EUROCENTRES MOSKOVA

C:\Users\pro2000\Desktop\5a53660367b0a9190c470155.jpg

EUROCENTRES MOSKOVA

C:\Users\pro2000\Desktop\5a53660367b0a9190c470155.jpg

Rusya’nın New York’u olan Moskova, hiçbir zaman uyumayan, fakat eski Rusya’nın hala belirgin olduğu bir şehirdir. Soğan şekilli kulelere sahip birçok kilise, eski binalar, saraylar ve tabii ki Kızıl Meydan ve Kremlin, şehir merkezine eşsiz bir nitelik katmaktadır. Moskova hem samimi hem de egzotiktir— güzelliğiyle her ziyaretçiyi büyüler.

Rusya’nın ekonomik patlaması ülkeyi ve altyapısını derinden değiştirmiş, yeni ve enerjik modern bir yaşam tarzının ortaya çıkmasına yol açmıştır. Bu tarihî değişikliklere tanıklık etmek olağanüstü ve unutulmaz bir deneyimdir. Ne var ki hiçbir batılılaşma çabası, çokça yinelenen “Rus Ruhunu” asla değiştirmeyecektir.

Neden Eurocentres ?

Yurtdışında dil eğitimi almak bir dili öğrenmekten daha öte bir anlam taşır , bir hayat tecrübesidir. Eurocentres’da hedeflerinize ulaşmanız için size gereken ilgiyi ve desteği göreceksiniz. Eurocentres, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programının gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. Bu kılavuz, dil kurslarının ve sonuçlarının karşılaştırılması ve geliştirilmesi için bir temel oluşturmaktadır. EAQUALS kurucu üyesi olarak Eurocentres, sürekli olarak dil öğrenimi için küresel standartları belirlemiştir.

Ortak okulumuz Liden & Denz, Belorusskaya Tren İstasyonu ve metrodan kısa bir yürüyüş mesafesinde, şehrin merkezinde yer almaktadır. Bu küçük ve samimi okul, 11 adet sınıfa, bireysel öğrenim merkezine ve wi-fi bağlantı da içeren en son teknolojiye sahiptir.

Önemli Notlar

• Birçok tarihi yere sahip olan ve hiç uyumayan canlı bir şehir.

• Küçük sınıflar ve samimi bir ortam.

• Okul şehir merkezindedir.

• Talep edilmesi halinde edebiyat, müzik, işletme ya da sınav hazırlık kursları mevcuttur.

Okulun olanakları

 • Metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde , iyi konumdadır.
 • 11 adet derslik
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Kitap ve video kütüphanesi
 • Öğrenci salonu
 • Ücretsiz çay ve kahve ikramları
 • Sosyalleşme alanı
 • 100 öğrenci kapasitesi

Sunulan programlar

 • Genel Rusça
 • Yoğun Rusça
 • Birebir dersler

Faaliyetler

Çeşitli kültürel etkinlikler, şehir yürüyüş turu, Kremlin, Tretyakov Sanat Galerisi, Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi, Devlet Tarih Müzesi gezileri ve sanat galerilerine rehberli turlar.

Konaklama

Aile Yanında Konaklama

C:\Users\pro2000\Desktop\indir.jpg

Ev sahibi aileler farklı kökenlerden gelebilir ve yaşlı bir çift veya çocuklu geleneksel bir aile olabilir. Ev sahibi aileleri seçerken temel öncelik öğrencilerimize güvenli ve dostça bir ortam sağlamaktır. Ev sahibi aileler özenle seçiliyor ve dünyanın dört bir yanından gelen yeni insanlarla tanışmayı çok seviyorlar. Öğrencilerin Moskova’da kaldıkları süre boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda, ev sahibi aileler yardım ve destek sağlamaya konusunda oldukça yardımseverlerdir.

Öğrenciye özel (tek kişilik) bir yatak odası verilecektir. Talep edilmesi üzerine çift kişilik odalar da mevcuttur. Banyo ve mutfak aile ile paylaşılmaktadır. Sadece kahvaltı ya da yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) konaklama paketleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Paylaşımlı daire (18yaş+)

Bir öğrenci yaşam tarzından zevk almayı ve diğer öğrencilerle birlikte yaşamayı tercih edenler için ortak dairelerde tek kişilik odalar sunulmaktadır. Moskova’daki ortak daireler çok merkezi bir konumdadır ve çoğu Liden & Denz kampüsüne yürüme mesafesindedir. Tüm daireler, Moskova’daki turistik yerlere erişim sağlayan metro istasyonlarına yakındır.

Moskova’daki tüm paylaşımlı dairelerde Wi-Fi vardır. Nevresimler, havlular, çamaşır makinesi ve mutfak ekipmanları temin edilmektedir.

Paylaşılan dairelerde konaklama Pazar gününden Pazar gününe kadar 1 hafta kabul edilir.

Moskova Stüdyo-Daireleri

Bir öğrenci kendi başına kalmak için bir yer arıyorsa en iyi seçenek özel bir daire kiralamaktır. Büyük şehirlerin çoğunda olduğu gibi mükemmel daire ve ev sahibi bulmak istemeyenler için iyi bir alternatiftir.

Liden & Denz konaklama memuru bütçeye uygun doğru yeri bulmanıza yardımcı olacaktır. En iyi seçenek ve en düşük fiyatları garantilemek için dil kursu rezervasyonu yaptırırken aynı zamanda konaklama rezervasyonu yapmanızı öneririz.

ÖĞRENCİLERİMİZE RUSYA HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR

Yüzölçümü bakımından dünyanın en geniş ülkesi Rusya’nın anadili Rusça , başkenti Moskova ve para birimi Ruble’dir. Ülkeye karasal iklim hakimdir. Türkiye ile her ne kadar aynı zamanda aynı mevsimler yaşansa da kışlar Rusya’da çok daha soğuk geçer. Türkiye ile saat farkı yoktur.

Rusya’ya dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz 30 güne kadar olan sürelerde Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır. Daha uzun eğitim süreleri için okulundan gelen gerekli kayıt belgelerinizle birlikte vizenize başvuru yapılır ve ortalama 10 gün işlemleriniz sürer.Eğer vizenizi de aldıysanız sizi 3-4 saatlik bir uçak seyahati bekliyor demektir. Rusya’ya vardıktan sonra toplu taşıma araçları , taksi veya daha önceden okuldan talep edeceğiniz transfer araçlarıyla , kalacağınız yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Konaklama alternatifleri oldukça fazladır ancak iptal etme durumlarında muhakkak erken bildirim yapmadığınız durumlarda kesinti yapılabileceğini hatırlatmak isteriz.

Seyahat sigortası Rusya’da vize alırken ve ülkeye girişte sorulur. Bu sebeple okuldan veya sigorta şirketlerinden destek alarak muhakkak Yurtdışı Seyahat Sigortanızı yaptırmalısınız.

 

İlginizi çekebilir..

Oxford House College, Melbourne (OHC)

Oxford House College, Melbourne (OHC) OHC ( Oxford House College ) 1974 yılında 3 değişik kıtada eğitim sunmaya başlamıştır.46 yıllık eğitim birikimini öğrencilere aktarmanın haklı ...