EUROCENTRES ST. PETERSBURG

C:\Users\pro2000\Desktop\59c22065d3806c28cc94ef15.jpg

EUROCENTRES ST. PETERSBURG

C:\Users\pro2000\Desktop\59c22065d3806c28cc94ef15.jpg

St. Petersburg’un güzelliğinin sırrı, mimarisinin eşsiz uyumunda yatmaktadır—hepsi de daima var olan suyla muhteşem bir şekilde güzelleştirilmiş barok, klasik ve yeni sanat akımı. Baştan aşağı saraylardan, kiliselerden ve romantik kanallardan oluşan bu dünya mirası kültür şehrini keşfedin.

Rusya’nın ekonomik patlaması ülkeyi ve altyapısını derinden değiştirmiş, yeni ve enerjik modern bir yaşam tarzının ortaya çıkmasına yol açmıştır. Bu tarihî değişikliklere tanıklık etmek olağanüstü ve unutulmaz bir deneyimdir. Ne var ki hiçbir batılılaşma çabası, çokça yinelenen “Rus Ruhunu” asla değiştirmeyecektir.

Neden Eurocentres St Petersburg ?

Yurtdışında dil eğitimi almak bir dili öğrenmekten daha öte bir anlam taşır , bir hayat tecrübesidir. Eurocentres’da hedeflerinize ulaşmanız için size gereken ilgiyi ve desteği göreceksiniz. Eurocentres, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programının gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. Bu kılavuz, dil kurslarının ve sonuçlarının karşılaştırılması ve geliştirilmesi için bir temel oluşturmaktadır. EAQUALS kurucu üyesi olarak Eurocentres, sürekli olarak dil öğrenimi için küresel standartları belirlemiştir.

Ortak okulumuz Liden & Denz, Rusya Müzesi, Mikahilovsky Zamok, sirk ve iki parkın yanında yer alan tarihi bir 19. yüzyıl binasındadır. Nevsky Prospekt/ ​Gostiny Dvor metro istasyonunun da yakınındadır. Okul tesisleri, 13 adet geniş ve aydınlık sınıfa, ücretsiz kablosuz wi-fi hizmetine, bireysel öğrenim merkezine ve küçük bir yemekhaneye sahiptir.

Okulun Olanakları

 • 15 adet sınıf
 • Öğrenci çalışma merkezi
 • Geniş bir kütüphane
 • Ücretsiz Internet erişiminin bulunduğu bilgisayar laboratuvarı,
 • Kafeterya
 • Kablosuz Internet erişimi bulunmaktadır.

Önemli Notlar

•Tarih, kültür ve turistik yerlerle dolu capcanlı bir şehir.

• Aydınlık sınıflar ve samimi bir ortam.

• Okulun bulunduğu yer sayesinde şehri kolayca keşfedebilirsiniz.

• Talep edilmesi halinde edebiyat, müzik, işletme ve sınav hazırlık kursları mevcuttur.

Sunulan programlar

 • Genel Rusça
 • Yoğun Rusça
 • Birebir dersler

C:\Users\pro2000\Desktop\images.jpg

Faaliyetler

Şehir yürüyüş turu, Ermitaj ve Rus Devlet Müzesi, Yusupov Sarayı ve Aziz İsaak Katedrali ziyaretleri. Rus Ortodoksluğu ve Dostoyevski’nin Petersburg’u konulu geziler ve St. Petersburg’daki ve civarındaki tarihi yer ziyaretleri. Vyborg, Staraya Ladoga, Novgorod ya da Moskova gibi diğer şehirlere hafta sonu turları.

Konaklama

Aile Yanında Konaklama

C:\Users\pro2000\Desktop\images.jpg

Ev sahibi aileler farklı kökenlerden gelebilir ve yaşlı bir çift veya çocuklu geleneksel bir aile olabilir. Ev sahibi aileleri seçerken temel öncelik öğrencilerimize güvenli ve dostça bir ortam sağlamaktır. Ev sahibi aileler özenle seçiliyor ve dünyanın dört bir yanından gelen yeni insanlarla tanışmayı çok seviyorlar. Öğrencilerin kaldıkları süre boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda, ev sahibi aileler yardım ve destek sağlamaya konusunda oldukça yardımseverlerdir.

 • Öğrenciye özel (tek kişilik) bir yatak odası verilecektir. Talep edilmesi üzerine çift kişilik odalar da mevcuttur. Banyo ve mutfak aile ile paylaşılmaktadır. Sadece kahvaltı ya da yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) konaklama paketleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Paylaşımlı daire (18yaş+)

 • Bir öğrenci yaşam tarzından zevk almayı ve diğer öğrencilerle birlikte yaşamayı tercih edenler için ortak dairelerde tek kişilik odalar sunulmaktadır. Oldukça merkezi bir konumdadır ve çoğu Liden & Denz kampüsüne yürüme mesafesindedir.

ÖĞRENCİLERİMİZE RUSYA HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR

Yüzölçümü bakımından dünyanın en geniş ülkesi Rusya’nın anadili Rusça , başkenti Moskova ve para birimi Ruble’dir. Ülkeye karasal iklim hakimdir. Türkiye ile her ne kadar aynı zamanda aynı mevsimler yaşansa da kışlar Rusya’da çok daha soğuk geçer. Türkiye ile saat farkı yoktur.

Rusya’ya dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz 30 güne kadar olan sürelerde Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır. Daha uzun eğitim süreleri için okulundan gelen gerekli kayıt belgelerinizle birlikte vizenize başvuru yapılır ve ortalama 10 gün işlemleriniz sürer.Eğer vizenizi de aldıysanız sizi 3-4 saatlik bir uçak seyahati bekliyor demektir. Rusya’ya vardıktan sonra toplu taşıma araçlaı , taksi veya daha önceden okuldan talep edeceğiniz transfer araçlarıyla , kalacağınız yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Konaklama alternatifleri oldukça fazladır ancak iptal etme durumlarında muhakkak erken bildirim yapmadığınız durumlarda kesinti yapılabileceğini hatırlatmak isteriz.

Seyahat sigortası Rusya’da vize alırken ve ülkeye girişte sorulur. Bu sebeple okuldan veya sigorta şirketlerinden destek alarak muhakkak Yurtdışı Seyahat Sigortanızı yaptırmalısınız.

 

İlginizi çekebilir..

İNGİLTERE’YE GİDERKEN : LEEDS

İNGİLTERE’YE GİDERKEN LEEDS Birleşik Krallık’ın en önemli finans ve ticaret merkezidir. Şehrin yaşam çeşitliliği ve üniversitelerin yoğun olduğu bir şehirdir. Bir öğrenci kenti olması nedeniyle ...