Exeter Rent-All

Exeter Rent All düğünler ve organizasyonlar için çadır, masa- sandalye gibi eşyalar kiralayan bir şirkettir. New Hampshire eyaletinin güzel doğasında kır düğünü yapmak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Öğrencilerimiz bu işletmede Tent Installer pozisyonunda çalışırlar ve görevleri çadırları kurulacak bölgeye taşımak, kurmak, tadilat ve temizlik işlerini yapmaktır. Saatlik 11$ ücret alırlar ve yaz sezonunda işler çok yoğun olduğundan genellikle haftada 50 saatin üstünde çalışırlar. 40 saatin üstünde overtime alırlar ve ücretleri ise 16.50$’dır.

Biz Exeter’a bu sene 8 öğrenci yerleştirdik ve toplamda bundan çok daha fazla çalışanları vardır. Şehirde genel olarak Türk yoğunluğu azdır.

Öğrenci Boston’a uçup ordan Greyhound otobüsleriyle ulaşımını sağlayabilir.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://www.newmarketnh.gov/

Exeter Rent All İnternet Sitesi: https://exeterrent-all.com/

PARA KAZANMAK:

New Hampshire eyaletinde asgari ücretler saatlik 7.25 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 7-11$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalamanın bir tık altında olmasına rağmen eyalet vergisi olmadığından Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Yaptıkları alışverişlerde de diğer eyaletlerdeki öğrencilerden daha karlı olurlar. Öğrenci bir bisiklet ya da araba aldığı takdirde etrafındaki birçok 2. İş imkanına ulaşım sağlayabilir. Ayrıca konaklama sahil şeridinde bir otel olduğu için etraftaki otellerde de iş bulabilirler. Konaklama ücretleri haftalık 130$’dır ve işveren konaklamadan işe ulaşımı sağlar.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Harita Exeter Rent All çevresini gösterir. Çevresinde Dunkin, Lobster Boat, Las Olas gibi birçok işletme vardır ve öğrenci kapı kapı gezip iş aradığını belirttiğinde 2. İş bulması muhtemeldir. Ayrıca konaklama okyanus kenarında bulunduğu için 2. İş imkanı olarak haritada göründüğünden daha fazla hotel, motel ve restoran vardır.

SOSYAL HAYAT:

New Hampshire eyaleti okyanus kenarında küçük kasabalara ev sahipliği yapar. Bu küçük kasabalar aynı zamanda zengin Amerikalıların gerek yazın gerek kışın favori tatil yerlerindendir. Küçük kasabaların yoğunlukta olması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini gece kulüplerinden çok lokal eğlencelerde (ev partileri, barlar gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Uzun doğa yürüyüşleri, sahilde yürüyüşler, nehirde gezintiler bu eyalette yazın yapılacak aktivitelerin başında gelir. Aynı zamanda etrafta New England’ın bol deniz ürünlü yemek kültürünün tadacak birçok yer vardır.

Newmarket Güncel Aktiviteler: https://www.eventbrite.com/d/nh–newmarket/events/

GEZİLECEK YERLER:

Öğrenciler izin günlerini 1 saat uzaklıktaki Boston’a giderek ya da otobüsle 4-5 saat uzaklıktaki New York City’ye giderek travel zamanından önce bu ünlü şehirleri de görebilirler. New England’ın doğasıyla büyüleyen Portsmouth gibi ünlü sahil kasabalarına kısa mesafedelerdir. Aynı zamanda travela başlamadan Fall Foliage denen yaprak döküm döneminde ağaçların renklerinin yeşilden turuncu ve kırmızı tonlarına döndüğü ve doğanın büyülediği zamanlarda Vermont ve Maine eyaletlerini de ziyaret edebilirler. Uygun alışveriş yapmak isterlerse Merrimack Premium Outlets 1 saatten kısa mesafededir.

New Hampshire Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

New Hampshire Eyaletinin Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

C:\Users\Lenovo\Desktop\fall foliage.jpg

Portsmouth

C:\Users\Lenovo\Desktop\portsmouth-nh.jpg

ÖĞRENCİLERİMİZ İKİNCİ İŞLERİNDE

 

İlginizi çekebilir..

C:\Users\Hp\Desktop\6.jpg

FLS INTERNATIONAL

FLS INTERNATIONAL Günümüzde küreselleşme arttıkça, diğer kültürleri öğrenmek her zamankinden daha önemli bir hal alıyor. Yeni bir kültürü anlamanın dilini öğrenmekten daha iyi bir yolu ...