Eurocentres Paris

Fransa Avrupa’nın en gelişmiş ve en köklü tarihe sahip ülkelerinden biridir. Fransa’nın Avrupa ve dünya tarihindeki önemi ve bir kültür olarak etkisinin gelişimiyle Fransızca da dünya dilleri arasında önem kazanmıştır. Bu kapsamda birçok insan Fransızca’yı öğrenmek ya da halen var olan yetilerini geliştirmek için birkaç haftadan bir seneye uzanan ve içerik olarak çeşitlilik gösteren dil eğitimi programları için Fransa’ya giderler. Bahsettiğimiz programları Genel Fransızca, İş Fransızcası, Akademik Yıl Programı, Özel Programlar, Yaz Okulu ve Sınav Hazırlık Programları olarak sınıflandırabiliriz.

Genel Fransızca: Katılımcıların dilbilgisi, okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

İş Fransızcası: İş hayatında gerekli olabilecek terimlerin yanı sıra yazışma, sunum, telefon görüşmesi ve rapor hazırlama teknikleri gibi becerilere yöneliktir. Bunlara ek olarak sadece tıp alanı için Tıbbi Fransızca kursları da mevcuttur.

Akademik Yıl Programı: 11 aya kadar uzayabilen uzun süreli Fransızca programlarıdır. Uzun süreleri kapsadığı için genellikle daha ekonomik bir program olduğunu söyleyebiliriz.

Özel Programlar: Fransızcayı aşçılık ve şarap kursu gibi eğitimlerle birleştiren programlardır.

Yaz Okulu: Yaz mevsiminde 8-18 yaş grubu katılımcılar içindir. Bu programlar Fransızca eğitimini toplu aktivite, eğlenceler, geziler ve spor aktiviteleriyle birleştirirler.

Sınav Hazırlık Programları: Fransızca yetilerini uluslararası geçerliliği olan bir sınavla belgelemek isteyen katılımcılara yöneliktir.

Fransa’nın sunduğu bu eğitim olanaklarından yaralanabileceğiniz, hepsi kendi içinde farklı tarihe ve kültüre sahip olan şehirleri ve bununla birlikte ünlü dil okullarını hep birlikte aşağıda inceleyelim:

Eurocentres Language School Paris:

1960 yılında kurulan Eurocentres dil okulu zincirinin Paris şubesi Quartier Latin merkezde yer almaktadır. Okul binası Notre Dame Paris Katedrali’ne sadece 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olup Eyfel Kulesi, Sacre Coeur Bazilikası ve Louvre Müzesi gibi tarihi yerlere de kolay bir ulaşıma sahiptir. Böylesi merkezi konumuna rağmen binanın sessiz yaya bölgesinde yer alması da merkezliğin içinde sessiz, verimli ders almanızı sağlayacaktır.

Eurocentres Paris Konum İçin Tıklayınız…

Paris Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

Eurocentres Paris Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız…

Neden Eurocentres?

Eurocentres öğrencilerine sunulan İnteraktif ders tahtaları, kişisel çalışmaları için kütüphane ve bilgisayar odası, ücretsiz WIFI, öğrenci salonları ve teraslar okul çekiciliğini arttırırken İngiltere, İrlanda, Malta, Fransa, Amerika, Kanada, Avustralya, Güney Afrika gibi birçok ülkede şubeleri bulunan zincir, seçkin bir dil okulu olması da verdiği profesyonel eğitimler baz alındığında ücret-performans maksimizasyonu sağlayacağınız bir okul tercihi olacaktır.

Eurocentres Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Eurocentres Facebook Sayfası İçin Tıklayınız…

Eurocentres Instagram Sayfası İçin Tıklayınız…

Eurocentres Youtube Kanalı İçin Tıklayınız…

Konaklama alternatifleri:

-Aile Yanı Konaklama

ParisHomestay2

Şehir merkezine 30-45 dk’lık mesafelerde seçkin ve güvenilir Fransa vatandaşı ailelerin yanında yapılan konaklamalar.

-Rezidans konaklama

Bedroom_02

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dk’lık otobüs mesafeleri arasında suit konaklamadır.

-Apart-Hotel

fransa-yaz-okullari-konaklama

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dk’lık otobüs mesafeleri arasında ortak paylaşımlı ya da kişisel öğrenci apartları gibi konaklama türleri öğrencilerin tercihine sunulmaktadır.

Eurocentres Paris, öğrencilerine;

-Genel Fransızca Katılım için (A2-C1 seviyesinde olmalısınız.)

-İş Fransızcası (Katılım İçin B1-C2 seviyesinde olmalısınız.)

– Sınav Hazırlık programları sunmaktadır.(DELF, DALF) (Katılım için A2-C1 seviyesinde olmalısınız.)

Dil programlarını sunmaktadır.

Eurocentres okullarının sahip olduğu akreditasyonlar ve üyelikler:

British Council, English UK, EAQUALS, English Australia, Neas, Imagine, Languages Canada, Edusa, Fle, Souffle, EQA, Feltom, Instituto Cervantes, Acels, Aaiep, L’Office.

Diğer ortaklıklar: Bildungspool, Sheffield Hallam University, Klubschule, Ausbildung-Weiterbildung, Alto, Sprachzeitungen.

TIPS:

Bütün konaklamalar için kayıt oluşturduktan sonra iptal ya da değişiklik isterseniz bunu konaklama başlangıç tarihinize en geç 1.5-2 ay kala okula bildirmeniz gerekir. Aksi halde maddi kayıplara uğrayabilirsiniz.

Fransa’da dil eğitimi planlaması için yeşil pasaportlu öğrenciler 12 haftaya kadar vize başvurusu yapmadan eğitim alabilirler. Yeşil pasaportu olmayan öğrenciler ise vize işlemleri sırasında zorunlu olarak sağlık sigortası gösterilmelidir. Vize işlemleriniz için eğitime başlamayı planladığınız tarihe en geç 1.5 ay öncesinde harekete geçmelisiniz.

Yapacağınız sağlık sigortası genel olarak acil rahatsızlıkları kapsamaktadır. Göz, diş, estetik ya da kronik rahatsızlığınızdan kaynaklı yapacağınız hastane işlemlerinde ciddi maddi yükümlülüklerle karşılaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir..

Kaplan International Santa Barbara

Kaplan International Santa Barbara Santa Barbara Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bulunan bir tatil şehridir. Büyük gökdelenlerden uzak, kültür dolu bir kıyı kasabası olan Santa Barbara’da beyaz ...