilgilendirme Vieosu; https://youtu.be/GHDtG4_Eq_c

Konaklama

C:\Users\Hp\Desktop\chestnuthill01.jpg

Aile Yanı Konaklama

Aile yanında konaklama, İngilizcenizi geliştirirken Amerikan kültürünü deneyimlemenin harika bir yoludur! Ev sahibi ailenizle Amerikan günlük yaşamını öğrenecek, düzenli olarak İngilizce pratik yapacak ve Amerikan kültürünün ziyaretçilerin sıklıkla göremediği birçok yönüne katılacaksınız.

Rezidans

C:\Users\Hp\Desktop\indir (1).jpg

Chestnut Hill’in güvenli rezidans salonları, Chestnut Hill kampüsünün birkaç binasında yer alır ve ev konforundadır. Çeşitli ortak oda seçenekleri mevcuttur. Öğrenciler TV salonu ve oyun odası gibi olanaklardan yararlanabilirler.

Sunulan Programlar

C:\Users\Hp\Desktop\6.jpg

Genel İngilizce; Haftada 24 Ders, 20 Saat (1 Ders; 50 Dakika)

Yoğun İngilizce; Haftada 30 Ders, 25 Saat (1 ders; 50 Dakika)

Akademik İngilizce; Haftada 36 Ders, 30 Saat (1 ders; 50 Dakika)

Genel İngilizce (Turist Vizesi ile); Haftada 18 Ders, 15 Saat (1 ders; 50 Dakika)

TOEFL Hazırlık Programı; Haftada 36 Ders, 30 Saat (1 ders; 50 Dakika)

IELTS Hazırlık Programı; Haftada 36 Ders, 30 Saat (1 ders; 50 Dakika)

Lise Tamamlama Programı

AKREDİTASYONLARI

FLS International ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan ulusal bir akreditasyon kurumu olan CEA (İngilizce Dil Programı Akreditasyonu Komisyonu) tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca Amerikan Yoğun İngilizce Programları Birliği’nin (AAIEP) üyesi, NAFSA (Uluslararası Eğitimciler Derneği) ve TESOL (Anadili İngilizce Olmayanlara İngilizce Öğretmenliği) ‘da aktif katılımcıdır.

İngilizce Dil Programları Akreditasyonu Komisyonu CEA, ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan ulusal bir akreditasyon kuruluşudur. CEA, İngilizce dil eğitimindeki aktif profesyoneller tarafından kurulan özel bir akreditasyon ajansıdır ve özellikle İngilizce dil programları akredite etmek için tasarlanmış tek ABD ajansıdır.

California Özel Ortaöğretim Sonrası Bürosu (BPPE) FLS International’ın Kaliforniya konumları BPPE tarafından lisanslanmıştır. California BPPE, öğrencileri ve tüketicileri desteklemek ve korumak için vardır.

Sağlık Sigortası

ABD’ye girerken sağlık sigortası zorunlu olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitim alamazsınız. Dolasıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı. Bu sağlık sigortasını dilerseniz ücret karşılığı okuldan dilerseniz özel sigorta acentalarından temin edebilirsiniz.

Ekstra Bilgiler

-Öncelikle ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile birlikte anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde adresinize kargolanır. Ancak vizenize ortalama olarak kurs başlangıç tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

-ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir başka önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

Dil okulu nedir? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar; https://www.youtube.com/watch?v=z6_8f61u3D8

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...